Spider lampa se perfektně hodí do interiérů v průmyslovém klimatu

Spider lampa - najdete ji v mnoha moderních interiérech. Stal se zajímavým dekorativním prvkem nejen v bytech, ale i ve veřejných prostorách - kavárny, restaurace, kanceláře. Co dělá to vyniknout, kolik to stojí a můžete si to udělat sami? Která varianta rozpočtu bude nejlepší? Navrhujeme a najdeme pro vás ty nejzajímavější inspirace.

Spider lampy - co to je?

Spider lampy jsou jednoduše dlouhé kabely zakončené žárovkami, často bez tradičních stínů. Zní to nenápadně, ale ve skutečnosti spider lampa přestane fungovat jako doplněk a stává se jedním z nejzajímavějších a charakteristických prvků místnosti. V současné době je to určitě horký trend v uspořádání interiérů a podobnou lampu koupíme prakticky v každém obchodě s osvětlením. Bude to skvěle vypadat v obývacím pokoji i nad kuchyňským stolem.

Spider stropní lampy - proč se staly tak populární?

Dlouhé nepravidelné dráty zakončené žárovkou jsou spojeny s hrubým, nedokončeným interiérem. A odtud přišel nápad na pavoučí lampu - týká se minimalistických, zejména podkrovních prostor. Takové osvětlení poskytuje při uspořádání interiéru spoustu kreativity. Můžete experimentovat s metodou montáže, pokládáním kabelů, formami žárovek a - pokud existují - odstínů lamp.

Spider stropní světla: kolik zbraní mohou mít?

Většina pavoučích lamp jsou 3 ramenní lampa, 5 ramenních lamp a 6 ramenných lamp. Pokud však hledáme něco jiného, výrobci nabízejí různé kombinace. Musíme se jen rozhodnout, co bude v bytě vypadat nejlépe.

Spider lampa: montáž

Hlavní upevňovací prvek (strop) je připevněn ke stropu stejně jako tradiční lampa. Dlouhé kabely lze zavěsit pomocí speciálních háčků nebo je nechat volně viset. Jak vidíte, montáž spider lampy není složitá.

Spider lamp: uspořádání

Pokud plánujeme takové osvětlení použít, můžeme se rozhodnout pro nejjednodušší model s pouhými žárovkami. Za zmínku však stojí i modely se stínítkem. Pavoučí lampa má obvykle malou stínítko jako stínítko (v posledních měsících se staly také drátěné stínítka). To zdůrazňuje průmyslový charakter této praktické dekorace. Na trhu najdete také širokou škálu speciálních žárovek, které nezachytí oko, takže je nejlepší je zavěsit bez stínu. Dávají velmi teplé, tlumené světlo.

Jaká opatření budou nejzajímavější? Spider lamp v obývacím pokoji je zdaleka nejčastěji zvolenou možností. Lampu lze zavěsit nad jídelní stůl nebo nad pohovku. Protože kabely jsou dostatečně dlouhé na to, aby byly uspořádány ve fantastických rozruchech, stojí za vyzkoušení dalších prvků, na kterých se zavěsí nohy pavoukové lampy. Zde jsou skvělé všechny kovové sítě, dřevěné trámy, háčky a kliky. Zajímavou možností je opletení kabelu například silnou šňůrou nebo řetězem.

DIY pavoučí lampa

Strávíme v průměru 50 PLN a výše na moderním osvětlení pavouků. Nejdražší lampy mohou stát až 400 PLN, i když existují i ty, za které zaplatíme 800–1 000 PLN.

Pokud chceme zachránit a být kreativní, vytvořme si lampu sami. Budete potřebovat: střešní obložení pro připojení stonku, držáků žárovek, odlehčení tahu, kotníku, kabelů, háčků a žárovek.

Odšroubujte držáky, pohněte kabelem a dotáhněte konce otáčením šroubů. Rámy jsou otočeny zpět dohromady. Kabely jsme vložili do stropu a vyvrtali otvor ve stropě, do kterého jsme zavěsili háček a našroubovali háček. Je to na tom, že založíme kabely, které musí být připojeny ke krychli. Nakonec natáhněte kabely a utáhněte je. Měli by držet střechu. Háčky, na které zavěšujete kabely, lze namontovat na strop. Připravte se!

Lampa pavouk bílá nebo černá?

Spider lampy lze nalézt v různých barvách (hlavně barva drátů). Černá spider lampa je nejuniverzálnější a zároveň expresivní. Hodí se do obývacího pokoje, kuchyně a dokonce i ložnice. Bílá pavoučí lampa přitahuje méně pozornosti a jemně zdobí interiér. Zajímavým řešením jsou také odstíny zlata, mědi a stříbra. V módním uspořádání najdeme také červené, modré nebo žluté lampy. Existuje však mnoho dalších barevných možností.

Moderní lampy do obývacího pokoje

14 inspirujících nápadů - lampičky do jídelny

Lampy a stínítka: jak vytvořit příjemnou náladu?

Vybíráme solární lampy

Kategorie: