Naučte se, jak doma sršeň

Hornet doma je host, který se musí zbavit co nejdříve. Jeho kousnutí je bolestivější než vosy nebo včely, a pokud jsme alergičtí na hymenoptera jed, mohou skončit návštěvou nemocnice. Jak vyděsit sršně? Připravili jsme průvodce s potřebnými informacemi.

Jak vypadá sršeň?

Hornet připomíná vosu. Jeho břicho je žluté, zbarvené černými pruhy. Samec dosahuje přibližně 23 mm, žena (pracovník) max. 24 mm. Hornet a osa - jaký je rozdíl? Sršeň je především mnohem větší, protože vosa dosahuje maximálně 15 mm.

Hornets - sousto. S čím může ohrožovat?

Pokud nejsme alergičtí na jed hymenoptera, skus bude jednoduše velmi bolestivý. Může dojít k otoku a zarudnutí a poté bodnutí začne bodat.

Při senzibilizaci může dojít k tzv. Anafylaktickému šoku. Mezi příznaky patří dušnost, mdloby, ztráta vědomí, svědění kůže a nevolnost. V takovém případě byste měli okamžitě jít do nemocnice.

Hornet sousto - co dělat?

Pokud nejste alergičtí, nebojte se o svůj život. Vedení k smrti vyžaduje několik stovek bodnutí. Po bodnutí je nejlepší pít vápno (má znecitlivující vlastnosti) a na dané místo aplikovat dezinfekční mast. Měli bychom si pamatovat, že v domovské skříňce a lékovky na léky, které mají úlevu od otoků, vždy máme masti mastí a altacetový gel.

Jak vyděsit sršně? Domácí způsoby

Mřížka na oknech (síť proti komárům) - pokud sršni v této oblasti nejsou neobvyklí, bude mřížka efektivním způsobem. Chrání nás také před jiným hmyzem. Síťku lze použít také na dveře.

Jaké vůně se sršně nelíbí? Vůně česneku má odstrašující účinek na sršně. Navíc se jim nelíbí vůně levandule, pelargónie a macešky. Tyto květiny lze snadno vysadit v květináčích a položit na parapet nebo balkon. Je třeba si uvědomit, že přece jen stojí za to nasadit síť proti komárům.

Hornet pasti - k dispozici v mnoha obchodech. Obsahuje atraktant, který nepřitahuje užitečné druhy, jako jsou včely. Poznámka: past by neměla být umístěna v bytě! Nejlepší je to v blízkosti hnízda (ráno nebo večer, kdy je aktivita hmyzu nejméně) nebo venku, mimo dosah dětí.

Jak vyděsit sršně? Chemické metody

Pokud jde o chemikálie, můžeme je rozdělit na ty, které můžeme použít sami, a ty, které používají speciální týmy, které voláme o pomoc (zejména když jednáme s sršním hnízdem, které za žádných okolností nelze samo odstranit).

Hornet hasicí přístroj je populární a snadno dostupný agent. Pokud hmyz odletěl do domu, může se stříkat tento typ spreje, který výrobce dovoluje použití uvnitř bytu. Jeho dosah je od pěti do sedmi metrů. Nejlepší způsob bude otevřít okno dokořán - hmyz bude mít šanci letět. Hmyzová stěrka bude také účinná - pomůže vyhnat sršně. Vyplatí se to pečlivě, protože sršni rychle začnou být agresivní.

Jako preventivní opatření si můžeme zakoupit speciální koncentrát, který lze použít ke stříkání oken a vzduchotechnických potrubí. Jeden postřik trvá i několik měsíců.

Hnízdo - způsob sršně

Teoreticky můžeme hnízdo sršně nezávisle odstranit, postříkat ho hasicí přístroj přípravou. Pravda je však taková, že riziko kousnutí i neúčinnost takových činností je poměrně velké. Proto je lepší zavolat společnosti, která se zabývá dezinsekcí. Můžete také informovat hasičský sbor. Nezapomeňte však, že strážce odstraňuje pouze zásuvky, které přímo ohrožují lidský život a zdraví - tj. Ty, které se nacházejí v domech nebo v blízkosti hřiště.

Posádka použije insekticid, aby se zbavila problému a, což je důležité, zabránila vytvoření dalšího hnízda.

Co může přilákat sršně?

Silné, umělé vůně - parfémy, deodoranty a také alkohol. Večer je mohou lákat světlem, ale na rozdíl od sršních vos, nepřitahují vůni sladkosti. Nejčastěji létají náhodně domů.

Jaké nejdůležitější informace si pamatujete? Pro nealergické lidi nejsou bodnutí sršně nebezpečné. A co je důležité - nesnažte se sami sebe zbavit sršeňského hnízda.

Červi doma: nejčastější útočí na domácí hmyz. Vidíte je doma?

Rostliny, kterým se komáři nelíbí

Rostliny, které klíšťata nemají rádi

Kategorie: