Všechna dekupážní média uvedená v článku najdete v obchodě www.sukcess.pl.

Chtěli byste, aby zdobené předměty zdobené vámi získaly charakter starého dřeva a jejich povrch byl popraskaný? Dnes objevíme možnosti techniky decoupage. Jak děláte decoupage cracky?

Decoupage efekt trhlin: Technika stárnutí dává objektům jedinečný charakter. Princip získání decoupage trhlin je jednoduchý: na dekorovaný povrch se nanášejí dvě vrstvy laku s různou dobou schnutí, jedna po druhé v krátkém časovém období. Sušící lak rychle praskne a smrští se.

Jak dosáhnout efektu decoupage škrábanců: svíčky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak stárnout na dřevo, je zářit, což je účinek škrábanců . Je založeno na skutečnosti, že namalujete objekt v tmavé barvě mořidlem nebo tmavou barvou, která je dobře absorbována do dřeva. Po zaschnutí na místech, kde byste chtěli dosáhnout stárnutí, otřete svíčkou. Poté natřete povrch lehkou barvou.

Podívejte se také na materiály potřebné pro decoupage:

Poté, co světlejší barva zaschne, vše, co musíte udělat, je otřít kus nábytku nebo předmětu jemně zrnitým brusným papírem ve světle. Tam, kde jste malovali povrch svíčkou, můžete lehce setřít světlou barvu a způsobit škrábance a otěry. Není to komplikované?

Jak získat účinek trhlin decoupage: Krakow lak

Pravděpodobně přemýšlíte, jak dosáhnout účinku trhlin v decoupage ? Není to ani složité. Pro tento typ účinků stojí za to získat jednosložkové a dvousložkové přípravky na praskliny, nazývané také crackery. Níže popíšeme krok za krokem, jak je používat.

Decoupage, jak vytvořit jednosložkové trhliny

Jednosložková příprava na oddělování prasklin od 20 do 25 PLN. Chcete-li efekt zviditelnit, natřete povrch tmavou barvou. Trhliny budou výraznější. Naneste na suchý povrch vrstvu přípravku. Nejlepšího efektu praskání dosáhnete v technice decoupage, pokud aplikujete tenčí vrstvu na místo, kde nalepíte motiv z ubrousku nebo rýžového papíru. Počkejte, až přípravek úplně vyschne. Nyní můžete použít kontrastní barvu. Pokud má předchozí vrstva tmavší barvu, pak povrch natřete světlou barvou. Dbejte na to, aby barva nebyla naředěná, pokud možno zvolte silnější. Nyní se objevují nové možnosti. Přípravek můžete použít houbou štětcem, abyste získali chaotické praskliny. Při použití přípravku štětcem však budou praskliny v souladu se směrem, ve kterém byste barvu nanášeli. Neopravujte nanesenou vrstvu jednou, protože ji namísto nanesení odstraníte. Nalepí se na kartáč a práce ztratí svůj účinek.

Odštěpení dvoukomponentních trhlin: porporina

Dvousložková příprava na decoupage trhliny stojí asi 54 PLN. Pokud si přejete dosáhnout skvělého efektu decoupage cracker s dvoukomponentní přípravou, musíte si také koupit porporinu . Porporina je jemný kovový prášek používaný k vyplnění trhlin. Náklady na takový prášek se pohybují od 20 do 25 PLN. Je velmi efektivní při aplikaci. Místo porporiny můžete použít běžné oční stíny nebo tmavý prášek, ale účinek nebude tak uspokojivý. Dvousložkový přípravek na trhliny, jak název napovídá, sestává ze dvou lahví číslovaných 1 a 2. Naneste přípravek č. 1 na natřený povrch a po vysušení přípravek č. 2. Počkejte, až povrch uschne. Chcete-li zdůraznit trhliny v metodě dekódování, aplikujte porporinu štětcem. Jemný prášek zůstane v prasklinách, což bude mít zajímavý účinek. Nakonec ozdobte technikou decoupage, natřete lakem, nikoli však vodou. Nejlepší lak v tomto případě bude lak na jachty. Zveme vás k dalším článkům se stejně zajímavými přípravami na decoupage.

Podrobnější informace v následujících článcích o technice: decoupage >>>

Fotogalerie: inspirace stárnutím nábytku

Stárnutí nábytku: jak změnit obyčejné dveře, závěsovou tyč nebo židli?

Stylový nábytek: ošuntělý elegantní, stylově ošuntělý a starý nábytek

Ošuntělý stylový salonek. Ženský interiérový design

Kategorie: