Houpací síť na balkoně vám umožní rychle se uvolnit a uniknout starosti každodenního života. Co hledat při koupi houpací sítě a jak ji zavěsit na balkon? Použijte našeho průvodce.

Houpací síť na balkoně je skvělým řešením pro všechny, kteří rádi relaxují venku. Umožňuje rychle proměnit balkon v soukromou relaxační zónu a užít si dlouhé letní večery ve městě.

Druhy houpací sítě na balkóně

Lze houpací síť zavěsit na každý balkon? Vlastně, pokud nemáme opravdu omezený prostor. Na trhu existují různé typy houpacích sítí: namontované ve stropě, na stěnách, na rámu. Díky tomu si téměř každý může vybrat houpací síť, která se přizpůsobí jejich potřebám.

Klasická houpací síť bude fungovat na velkých balkonech a terasách. K zavěšení potřebujete asi 4 metry pro houpací síť a 20 až 80 cm volného místa pro připevnění karabin. Za zmínku také stojí ponechání volného prostoru po stranách, aby byl umožněn volný přístup do houpací sítě.

Houpací křeslo je dobrým řešením pro malý balkon. Skládá se ze sedadla a příčky, která je upevněna k háčkům ve stropě pomocí lana nebo řetězu. Houpací křeslo musí být vyrobeno z pružných vláken, aby bylo pohodlné. Díky tomu se do ní rádi ponoříme, abychom si přečetli knihu nebo sledovali sérii.

Houpací síť s rozpěrnými tyčemi je tzv Americká houpací síť, která se skládá ze dvou rovnoběžných paprsků, které se odvíjejí přesně jako postel. Můžete si lehnout téměř jako na posteli, díky čemuž se můžete pohodlně opalovat nebo relaxovat. Je to dobré řešení pro velmi velké balkony nebo terasy. Je však třeba si uvědomit, že tento typ houpací sítě je podvratný, proto se nedoporučuje pro rodiny s dětmi.

Co hledat při výběru houpací sítě pro váš balkon?

  • Druh materiálu - většina houpacích sítí je odolná vůči vlhkosti a nečistotám. To je důležité, zejména pokud je balkon zastřešený. Pokud ano, vyberte si jednoduchou houpací síť ze šňůry (nejpohodlnější na světě jsou mexické houpací sítě!), Vyrobeno z bavlny nebo nylonu. U zastřešených balkonů se vyplatí koupit houpací síť z organické bavlny (pokud máme děti) nebo z bavlny a umělých vláken. Taková houpací síť bude velmi pohodlná.
  • Prostor, který máme - záleží na tom, zda si můžeme dovolit klasickou houpací síť nebo houpací křeslo, které bude fungovat na menších balkonech.
  • Má houpací síť síť proti komárům? Toto je velmi praktické řešení!

Které houpací tkaniny jsou pro balkon nejlepší?

Houpací síť by měla být vyrobena z měkkých vláken, což usnadňuje používání. Nejlepší jsou:

  • Organická bavlna - pohodlné, příjemné na dotek a bezpečné pro děti. Je však třeba si uvědomit, že taková houpací síť by měla být dobře vysušena i po dešti.
  • Nylon - je velmi odolný a odolný, dá se zavěsit i na velmi slunném balkónu, protože se ze slunce nevyhřívá.
  • Durasol - stejně odolný a odolný materiál. Nezmizí ani nezmizí vlivem atmosférických faktorů (slunce, déšť).
  • Sisal - velmi drahé vlákno, těžko dostupné v Polsku. To bylo od sisalu, že houpací sítě v Yucatanu byly tkané. Z hlediska vzhledu se tento materiál podobá bavlně, ale je o něco hrubší.
  • Sunbrella - drahá látka, ze které je vyrobena houpací síť. Je odolný vůči povětrnostním podmínkám.

Houpací síť na terasu a zahradu

Jak pověsit houpací síť na balkon?

Houpací síť lze zavěsit na balkon s háčky na stropě, připevnit ke stěnám nebo zavěsit na rám.

Instalace do stropu - pro namontování houpací sítě do stropu vyvrtáme vrták o průměru 6 mm a zkontrolujeme, zda není na místě, které si vybereme, vyztužovací drát. Pokud žádný není, pak jsme otvor rozšířili vrtákem 15 mm, vrtali jsme do hloubky 110 mm. Zašroubujeme ocelovou hmoždinku, přidáme karabiny a připojíme houpací síť.

Instalace na zeď - houpací síť může být instalována, pokud je vzdálenost mezi stěnami asi 4 metry. Doporučuje se instalovat houpací sítě ve výšce asi 2 metry. Tloušťka vrtání by měla být přizpůsobena tloušťce stěny (doporučená hloubka je 10-20 cm). Je zajímavé, že někdy je lepší namontovat houpací síť na tradiční ocelový kolík než na ten, který je součástí sady.

Houpací síť lze také zaseknout do trámů nebo dřevěných sloupků pomocí vrutů do dřeva (nejprve vyvrtáme do hloubky cca 8 mm, poté dáme vrut do dřeva se zavřeným okem cca 14 mm). Rovněž je třeba si uvědomit, že houpací síť „funguje“, proto se doporučuje přidat karabinu a na každé straně ponechat provázek delší přibližně o 20 cm.

Houpací síť na rámu bude fungovat na velkých balkonech. Obchody mají výběr z dřevěných nebo ocelových rámů. Dřevěné rámy vypadají hezčí, ale nejsou tak odolné jako ocelové. Pokud si chceme koupit velkou houpací síť, na které budeme lenošit s celou rodinou, zvolte ocelový rám.

Abych to shrnul, houpací síť může být zavěšena na téměř každém balkonu, aby si užila kouzla léta. Klasická houpací síť bude dobře fungovat ve velké zahradě a houpací křeslo nás úspěšně nahradí houpací sítí na malém balkoně.

Královny balkónů a teras - pelargónie!

Dahlias - rostliny na balkon a do zahrady

Závěsy - dekorace balkonových oken

Kategorie: