Nebo jen mléčná pěna? Je to skvělá základna výborných dezertů!

Intenzivní aroma a bohatá chuť - příprava perfektní kávy je druh umění. Každý druh kávy vyžaduje správné vaření a následné podávání. Tento první proces - velmi důležitý - pro nás provede inteligentní pomocník, který je tím pravým kávovarem. Takže je čas rozhodnout se, co si vybrat pro sebe!

Espresso, cappuccino a společnost

Etiopie je považována za domov kávy. Jeden z místních pastýřů si zjevně všiml, že kozy, které jedly červené ovoce z určitého keře (tj. Kávovníku), jsou extrémně stimulovány - a tak začalo! Arabové měli po dlouhou dobu monopol na kávu, který pilně držel tajemství aromatických piv. První kavárna byla otevřena v Konstantinopoli v 15. století a mnoho turistů proslavilo kávu.

V moderní historii hráli Italové nebo vynálezci espressa důležitou roli doslova: „na místě“. Tento překlad by ideálně vyhovoval rychlému vaření kávy pod tlakem a netrpělivým objednávkám zákazníků. Toto však není jediná interpretace jména. Například „Espresso“ je blízko italskému slovu „espressivo“ - „expresivní“. A co přesně je espresso? Pod tímto názvem se skrývá 50–60 ml silné kávy. K jeho přípravě je potřeba 6-9 g velmi jemně mletého zrna, vysokého tlaku a páry, která obvykle bude trvat 23-28 sekund.

Užitečné informace: Na rozdíl od všeobecného přesvědčení espresso neobsahuje nejvíce kofeinu. Tato káva se krátce vaří a čím více kofeinu v nápoji, tím déle vroucí voda působí na mleté fazole. Espresso vděčí za svou sílu vysokému tlaku - „vytlačuje“ z částic kávy maximální „sílu“, tj. Aroma a éterické oleje.

Mezi další oblíbené druhy kávy patří:

  • Cappuccino: skládá se ze silného espressa, teplého mléka a pěny. Pěna by měla být tuhá, aby se při posypání čokoládou „nerozpadla“ (může to být také kokos, skořice, kakao). Cappuccino se obvykle podává v šálku z lehkého porcelánu, nejlépe se silnými vypouklou stěnou, s kapacitou 150-200 ml.
  • Latte macchiato: doslova obarvené mléko. Vyžaduje sklenici se silnými stěnami, kapacita. přibližně 250 ml. Káva má tři vrstvy: mléko dole, espresso uprostřed a pěnu nahoře. Jak se vyrábějí? Nalijte silně napěněné mléko pomalu do sklenice a poté espresso - na stěnu nebo lžičku. Káva by měla oddělit mléko od pěny.
  • Caffè latte: lze ji podávat ve vysokých sklenicích nebo ve velkých porcelánových šálcích s rukojetí, podšálkem a lžičkou s dlouhým držadlem. Ale ve Francii se latte podává v miskách a moštu s croissantem. Chcete-li vyrobit latte, nejprve nalijte do misky 1 díl espressa a poté 2 díly napěněného mléka.

Arabica versus Robusta

Existují dva hlavní druhy kávy: arabica (arabská káva) a robusta (konžská káva) . Odrůdy Arabica jsou mírné (obsahují až 1, 7% kofeinu), aromatické, mají jemnou čokoládu nebo kořenitou dochuť. Arabica je populárnější (70-85% světové produkce), ačkoliv její pěstování je obtížnější, protože roste pouze v tropickém podnebí a v nadmořské výšce 900-2000 m. Robusta je zase silnější (2-4, 5% kofeinu), má více hořkou chuť, někdy mírně kyselá. Robusta se používá při výrobě směsí espressa, protože umožňuje získat charakteristickou krémovou pěnu (tzv. Crema).

Pod dobrým tlakem - jak vyrobit nejlepší kávu?

Espresso je důležitou složkou různých druhů kávy, takže byste se měli starat o tlakový kávovar, který jej dokonale připraví, a také vykouzlí lahodnou vařenou mléčnou pěnu. Espresso JURA D60 připravuje šest kávových specialit jako nejlepší barista. V prvním kroku měli přesně kávu. Kuželová bruska Aroma G2 se vyznačuje zlepšenými řeznými úhly a rychle měla kávová zrna, která zajišťují čerstvost, jemnost a aroma. Pulse Extraction Process (PEP®) zase optimalizuje dobu extrakce a způsobuje, že káva vyvíjí plnou vůni aroma. Rovněž stojí za to věnovat pozornost elegantnímu, modernímu designu. Expresní linie D6 je jednoduchá, čistá forma a detaily a nejvyšší kvality. Zařízení je ovládáno snadno a intuitivně (textový displej, ergonomické knoflíky, jednoduchý ovládací panel a systém údržby).

Kávovar JURA D60

Stejně snadno se používá i systém Easy Cappuccino, který doplňuje kávové speciality mlékem, jako je cappuccino, jemná a nadýchaná mléčná pěna. Inženýrské společnosti JURA se také staraly o vynikající kvalitu vody, aby z kávy získaly nejlepší chuť. Filtr CLARIS chrání stroj před vodními kameny a odstraňuje z vody látky, které mohou negativně ovlivnit chuť a vůni připravených specialit (např. Těžké kovy, chlor). Pracuje ve spolupráci s inteligentním vodním systémem (IWS®) . Filtrová vložka a kávovar komunikují bezdrátově díky technologii RFID a filtr je automaticky detekován.

Dálkové ovládání: espresso D60 vybavené vysílačem Smart Connect (jako další příslušenství) lze ovládat pomocí smartphonu díky bezplatné aplikaci JOE

Článek byl připraven ve spolupráci se společností JURA, pl.jura.com/pl

Kategorie: