Type02, design: Krystian Kowalski, výrobce: tylko.com, www.tylko.com

Lodžský designový festival 2022-2023. Potkali jsme 69 nejlepších produktů navržených a vyrobených v Polsku. Ve dnech 17. až 26. května budou na výstavě vystaveny položky vybrané Radou expertů s Agnieszkou Gruszczyńskou-Hycem, šéfredaktorkou Urzadzamy.pl a časopisem „M jak Mieszkanie“. A nyní představujeme ty nejzajímavější z naší galerie.

Porota musí mít plebiscit - uznaní architekti a zástupci nejdůležitějších designových a mediálních center - mají za úkol vybrat nejlepší polské implementace . Co to slovo znamená? Předměty uváděné do výroby a dostupné pro maloobchod v Polsku vyráběné polskými společnostmi a / nebo vytvořené ve studiu polského návrháře. Cílem plebiscitu je propagace polského designu a v důsledku toho podpora domácího podnikání a domácích umělců.

Výrobky oceněné značkou kvality musí být věci, které stojí za to mít. Proč? Protože odrážejí trendy na polském trhu nebo mají všechny důvody … být předmětem touhy. Chcete-li je vyhledat, členové rady odborníků monitorují trh a před zahájením schůzky nominují několik desítek položek. Další jsou předloženy návrháři a výrobci. Z tohoto obrovského počtu se každý rok rozlišuje 60 až 80 z nejzajímavějších a nejlepších produktů.

Sošku pro tvůrce význačných produktů vytvořil porcelán Krzysztof z Wałbrzychu, jedné z nejstarších porcelánových závodů, které stále fungují ve Slezsku.

Festival designu v Lodži 2022-2023 bude mít název „Dobrý život“. Organizátoři budou povzbuzovat publikum, aby přemýšlelo o tom, co to znamená a zda toho lze dosáhnout navrhováním objektů, měst, služeb. Zvláštní hosté budou tradičně zahrnovat přední polské designéry, architekty, ilustrátory a obchodníky. Festival potrvá od 17. do 26. května 2022-2023 a jeho organizace je možná díky podpoře Patron - Ceramika Paradyż a Łódź Event Center a města Łódź.

Puffy, design: Max Kobiela, producent: Phormy, www.phormy.com

Kategorie: