Stretch strop v obývacím pokoji: zajímavý design interiéru.

Natahovací strop je originální nápad pro dokončení stropu - vypadá to jako natažená textilie. Cena strečového stropu není nízká. Může být matný nebo lesklý, jakékoli barvy a dokonce vytištěn s fotografiemi nebo grafikou. Představujeme praktického průvodce - strečový strop v interiéru: cena, recenze, instalace, inspirativní fotografie.

Co je strečový strop?

Stretch strop, jinak natažený, je rovina pružného materiálu (PVC fólie), která se natáhne na speciální konstrukci zahřátím a roztažením. Instalace stretch stropu je rychlá a čistá. Materiál pro stavbu stropu je obsažen v malé cestovní tašce. Jeho instalace, v závislosti na velikosti interiéru, trvá od několika do několika hodin, tedy mnohem kratší, než je populární zavěšený sádrokartonový strop, jehož stavba trvá několik dní, vyžaduje odstranění všech věcí z místnosti a zatěžování prachem.

Napínací strop je vyroben z vodě a ohnivzdorného materiálu a snadno se čistí. V obytných interiérech se objevuje jen zřídka. Je to však jistě účinný prvek uspořádání obývacího pokoje nebo ložnice.

Stretch strop: cena

Náklady na 1 m 2 napínacího stropu s jeho montáží jsou minimálně 100 PLN. Cena strečového stropu závisí na druhu tkaniny a barvy. Nejlevnější je v matné verzi, v bílé barvě.

Viz také: Barevný strop. Nápady pro dokončení stropu >>

Stretch strop: recenze

Stretch strop je originální, ale docela drahý nápad pro vnitřní úpravy. Výběrem správné barvy filmu (k dispozici v celé škále barev), jeho struktury a propustnosti světla můžeme obohatit vnitřní uspořádání. K optickému zvětšení malého bytu se používá strečový strop, který odráží světlo. Chcete-li získat zajímavý dekorativní efekt, můžete si vybrat natahovací strop s tištěnou verzí. Může být matný nebo lesklý, jakékoli barvy a dokonce vytištěn s fotografiemi nebo grafikou. Je také možné osvětlit strečový strop, který dává rozptýlené, měkké světlo v bytě. Fólie použitá k natažení stropu ovlivňuje akustiku interiéru: zvuk je jasnější a jasnější.

Úsek stropu může mít také maskovací funkci. Můžete se skrýt pod ním např. Osvětlovací systém, reproduktory, hlásiče požáru, klimatizace, prasklá stará omítka, nerovný strop nebo nevzhledné instalační trubky. Všechny tyto instalace by měly být před instalací stropu přezkoumány, aby bylo zajištěno místo potřebné pro zařízení.

Doporučujeme: Opravujeme trhlinu na stropě - jak zarovnat strop KROK ZA KROK >>

Stretch strop: montáž

Stropní prvky jsou připraveny na zakázku na základě měření interiéru. Měly by být pečlivě změřeny nejen stěny, ale i všechny úhlopříčky místnosti. To je nesmírně důležité, protože stěny nejsou často rovnoběžné. Tato data jsou poté zadána do počítačového programu, podle kterého je půdorys vytvořen.

Roztažný stropní materiál je řezán a ořezáván po obvodu gumovými háčky obecně známými jako harpuny. Čekací doba na hotový produkt je několik týdnů po zadání objednávky. Instalace stropu vyžaduje nějakou praxi, protože při napínání je poměrně snadné materiál poškodit. Nejlepší je svěřit to vyškolenému dodavateli, ačkoli je také možná vlastní montáž.

Hliníkové pásky připevňujeme na stěny po obvodu místnosti. Tvoří stropní rám. Než natáhneme strop, zavěsíme ho na svorky připevněné k rozích místnosti. Odpružení začíná z místa přesně stanoveného výrobcem, protože strop je smontován v pořadí, ve kterém má být napínán. Poté je upevněna v rohu diagonálně. Dále jsou rovnátka připevněna v dalším rohu a znovu diagonálně. Když celý strop visí na svorkách, místnost je vytápěna plynovým topením. Pod vlivem teploty se stropní materiál zvětšuje. Poté lze snadno připevnit na hliníkové pásy.

Aby nedošlo k poškození materiálu, používá se k upevnění speciálně profilovaný nástroj. Po napnutí celého stropu se do mezer mezi stěnou a stropem vtlačí plastové maskovací pásky. Zamezují vniknutí hmyzu a prachu do prostoru mezi stropem a stropem. Úsek stropu není natřen, jeho údržba spočívá v jeho vysávání - můžete jej také jemně umýt. Materiál může být mnohokrát rozebrán a znovu natažen, což umožňuje údržbu zařízení v uzavřeném stropním prostoru. I když dojde k závažnému selhání, například při zaplavení koupelny nahoře - můžete část materiálu uvolnit, vylijte vodu a znovu ji utáhněte.

Viz také: Jak ztlumit byt? Způsoby, jak ztlumit podlahu, dveře, stěny, okna, strop >>

Stretch strop: efektivní prvek designu interiéru

Výběrem správné barvy filmu (výběr barev je obrovský), jeho strukturou a světelnou propustností můžeme obohatit vnitřní uspořádání. Pomocí tohoto typu stropu můžeme dokonce opticky zvýšit interiér - výběr reflexních fólií. Tištěná verze poskytne zajímavý dekorativní prvek v interiéru.

Interiérový design s moderním strečovým stropem určitě získá zajímavý charakter.

Stretch strop a další zajímavé stropní uspořádání - inspirační galerie

Pod růžovým stropem

Nápady pro strop: panely, tapety a další dekorace

Byt se sluncem zbarveným stropem

Galerie strečových stropů: 29 inspirací

Kategorie: