Kuchyňský nábytek a šťavnatá limetkově zelená lednička jsou odvážnou a velmi efektivní volbou.

Při aranžování kuchyně jsme stále více ochotni zvolit intenzivní barvy. Místo klasických kuchyňských pokojů v odstínech bílé, béžové, hnědé jsou kuchyně s dominantní zelenou, červenou nebo růžovou. Ať už je to móda nebo dokonce odvaha - je těžké to říct. Výběr konkrétní barvy je doprovázen určitou úzkostí. Podíváme se na barevný problém v kuchyni a představujeme hrst inspirace.

Jak nás barva ovlivňuje

Barevná kuchyně nás bude stejně často navštěvovat jako kuchyně v tlumených, osvědčených barvách. Můžeme správně očekávat, že výhoda nějaké barvy na nás může mít nějaký vliv. Jen co?

Barva je fenomén o třech věcech: objekt, světlo a prohlížeč. Největší problémy jsou samozřejmě s posledně jmenovanými. Ano, zážitek z barvy je subjektivní zážitek. Alespoň do určité míry. I když je pravda, že čisté barvy, tj. Jednotlivé izolované kmitočty světelných vln, ovlivňují všechno víceméně stejným způsobem. Například přítomnost čistě červené barvy zvyšuje puls, přítomnost růžového uklidňuje. Čisté barvy jsou velmi vzácné a reakce na směs barev je těžší předvídat.

Kromě toho jsou kulturní asociace a zvyky v tomto případě nesmírně důležitým faktorem. Na různých místech světa se mohou výrazně lišit. Smrt a smutek v našem koutě světa jsou černé, v Etiopii nebo Kambodži - bílé. Je třeba si také uvědomit, že symbolika barev (která nemusí nutně mít vědeckou podporu) je nyní reprodukována v bezprecedentním měřítku v reklamě, logech, designu interiéru a rozvržení webových stránek. Má to také obrovský dopad na nás.

Jakou barvu do kuchyně

Kombinace barev není snadný úkol, proto nejbezpečnějším řešením bude použití jedné výrazné barvy na pozadí neutrálních barev. Rovněž můžete potlačit dominanci zářivých barev pomocí tlumených doplňků. Mezi barvami, které naše kultura a naše mozky spojují s jídlem, vládnou červené. Nelze přehlédnout, že se jedná o mimořádně běžnou volbu při návrhu interiéru restaurací. Často je zde také žlučová paleta.

Ve skutečnosti je obtížné označit barvy, které jsou pro kuchyni objektivně nepříznivé nebo nevhodné. Dlouhodobě však stojí za zvážení možného pozitivního nebo negativního dopadu jednotlivých barev. Tento vliv, i když přijímá extrémní hodnoty, není zcela nepředvídatelný. Modrá může být spojena s příjemným klidem nebo nepříjemným chladem, ale nikdo ji nepřidružuje k euforii ani agresi. Bude také užitečné věnovat pozornost tomu, jak jednotlivé barvy fungují v polštině - v jakých frázích se objevují a jaká jsou obvyklá srovnání těchto barev.

Červená je barva, jejíž přítomnost urychluje práci srdce a zjevně stimuluje chuť k jídlu. Souvisí s emocemi, krví a sexem. Může to být spojeno s láskou a energií. Bezstarostně použitý, může to udělat ohromující dojem. Červená jako červená řepa nebo cihla - z hněvu nebo rozpaků.

Bílý kuchyňský nábytek díky červené zdi nad deskou získal osobitý charakter.

Přítomnost zeleně spojená s přírodou uklidňuje nervy. Zjevně to jsou odstíny zelené, které člověk přesně pozná. To může být spojeno s klidem a relaxací. Příliš mnoho klidu a relaxace však může být nudné. "Jsem zelený", ale jsem v něm úplně zelený.

Kontrastní kombinace zelené a červené akcenty oživí bílé budovy.

Odstíny modré mohou být spojeny s jemností a lehkostí. Každý občas rád přemýšlí o modrých mandlích.

Modré skříňky vypadají skvěle v kombinaci s tmavým dřevem.

Žlutá je energetická barva a je také spojena s nízkou cenou (všimněte si propagačních štítků a levných produktových řad). Přátelský, ale poněkud alarmující.

Kombinace červené, černé a žluté je poutavá a velmi dekorativní.

Violet přináší mysli luxus a tajemství.

Skříně ve dvou barvách, které jsou umístěny vedle lednice zdobené pestrou nálepkou na dveřích - vše se uklidnilo černobílým pozadím.

V růžové místnosti cítíte atmosféru ženskosti a mládí. Je spojena s klidem. V růžových brýlích vypadá všechno trochu lépe, i když ne vždy.

A s černou lze zacházet jako s intenzivní barvou, pokud pouze dominuje místnosti. Smutný nebo elegantní, tmavý nebo profesionální. Černí jsou ovce a trh a myšlenky, ale také pás v karate!

Při navrhování kuchyně se pravděpodobně zaměříme na barvu čel a stěn kuchyňské linky. Nezapomeňte však, že v barevné kuchyni jsou také barevné doplňky, nádobí a nádobí. Všechno by mělo být pečlivě a dobře vyváženo. Pro inspiraci představujeme několik dobře navržených kuchyní.

Barevné kuchyně. Stěny a kuchyňské linky v zářivých barvách

Dobře vybavená kuchyň - 10 nápadů

Kategorie: