Hledáte nápad pro moderní bílou kuchyni? Na rozdíl od vzhledu není uspořádání bílých kuchyní vůbec triviální. Koupání celé místnosti v této barvě a vložení několika minimalistických zařízení do ní nestačí. To je však také nemožný úkol - dodržujte několik základních principů, které zaručují vynikající konečný výsledek. Nechte se inspirovat galerií 10 bílých kuchyní v moderním duchu!

Bílé kuchyně se staly velmi populární. Jak uspořádat moderní kuchyň v bílé barvě, aby byla útulná a hezká? To není jednoduchý úkol. V galerii jsme vybrali 10 fotografií z bílé kuchyně, které jsou dobrou inspirací pro každého, kdo hledá nápady na moderní bílou kuchyni. Jedná se hlavně o bílé kuchyně s vysokým leskem.

Moderní bílá kuchyně je především kompaktní minimalistický bílý kuchyňský nábytek, moderní spotřebiče a materiály a malé množství dekorací. Stává se však, že tento typ bílého interiéru vdechuje chlad a neosobní, někdy i nudu. V tomto případě stojí za to oslovit pomocí různých barev, vzorů a textur, jejichž přítomnost oživí syrový bílý prostor v uspořádání kuchyně.

Moderní bílé kuchyně: doplňky, které narušují úspornost uspořádání

Moderní styl má poněkud chladnou, syrovou konvenci. Totéž platí pro bílou jako barva převládající v daném interiéru. Pokud jste však majitelem moderní bílé kuchyně nebo plánujete interiér vyzdobit tímto stylem, můžete snadno narušit přísnost a jednotvárnost tohoto typu uspořádání. Prvním způsobem je použití živé barvy, která oživí interiér bílé kuchyně, která dýchá minimalismus . Například si můžeme vybrat jednu barvu a ozdobit uspořádání s několika akcenty v jeho odstínech. Může se jednat o jednotlivé domácí spotřebiče nebo nábytek nebo drobné ozdobné doplňky. Dokonalým řešením je zahrnout do tohoto uspořádání dřevěné prvky. Nejen že rozbijí monotónnost monochromatických barev, ale také přirozeně zahřejí interiér. Prvky, které dodávají bílé kuchyni útulnost a teplo, jsou také všechny druhy osobního charakteru (rodinné fotografie, suvenýry). Dalším řešením je přidání hloubkového uspořádání pomocí několika fragmentů stěny natřených jinou barvou než bílou. Šedé povrchy se nejlépe používají v moderních kuchyních. A co víc, je nejlepší vybrat bílé zboží v kontrastní barvě pro bílou kuchyni. Pokud je to možné, vyberte si vybavení v černé nebo velmi módní inoxové barvě. Pokud nechceme zavést do našeho uspořádání bílé kuchyně další barvy, zaměřme se na různé textury nebo ozdobíme část místnosti nějakým výrazným vzorem. Například hladký bílý kuchyňský nábytek MDF bude vypadat fantasticky ve společnosti zkosených keramických obkladů nebo plexiskla s výběžky na zdi nad kuchyňským pultem. Díky strukturovaným povrchům bude monotónní prostor bílé kuchyně dynamičtější, stejně jako fragment zdi zdobený tapetou s velkolepým motivem.

Kategorie: