Přemýšlíte o barevných květinách na balkóně nebo na zahradě? Používejte barevné macešky, které se snadno pěstují a starají se o ně. Podívejte se na video: jak pěstovat macešky. Macešky jsou květiny odolné vůči chladu, ideální pro výsadbu do balkónových krabic.

Květiny na balkon: macešky

Macešky jsou květiny téměř ve všech barevných variantách: šťavnaté červené, nevinné bílé, silné černé. K dispozici jsou dvoubarevné macešky a velmi populární jako květiny pro balkon. Bartek symbolizuje péči a přemýšlení o někom, takže se zahrada s maceškami v pozadí stává nostalgickým a rodinným místem setkání a relaxace.

Zkontrolujte také:

Macešky jsou skvělé pro vytváření nádherných zákoutí zahrady. Kvetou velmi dlouho - od dubna do konce června a po zimní přestávce kvetou hojně a velmi dlouho po celé jaro, někdy až do prvního žáru. Macešky fungují skvěle na slunných a mírně zastíněných místech.

Výsadba a péče o macešky

Macešky jako úrodná, humusová půda s neutrální nebo mírně kyselou reakcí. Jsou docela odolné, ale pokud zasadíme macešky do plného stínu, kvetou méně a stanou se překypujícími. Macešky se snadno ošetřují, vyžadují zimní kabát. Pokud každý rok kupujeme nové macešky, mohou být vysazeny na balkon na konci března a v dubnu. Existuje mnoho druhů macešek s různými barvami květin, velikostí a kvetoucích hojností. Macešky mohou být také vysazeny v jiných rostlinách, např. Jsou to dobré rostliny pro tulipány, narcisy, malé jehličnany a vřesoviště. Macešky mohou být složeny s většinou balkónových rostlin, i když také vypadají nádherně.

Podívejte se na hrnce, semena a půdu, které doporučujeme:

Macešky na balkóně: zalévání

Macešky osázené v nádobách na balkóně by se měly pravidelně zalévat. Půda v květináči by měla být neustále mírně vlhká (ne mokrá! Protože zde existuje nebezpečí zaplavení kořenů). Nedovolte, aby substrát zcela vyschl.

Květiny na balkon: jak zasadit macešky v květináči?

Macešky se nejčastěji používají k výsadbě rabatů, balkonových boxů a oken. K pěstování macešek použijte tradiční květináče, které máte doma nebo podlouhlé balkonové boxy. Nejmódnější jsou různá střeva s duhovými barvami nebo matovaná ve středomořském stylu. Různé hrnce vedle sebe tvoří zajímavý celek. Než začnete pěstovat macešky na balkóně ve spodní části vybraných květináčů, drenážní násyp - to bude chránit macešky před hnilobou kořenů květin. Chcete-li to provést, použijte malou kočičí stelivo nebo expandovanou hlínu, která je k dispozici v každém zahradnickém obchodě. Potom nalijte zeminu. Macešky jako docela živá půda s konstantní mírnou vlhkostí. Po přípravě složení macešky, připravené k výsadbě, odstraňte listy, které jsou zažloutlé a uschlé květy. Tím se prodlouží doba květu ostatních macešek a v naší zahradě vzkvétají až dva roky. Macešky mají jemné stonky, takže byste s nimi měli zacházet jemně as něhou skutečného zahradníka. Po umístění macešky ponecháme 2 cm mezeru v horní části hrnce, abychom mohli rostliny zalévat. Po týdnu - až dvou, by měly macešky krásně růst a naplnit banku. Pamatujte, že krása spočívá v jednoduchosti. Krása klasické polské fialové nezíská žádná tropická rostlina. Takže macešky stojí za to přemýšlet o tom, jak krásné květiny na balkóně.

Jak pěstovat macešky: video tutoriál

Aranžování květin a balkonů: fotogalerie

Popínadla na balkon: lezecké rostliny jako zelená vpravo

Balkon a terasa v minimalistickém stylu: 10 módních aranžmá

Rostliny pro severní balkon: rostliny milující stín

Rostliny na slunném jižním balkonu

Kategorie: