Decoupage je jednoduchá technika pro zdobení předmětů. V cyklu decoupage, krok za krokem, vysvětlujeme, jak lepit ubrousky. Výběr ubrousků pro metodu decoupage je obrovský a jejich lepení je snadné. Dekorační ubrousky - technikou zdobení je nalepování papírových motivů na jakýkoli předmět.

Existuje více lidí fascinovaných decoupage. Decoupage je jednoduchá technika zdobení předmětů ze dřeva, skla nebo porcelánu. K vytváření krásných témat nepotřebujete umělecké dovednosti. Decoupage je technika zdobení, která vám umožní používat hotové vzory, tj. Ubrousky nebo speciální papírky na decoupage.

Ozdobné prvky a potřebné nádobí lze zakoupit v uměleckých obchodech. Doporučujeme: jak nalepit ubrousky - decoupage dekorace. Technika decoupage vám umožňuje používat hotové vzory, tj. Ubrousky nebo speciální decoupage papíry.

Decoupage: udělej to sám

V části Udělejte sami, navrhujeme, jak snadno ozdobit předmět nebo kus nábytku. Vybraný dřevěný předmět se čistí jemným brusným papírem. Otřete do sucha hadříkem, pak barva - akryl bude fungovat. Z dříve připraveného vzoru vystřihneme motiv, který chceme držet, nebo - pokud použijeme vzory na ubrousky - odloupneme z nich vrstvy kalhot.

Obrázek přilepíme speciálním lepidlem na decoupage a namažíme jeho spodní i horní část. Poté objekt zakryjeme lakem nebo speciální verzí, která po zaschnutí napodobuje trhliny. Zdobení předmětů technikou decoupage není obtížné a přináší spoustu spokojenosti.

Podívejte se také na materiály potřebné pro decoupage:

Laky na decoupage

Nástroje pro decoupage

Lepidlo na decoupage

V uměleckých obchodech si můžete koupit ubrousky na decoupage. Nespočet moderních a stylových designů a spousta barev vám dává neomezené možnosti jejich použití k dekoraci objektů pomocí metody decoupage. Ubrouskové vzory lze použít nejen k ozdobení malých předmětů, ale i nábytku. Pokud právě začínáte dobrodružství s decoupage, zvolte dřevo, je to materiál, se kterým se snadno pracuje a je snadné na něj nalepit ubrousky.

Podívejte se, co doporučujeme pro decoupage:

Krok za krokem decoupage: jak nalepit ubrousky

Lepení ubrousků používaných v technice decoupage není obtížné. Nejprve namalujeme předmět, který chceme ozdobit decoupage, např. Akrylovou barvou, která je vhodná pro přímé zakrytí kartonu a dřeva. Pečlivě jsme vystřihli ubrouskové motivy, které chceme držet. Používáme-li běžné papírové ubrousky, odložíme kalhoty vrstvy, ponecháme pouze tu, na které se objeví grafika.

Musíte poskytnout speciální lepidlo na decoupage. Obrázek vyříznutý z papírové ubrousky je přilepen k povrchu, lubrikován lepidlem, které také lepí a chrání ubrousek (namazáme horní část ubrousku). Potom použijeme další fáze zdobení objektů pomocí metody decoupage: například můžeme sépie připravit - praskat lak - pokrýt celý objekt. Někdy se místo řezání motivu z ubrousku přinese zajímavý efekt.

Jak ozdobit minikód technikou decoupage

Oddělovací papír

Papír pro decoupage je k dispozici také v obchodech a používá se k ozdobení různých předmětů. Papíry mohou být lesklé nebo matné. Než začnete lepit vzory vyřezané z papíru nebo ubrousků, nejprve je uspořádejte na dekorovaný povrch. Zkontrolujte, zda se shodují, nebo je třeba ještě něco přidat do kompozice.

Vzory z papírových ubrousků mohou být klasické, populární jsou anglické, barevné nebo černobílé motivy. Pro decoupage můžete také použít papír s černým potiskem. Například starý časopis, fotokopie ilustrací, inkoustové kresby, dopisy, plakáty, pozvánky.

Dřevo decoupage

Dřevo je nejlepší pro lepení papírových výřezů nebo ubrouskových vzorů, protože lepidlo dobře absorbuje a papír se snadno lepí na dřevo. Můžete si koupit hotové dřevěné předměty pro dekoraci decoupage nebo použít ty staré. Obvykle jsou vyrobeny ze surového dřeva, již pískovaného.

Jak udělat decoupage - inspirace

Pokud se chcete pokusit něco udělat s metodou decoupage, využijte našich inspirací. V galeriích najdete různé návrhy!

Decoupage - galerie nápadů pro zdobení nábytku a předmětů FOTKY

Vintage oddělovací podnos s efektem stárnutí: KROK ZA KROKEM

Moje vášeň - decoupage, výzdoba interiéru, vůně (vlastní práce!)

Autor: polanddeli

Kategorie: