Dětský pokoj někdy vyžaduje jen mírnou změnu v dekoraci místnosti, ale malování stěn je jen začátek změny. Léto a dovolená je ideální čas na drobnou renovaci. Děti odcházejí z domu, dny jsou dlouhé a teplé. Nový dekor pokoje vždy povzbudí vaše dítě, aby v něm trávilo čas. Co si myslíte: je lepší překvapit vaše dítě nebo s ním konzultovat změny ve výzdobě místnosti?

Léto a dovolená je vhodný čas na osvěžení nebo zcela nové uspořádání dětského pokoje . Postaráme se pouze o nový dekor dětského pokoje, nákup nového nábytku, ozdobných doplňků nebo samolepek na zeď . Můžeme ale také malovat stěny, vyměnit okna, podlahy a dveře. Vše záleží na potřebách dítěte, zcela vyrostlo z výzdoby místnosti a stačí to zdvihnout pokoj nebo potřebujete důkladnou renovaci včetně nástěnné malby ?

Dětský pokoj: v dětském pokoji natíráme stěny

Nejzajímavější jsou často zdi, které vykazují známky použití: otlučené hračkami, chodci atd. Stěny v dětském pokoji často nesou stopy umělecké tvořivosti našich dětí. Proto je malování stěn první činností, která přichází na mysl při renovaci dětského pokoje . Otázka nyní zní, kterou barvu byste si měli vybrat? Pro malování stěn v dětském pokoji je nejlepší použít barvy s bezpečnostním znakem, které se vyznačují nízkým obsahem VOC (těkavé organické sloučeniny), nedostatkem těžkých kovů a látkami, které jsou nebezpečné pro zdraví dítěte a životní prostředí. A pokud má dítě umělecké schopnosti a zeď je nejlepším plátnem, zvolíme barvu s hydrofobními vlastnostmi - na povrchu se vytvoří speciální povlak, který odpuzuje vodu a jiné tekuté nečistoty. Povlak usnadňuje čištění stěny a barva je dokonce 10krát odolnější vůči drhnutí než barvy podobné třídy, díky čemuž si po dlouhou dobu udržuje svoji barvu.

Viz také: samolepky na zeď

Vyměňujeme nástěnné dekorace v dětském pokoji

Někdy chceme zdůraznit jednu ze zdí v dětském pokoji . Proto malování nestačí. Na jednu ze stěn můžeme umístit tapetu s jasným vzorem nebo motivem z oblíbené pohádky. Pokud na to však nemáme čas nebo se preference dítěte často mění, zvolte samolepky na zeď - které se snadno mění a na stěnách nezanechávají žádné stopy. I když překvapíte své dítě, můžeme se předem zeptat, který z nejoblíbenějších hrdinů by chtěl mít trvale ve svém pokoji?

Vybíráme nový nábytek do dětského pokoje

Při výběru nábytku pro dětský pokoj bychom měli vědět přesně velikost místnosti - pomůže nám to vybrat nábytek, protože se může ukázat, že nejlepší bude multifunkční nábytek? Například palanda, pod níž bude původně herna, později tam může stát stůl. Další otázkou je, zda si vybrat nábytek ze stejné kolekce nebo si vybrat sami? Zařízení ze stejné kolekce opticky sedí, raději neděláme chybu v uspořádání. Výběrem nábytku v různých obchodech, použitím toho, co máme doma, však určitě vytvoříme jedinečný a jedinečný dětský pokoj, který stimuluje kreativitu. Při výběru nábytku bychom měli také věnovat pozornost tomu, z jakých materiálů jsou vyrobeny. Mají nábytek a dekorativní doplňky evropské certifikáty kvality? To má obrovský dopad na zdraví a bezpečnost našich dětí.

Více: plánujeme osvětlení

Dětský pokoj: osvětlení dětského pokoje

Osvětlení v dětském pokoji je jedním z nejdůležitějších problémů, které je třeba vyřešit. Musíme vzít v úvahu denní světlo, stropní lampu, stolní lampu a noční lampu. Nemůžeme ignorovat žádný druh osvětlení! Denní světlo - dítě potřebuje během dne přirozenou aktivitu, aby si mohlo hrát a dělat domácí úkoly. Umístění okna by mělo určovat místo stolu nebo kreslicího stolu - je nejlepší, když je umístíme do strany k oknu, takže denní světlo osvětluje povrch pracovní desky a nepoškozuje oči. Stolní lampa by měla vyzařovat chladné bílé světlo a zdroj světla by měl být na pohyblivém rameni pokrytém stínem. Optimální vzdálenost mezi žárovkou a stolem je 35 cm. Horní lampa by měla vyzařovat bílé světlo, rozptýlené. Je dobré, pokud můžeme upravit intenzitu světla. Úkolem noční lampy je vyzařovat náladové světlo, teplejší barvy a slabší intenzitu.

Dětský pokoj: dveře a podlaha v dětském pokoji

Ideální podlahou v dětském pokoji budou dřevěné nebo laminátové parkety (s tlumící podložkou) a koberec. Můžeme také dát koberec. Je důležité, aby koberec i koberec byly antialergické a snadno se čistily. Pokud vyměníme podlahu v dětském pokoji, udělejme to před malováním stěn . Dalším krokem po položení podlahy je výměna dveří. Pokud jsou stěny nerovnoměrné, vyberte si dveře s nastavitelným rámem dveří - vyhneme se dalším špinavým a hlučným pracím. Dveře do dětského pokoje lze považovat za dekorační prvek s panelem natřeným barvou tabule. Pokud jde o to, zda má být křídlo dveří plné nebo se sklenicí, která osvětluje věty, jsou rozděleny. Jeden záleží na možnosti osvětlení obvykle temné chodby, pro ostatní je to důležitější intimita v místnosti - takže světlo osvětlené v chodbě nezasahuje do dětského pokoje.

Dětský pokoj: uspořádání okna v dětském pokoji

Toto je poslední fáze uspořádání dětského pokoje. Máme zde tradiční výběr záclon a záclon, žaluzií a žaluzií. Rolety se určitě snáze udržují v čistotě, takže budou vhodné pro alergiky. Pokud je okno dětského pokoje orientováno na východ nebo západ, možná byste měli přemýšlet o použití zatemnění? Vycházející slunce se neprobudí a západ v létě místnost nezohřívá.

SEE: základna a doplňky v pokoji pro teenagery!

Kategorie: