Vystudoval jsem módní design, ale pracuji jako specialista na sociální média.

Nemůžu žít bez barev - říká Alexandra. - Moje láska k barvám je vidět na radostném nábytku, který neustále přináším domů. Opravuji je, malovat a přemisťovat.

Vždy jsem chtěl, aby můj domov byl plný života a barev, aby byl jiný než cokoli, co jsem dosud viděl. Když jsem ho našel, stočil jsem si rukávy. Ne pro mě stojí přímo z obývacího pokoje. Přišel jsem s rustikální cihlovou kuchyní a začal hledat lidový nábytek. Čekal jsem, že jejich stav opustí hodně toho, co je potřeba, a tak jsem začal prozkoumávat tajemství důkladné renovace, nejprve jsem čerpal odborné znalosti z knih, pak - z internetu. Vášeň pro malování jsem získala z uměleckých studií. Dřevěné čelní desky, vrchní desky a dveře se staly mým plátnem, které jsem potáhl tyrkysovou, žlutou a sladkou růžovou. Věřím, že staré předměty mají duši. Zajímá mě jejich minulost plná tajemství.

Profesionální pomoc

Jako magnet přitahuji otlučené příborníky, stoly a bufety. Než pro ně najdu nové majitele, odstraním silné vrstvy peelingové barvy, odstraním škůdce a napustím je. V mém domě je však nábytek, který se nikdy nevzdám. Protože vždy byli v mé rodině, protože mě uchvátila jejich historie, protože se mi divoce líbí. Jako růžový příborník, který se roky schovával v garáži mé tety. Důkladně jsem to renovoval. Vložil jsem novou, vyměnil nohy a konzervativně maloval bílou. Teprve časem nasbíral růžové červenání. Rychle jsem pochopil ty výrazné barvy jako společnost. Čím překvapivější spojení, tím lepší.

Barva (ne) spárovat

Pro svůj veselý nábytek si vybírám živé vzorované doplňky, kombinuji starý porcelán s řemeslnými výrobky a módní hravé pomůcky. Pořadí na stole hlídá růžový plameňák, ze dveří se na mě dívají fialoví nosorožci. A protože jsem se nedávno zamiloval do tropických motivů, k tomuto šílenému zvířeti se připojili barevní papoušci. V takové skupině mě nuda rozhodně neohrožuje!

Kategorie: