Světlý obývací pokoj je často osou života celého domu. Právě v obývacím pokoji trávíme hlavně čas s rodinou, kde také nejčastěji vítáme hosty. Jak propustit světlo do obývacího pokoje, aby se nadechlo, stalo se přátelským, prostorným a pohostinným pokojem?

Světlý obývací pokoj zvýhodňuje ty, kteří v něm chtějí zůstat. Dobré osvětlení interiéru zaručuje dobrou náladu a pozitivní přístup. Jak mohu do obývacího pokoje přivést více světla? Jak získat světlý interiér?

Jak propustit světlo do obývacího pokoje: jemná arkýřová okna

Nezastupitelná síla arkýřů, tak oblíbená zejména v anglické buržoazní architektuře, spočívá v jejich vynikající schopnosti osvětlit interiér (kdo navíc postrádá jakýkoli sluneční paprsek více než angličtinu?). Umístěné šikmo na krajních stranách projekce okna, hranolově zvyšují množství světla, které vstupuje do obývacího pokoje okny uspořádanými rovnoběžně se stěnou. Jednoduchý postup, který dokonale osvětlí interiér. Z tohoto důvodu je zóna s arkýřem skvělá jako jídelna nebo čtecí koutek (např. Na hrudi na míru s měkkým sedadlem). Nezapomeňte však, že čím menší nebo tmavší obývací pokoj, tím pečlivější je třeba s barvami nábytku a doplňků. V takových prostorech je vhodné se zaměřit na varianty bílé a šedé šedé. Hra odstínů dodá interiéru plasticitu, zatímco světlé barvy nábytku neztmavnou interiér.

Světlé interiéry: skleněná stěna

Pokud chceme náš obývací pokoj opticky rozšířit a osvětlit, stojí za to přemýšlet o úplném zasklení jedné ze stěn. V závislosti na tom, zda jsme šťastnými majiteli terasy nebo balkonu, můžeme zazářit zeď po celé její šířce. Osvětlení terasy pak vytéká do obývacího pokoje z celé plochy vnějšího východu. Pokud máme přístup do zahrady přímo z obývacího pokoje, zasklení by mělo být doplněno sezónním skleníkem nebo verandou po celý rok. Vyvrcholení světla, tekoucí ze všech stran přidané verandy, se promítne přímo do jasu v obývacím pokoji. A opticky zvětšená plocha obývacího pokoje díky získání osvětlené verandy dále dobývá jasný efekt obývacího pokoje.

Obývací pokoj otevřený na terasu

Vynikajícím osvětlením - opticky i funkčně - je integrace obývacího pokoje s prostorem na terase pomocí prostorných posuvných dveří. Přes hladké skleněné tabule posuvných dveří denní světlo přirozeně dopadá do interiéru obývacího pokoje. Nedostatek sloupků a další dělení oken tento fenomén pouze podporuje, aniž by se zbytečně rozptylovaly světelné pruhy. V horkých letních dnech - po zasunutí dveří na terasu získá světlý interiér místnosti další prostor na terase. Díky tomu se můžeme volně pohybovat mezi domácí částí a částí venku. To funguje skvěle nejen při výrobě více hostů, ale také při každodenním používání obývacího pokoje.

Kategorie: