Rezavé barvy nám pomohou zamaskovat nevzhlednou korozi. Je však důležité zvolit barvu na kov pro rez a znalost pravidel, která vám umožní přímo malovat rez. Proto jsme pro vás připravili průvodce!

Balkonové zábradlí, plechové parapety a jakékoli kovové části venkovních předmětů dříve nebo později mohou mít problém s korozí. Záchranný nátěr na bázi rzi a několik nekomplikovaných ošetření, které vám pomohou vychutnat bezchybnou kovovou estetiku. Jak tedy můžete obnovit vzhled plotu nebo parapetu?

Na trhu najdete mnoho specializovaných barev určených k malování přímo na rez. K dosažení uspokojivého účinku je však třeba povrch řádně připravit a vybrat si přípravek, který bude pro daný kovový prvek nejlepší (pokud máme malý kovový povrch k natírání, můžeme zvolit barvu pro rezavé spreje).

Jak zvolit barvu pro malování přímo na rez?

Při nákupu kovové barvy na rzi věnujte pozornost parametrům, jako jsou: přilnavost k podkladu a vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám, včetně UV záření. Můžeme dosáhnout základním antikorozním nátěrem nebo základním nátěrem na rez a vrchní vrstvu. V prvním případě nanášíme nátěr přímo na rez, což nám umožňuje provádět renovační práce efektivně. Specializované produkty 3-v-1 plní funkci základního, základního a vrchního nátěru. Malování přímo na rez umožňuje zastavit proces koroze a zabránit jeho dalšímu rozvoji.

Jak připravit povrch pro malování antikorozním nátěrem?

Protože se to obvykle stává na začátku renovačních prací, musíme nejprve důkladně posoudit stav podkladu. Pokud je povrch, na který se chystáte malovat, silně znečištěný, musíte jej poškrábat pomocí brusného papíru. Dále jej musíte zbavit prachu a zajistit, aby byl suchý, bez mastnoty nebo štětců. Je důležité zbavit se starých, vyčnívajících nátěrů. Po očištění povrchu od nečistot a prachu jsme jej matovali jemně zrnitým brusným papírem.

Odstraňovač rzi nebo rezavé barvy?

Je třeba vědět, že odstraňovač rzi je alternativou brusného nebo brusného papíru. Tento přípravek lze zakoupit ve formě aerosolu nebo gelu. Pokrývá části pokryté korozí. Odstraňovač rzi umožňuje rychle se zbavit rzi bez potřeby brusného papíru. Po nanesení přípravku stačí často otřít zkorodované oblasti měkkým hadříkem.

Malování rzi krok za krokem

Pokud zvolíme barvu určenou k malování přímo na rez, zkontrolujeme její fungování na malém území. Tento testovací obraz nám umožní posoudit, zda bude účinek po vysušení uspokojivý. Možná budete muset odstranit staré nátěry a znovu připravit povrch pro malování.

Před malováním nezapomeňte pečlivě přečíst pokyny a promíchat barvu. Vhodné povětrnostní podmínky jsou velmi důležité - nedoporučuje se provádět renovační práce za horkého počasí nebo při vlhkosti vyšší než 80%. Barva na kov se nanáší rzí měkkým, plochým štětcem nebo stříkáním.

Módní barvy - 10 inspirací

Lakování dřeva - různé druhy barev

Jak používat tabulí barvy?

Kategorie: