Změnil jsem malý byt ve Vratislavi za dům snů v Nysě a odpovědné postavení v bance - za uměleckou domácí kancelář - říká Beata.

… a vytvářím plakáty - to o sobě říká Beata. Odhodila seriózní kostým od bankovní dámy a za podpory svého manžela objevila umělce, kutily a dekoratérky, statečně plnící své sny

Bydleli jsme v Nysa půl roku, kde jsme uprchli z příliš hlučné Vratislavi. Získali jsme hory, jezero, les, spoustu zeleně a rodiny v okolí - perfektní místo. Bylo nutné dokončit dům. Každý víkend, kdy se o děti staraly babičky, jsme provedli renovaci, nejprve za pomoci odborníků, pak sami. Malovali jsme, skládali kuchyň, řezali desky a namontovali dveře. Když jsme něco nevěděli, zeptali jsme se YouTube. Měli jsme spoustu dobrodružství: od četných střepin, přes dláto v ruce, až po blízká setkání s proudem (naštěstí manžel vyšel ze všech). Práce byla těžká, někdy placená slzami, ale také skvělá. Jeho účinky nás dělají hrdými. Zjistili jsme, že se dokážeme ukázat jako tandem v obtížných podmínkách. Renovace nás hodně naučila a povzbuzovala nás k implementaci vlastních návrhů nábytku a vylepšování hotových. V garáži jsme zařídili truhlářskou dílnu. Nejkrásnější fáze jsou zdobení (obvykle najímám ozdoby ve starožitnostech nebo je vytvářím) a aranžování (změny se objevují často!). Stálo mě to nejvíce práce a nervů, když jsem udržoval zelenou naživu, protože ačkoli mám rád rostliny, nemám pro ně ruku.

Protože mi to manžel řekl

Doma je těžké najít prázdnou zeď. Celek je zavěšen malými věcmi, jako jsou zrcadla, čalouny, dopisy a obrázky. Posledně jmenované jsou moje vlastní plakáty. Po Zuzině narození jsem opustil své manažerské postavení v bance, abych byl s ní. Můj podnikatelský nápad (z druhé ruky online) bohužel rychle skončil propadnutím. Rezignoval, chtěl jsem se vrátit do banky, naštěstí to Sylwek nedovolil. Maloval jsem a protože náš byt v té době neměl stojany, navrhl počítačovou grafiku. V noci jsem se naučil kreslit návody na internetu. Kamarád koupil první barevný obraz býčího teriéra. Předvedení vaší práce světu bylo obtížné, ale uspělo. Provozuji obchod BeARTposter čtyři roky a žiji podle toho, co rád dělám. To bylo ono!

Kategorie: