Kuchyňský kout ve studiu je součástí denní zóny. Zdobeno nábytkem od IKEA. Minimalistický dekor nepřekonává malý interiér.

Jak zařídit kuchyňský kout - hledání odpovědi na tuto otázku je běžný problém s designem interiéru. Doporučujeme, jak zařídit kuchyňský kout v malém bytě. Objevte sedm inspirací pro kuchyňský kout!

Jak zařídit kuchyňský kout? Nejčastěji to zajišťujeme ve studiu. Aby mohl plnit své funkce, musí být dobře vyzdoben. Doporučujeme, jak zařídit kuchyňský kout v malém bytě.

Nejčastěji se kuchyňský kout objevuje v obývacím pokoji nebo na chodbě. Jeho zařízení, výběr nábytku a povrchových materiálů vyžadují velmi pečlivé uspořádání.

V obývacím pokoji by měl být přechod z pracovního prostoru, tj. Z kuchyňského koutu do obývacího pokoje, šetrný. Proto se musíte starat o stylově a barevně sladěný nábytek v kuchyňském a obývacím pokoji, stěnách, podlahách.

Viz také: Kuchyně - inspirace

Co by mělo být v kuchyňce?

Kuchyňský kout by měl být vyroben z nábytku na zakázku, aby byl funkční. Teprve pak můžeme použít doslova každý dostupný centimetr prostoru. Aby se nevzala tolik potřebná pracovní deska, stojí za to umístit malou malou ledničku pod pracovní desku.

Je-li k dispozici dostatek místa, lze tam také nainstalovat úzkou myčku nádobí. Takové odcizení však není často úspěšné. V malé kuchyni by měla být také varná deska - nemusí být v plné velikosti se čtyřmi topnými místy. Jen se dvěma.

Kuchyňský kout často nemá dostatek místa pro troubu. Poté je úspěšně nahrazena mikrovlnnou troubou, která může být umístěna v horních skříních (avšak v takové výšce, že přístup do pece je pohodlný a v souladu s bezpečnostními zásadami).

Jak zařídit kuchyňský kout v obývacím pokoji?

Při přípravě kuchyňského koutu je nejlepší zvolit si nábytek na míru. Musíme co nejlépe využít malý prostor. Až donedávna byl kuchyňský kout v obývacím pokoji spojován pouze s malými ateliéry. Dnes se kuchyňský kout přesouvá na chodbu i ve větších bytech. To umožňuje lepší využití prostoru, představuje styl bytu.

Co dělat, když je kuchyň úzká a malá a zeď, která ji odděluje od sousedního pokoje, se nepoužívá? Nejlepší řešení s takovým nešťastným rozdělením interiéru bude demolice dlouhé zdi oddělující úzkou malou kuchyň od místnosti. Tímto způsobem vytvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem jeden interiér s lepšími proporcemi.

Jak zařídit kuchyňský kout v hale?

Chodba ne vždy funguje. Obzvláště když je nekonzistentní a velikost bytu je malá. Podexponovaný, obklopený několika dveřmi, vypadá jako čekárna. Redukuje prostor obývacího pokoje, ložnice, kuchyně nebo koupelny.

Chcete-li do haly vnést světlo a lépe naplánovat rozvržení malého bytu, můžete zbourat nebo „přemístit“ zdi, zvětšit dveřní otvory a vzdát se rozdělení obývacích pokojů. Stojí za to se podívat na plán bytu a navrhnout nové funkční uspořádání, např. Vytvořit kuchyňský kout v hale.

Městská džungle v kuchyni [GALERIE]

Zelená barva se objevila nejen na stěnách, ale také na stropě a na podlaze. Staré zlaté doplňky, květinové motivy a dřevěné doplňky zavedly do kuchyně módní styl městské džungle.

Kuchyňský kout ve stylu městské džungle

Jak zařídit kuchyňský kout - projekt 1

Malý kompaktní sporák (takové mini sety jsou k dispozici na polském trhu) je na třech stranách uzavřen nízkou přepážkou (ilustrace projektu vpravo). Celek byl umístěn na ose místnosti, asi 1, 5 m od okna, blízko 1, 3 m od bočních stěn a - hlavně - na přistání.

Platforma zabírá celou tuto část místnosti a plní dvě funkce: zaprvé pokrývá instalace spojené se spojením sporáku a dřezu a zásuvek (viditelných ze strany místnosti), a za druhé, jasně odděluje kuchyňskou část od zbytku místnosti.

K jedné z bočních stěn výklenku byla přidána pohodlná praktická pracovní deska, horní tyč mírně zvednutá směrem k místnosti. Ke „zadní“ kamnech, již na úrovni místnosti, je velký jídelní stůl se židlemi. Tímto způsobem byla místnost využívána zajímavě a ergonomicky.

Klíčová rozhodnutí

  • Umístění trouby do střední části místnosti, ne proti zdi.
  • Uložení celé mini kuchyně do výklenku ze sádrokartonových stěn.
  • Navrhování plošiny pokrývající vodovodní a kanalizační zařízení v kuchyňské části místnosti.

Jak zařídit kuchyňský kout: design 2

Klasická kuchyňská výklenek ve studiu, který se nachází v úzké chodbě vedle vstupních dveří, nedává mnoho možností, ale můžete ji navrhnout s nápadem (ilustrace nahoře).

Takový malý prostor musí být využíván velmi ekonomicky. Doporučujeme instalovat pracovní desku se zapuštěným jednokomorovým dřezem a dvou-hořákovým sporákem. Pod pracovní desku by se měla umístit malá lednička.

Fragment zdi nad vrcholem bude mít zrcadlo, které působí dojmem větší prostornosti. Horní část vybrání bude naplněna skříňkami. Celá kuchyně může být zavřená - posuvné dveře (mléčné sklo, dřevěné rámy) budou instalovány ze strany chodby a ze strany místnosti bude výklenek ohraničen přepážkou.

Klíčová rozhodnutí

  • Instalace dvoukřídlých posuvných dveří oddělujících v případě potřeby výklenek na chodbě. Zatímco hostitelé používají kuchyň, dveře jsou posuvné a skryté za panelem vedle vstupních dveří.
  • Nejúčinnější využití prostoru ve výklenku a přizpůsobení barev výklenku a chodby.

Jak zařídit kuchyňský kout: projekt 3

V malých bytech, kde stejný prostor musí mít několik funkcí, je obvykle jedna strana haly určena pro mini kuchyni a druhá pro velkou, na míru navrženou skříň. Nabízíme však jiné řešení.

Pokud je byt určen pro vícečlennou rodinu, je potřeba trochu větší kuchyň, takže obě stěny haly byly rezervovány (ilustrace nahoře). Díky tomu bude například místo pro velkou lednici, větší umyvadlo nebo pracovní stůl a osoba pracující v kuchyni bude mít snadnější přístup ke všem spotřebičům. Pokud není kuchyně používána, mohou být obě části zakryty spuštěním dřevěných žaluzií trvale připevněných ke stropu.

Funkce šatny byla v tomto případě omezena na malý roh za vstupními dveřmi, který byl vybaven policemi, věšáky a krabicí na boty. Stěna oddělující tento úhel od kuchyňského výklenku byla profilovaná tak, aby se měnící se osoba tam mohla snadněji pohybovat, pověsit oblečení, vyměnit boty.

Klíčová rozhodnutí

  • Kuchyňské spotřebiče a spotřebiče si našly místo na chodbě ve dvou úzkých výklencích umístěných proti sobě. Obě výklenky mohou být skryty za žaluziemi.
  • Když však členové domácnosti chtějí používat kuchyň, žaluzie jsou vytaženy nahoru.
  • Za předními dveřmi jsem navrhl malý, ale pohodlný koutek s věšáky a místem pro boty.

Kuchyňský kout: nejlepší tipy

Příloha má s mnoha výhodami také několik nevýhod, ale pro některé z nevýhod lze najít řešení.

  • Při výběru kuchyňského koutu musíte mít na paměti, že musí být vždy v absolutním pořádku. I s nepatrným nepořádkem získáte dojem, že není celý pokoj vyčištěn. Můžete to napravit oddělením nízké stěny (110 - 120 cm) od obývacího pokoje. Na zeď můžete namontovat horní část, která bude sloužit jako člun. Taková zeď vyřeší dva problémy najednou: díky tomu budeme moci skrýt lehký nepořádek na pracovní desce a zároveň získáme formální a vizuální oddělení kuchyně od obývacího pokoje. Můžete si také dělat starosti s ne vždy příjemnými pachy na vaření, které se snadněji šíří kolem domu kvůli nedostatku stěn oddělujících kuchyň. Instalace dobré kapuce by je však určitě měla omezit.
  • Na kuchyňském koutě byste si také měli pamatovat, že styl interiéru je konzistentní. Stejně jako v případě samostatné kuchyně nelze v obývacím pokoji a jídelně používat různé barvy a styly. Obývací pokoj s přístavbou by měl mít koherentní a harmonizující výzdobu.

Kuchyňský kout: inspirace

Kuchyňský kout s obývacím pokojem: módní šedá barva

Malý byt v určitém stylu

Kuchyňský kout ve skandinávském stylu

Autor: Azawadzka

Kategorie: