Neobvyklé ptačí tapety nebo příroda v ložnici

Nejlevnější tapety? Existuje jedna odpověď: papírová tapeta. Tyto tapety zahrnují hladké a jednobarevné, vzorované a tzv. Modely. strukturální (lisované) a dokonce fosforeskující. Můžete se také rozhodnout pro omyvatelné nebo malovatelné tapety. Zkontrolujte, jaké papírové tapety vynikají, jak je vybírat a lepit.

Jednovrstvé papírové tapety

Nejlevnější tapety se skládají z jedné vrstvy papíru. Jsou obvykle hladké, ale mohou mít také reliéfní povrch. Protože jsou tenké, vyžadují pečlivou přípravu stěn. Jinak uvidíte všechny nerovnosti. Papírové tapety nelze prát. Umožňují zdi „dýchat“, ale je lepší je nevkládat tam, kde je velké množství vodní páry, pokud není místnost často dobře větraná. K lepení papírových tapet ve vlhkých místnostech samozřejmě použijte silnější lepidlo - pro mokré místnosti jsou k dispozici speciální lepidla.

V supermarketech můžete „lovit“ tenké papírové tapety za méně než 10 PLN na roli. Pravděpodobně se během lepení zlomí a když je konečně na zdi, snadno se poškodí. Využijte tedy tuto příležitost, pouze pokud ji chceme držet v málo využívaných domácích místnostech nebo např. V altánku. A pamatujte, že toto je možnost pro pacienty!

.. Vybíráme tapety pro koupelnu - tipy, inspirace, FOTKY >>>

Papírové tapety se dvěma nebo třemi vrstvami

Většina papírových tapet je vyrobena ze dvou vrstev, takže jsou silné a trvanlivé. Snadněji se oblékají než tenké. Ale i když se tapeta skládá ze dvou vrstev papíru, ale je hladká, nebude maskovat nerovnosti stěn. Pouze reliéfní tapeta to dělá dobře.

Dvouvrstvé tapety lze čistit vlhkou houbou nebo hadříkem. Nedotýkejte se však tvrdě, protože můžete tapetu poškodit.

Na trhu jsou k dispozici také třívrstvé tapety s hladkou spodní stranou, která usnadňuje pokládku. Tyto tapety dokonale maskují nedokonalosti stěn, jsou odolnější vůči poškození.

Stojí za to vědět: tapetu lze dokončit s ohraničením (nebo ohraničením), tj. Pásem několika centimetrů širokým, přilepeným na spoji dvou typů tapet nebo na stropě, jakož i diagonálně kolem okna, dveří, zrcadla. Na trhu jsou k dispozici lepicí a lepicí pomazánky.

Třívrstvé tapety dokonale maskují nedokonalosti stěn.

Tapetu lze zakončit rámečkem nebo ozdobným pruhem.

Papírové tapety pro malování

K dispozici jsou také papírové tapety, které lze natřít emulzní barvou (akrylové, latexové). Barva proniká hluboko do papíru a na povrchu může tvořit omyvatelný a otěruvzdorný povlak. Je třeba si uvědomit, že husté barvy nefungují dobře. Dá se říci, že pokrývají tapetu „příliš dobře“ - často dekorativní embosování zmizí. Kromě toho doporučujeme malovat tapety matnými barvami, které lépe zdůrazňují vzory a neodrážejí světlo. Vyberme barvy, které lze omýt a dokonce vyčistit.

.. Krok za krokem malování stěn a stropů - PRŮVODCE >>>

Malování tapety lze obnovit několikrát. Pokud hledáte pevnější materiál, vyplatí se věnovat pozornost papírovým tapetám s přídavkem skleněných vláken. Je to velmi pevný materiál, ideální pro malování a odolný vůči poškození a vlhkosti.

Papírové tapety: jak lepit?

Prvním krokem je příprava lepidla podle pokynů výrobce a tapetových panelů - na délku odpovídající výšce místnosti. V případě nerovných stěn se vyplatí přidat o 2-3 cm více.

Naneste lepidlo štětcem na spodní část tapety. Zvláštní pozornost věnujeme dobrému pokrytí hran. Poté panely složíme lepidlem dovnitř a necháme asi 5-10 cm. Papírové tapety musí nasáknout lepidlo. Začneme lepením tapety na stěnu ze stropu směrem dolů. Materiál je pevně přitlačen ke zdi, vyhlazuje veškeré nepravidelnosti a odstraňuje vzduchové bubliny. Vyplatí se použít speciální váleček, štětec na tapety nebo jen měkký hadřík. Pokud jsou vzduchové bubliny velké a nezmizí, můžeme na tomto místě tapetu jemně oříznout a odstranit je. Jednotlivé panely musí k sobě dokonale přilnout, aby se nevytvořily žádné mezery. Přeříznutou tapetu jsme odřízli nožem. A je připraven!

.. Jak rozbít tapetu KROK ZA KROKEM? >>>

Módní návrhy v interiéru: FOTOGALERIE

Papírové tapety jsou jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů, jak představit zajímavý design interiéru. Patří mezi ně nadčasové pruhy, přehoz, puntíky nebo ovoce trendy v této sezoně, zmenšené květinové vzory a listy. A jak jinak můžete dům vyzdobit vzory? Dozvíte se z našich fotogalerií.

Pruhy v interiérech: vždy módní dekorativní motiv. Síla inspirace!

Módní výzdoba, která je ponechána na tkaninách, tapetách, doplňcích

Puntíky a puntíky: okouzlující dekorativní motiv v interiérech

Dekorativní téma: ananas! To je horké. 15 inspirací

Kategorie: