Barevné trendy v kostce a výbuch živé zeleně ve stánku VOX (Meble Polska 2022-2023)

Příští ročník Meble Polska se konal ve dnech 12. až 15. března 2022-2023 až 2020 na mezinárodním veletrhu v Poznani. Byla to skvělá příležitost seznámit se s celou řadou polských značek nábytku a podívat se na trendy v designu a designu interiéru. Připravili jsme malé shrnutí události.

Nábytek Polsko 2022-2023 - co je to za událost?

Nábytek Polsko je největší prezentací nativního nábytku na světě a zároveň největším kontraktačním veletrhem v tomto odvětví ve střední a východní Evropě. Mezi vystavovateli vždy najdete nejvýznamnější polské výrobce nábytku.

Výstavy na veletrhu nábytku Meble Polska 2022-2023 obsadily až 9 pavilonů a rozlohu 43 000. m. Odhaduje se, že každý třetí návštěvník přišel ze zahraničí - to také naznačuje velký zájem o polský nábytek.

Ve stejnou dobu a v blízkosti Meble Polska jste se mohli zúčastnit veletrhu Home Decor (dekorace, textilie, osvětlení, kuchyňské a koupelnové vybavení) a zajímavých akcí v rámci Arena Design.

Nábytek Polsko 2022-2023 - stále více barev

Bílé, šedé, světlé dřevo - tyto barvy jsou stále v nabídce polského nábytku. Poláci jsou však stále více ochotni se otevřít odvážnějším barvám. V Furniture Polska 2022-2023 se většina z nich objevila v nábytku pro volný čas. Skutečnými pocity byly různé odstíny modré (zejména tmavě modré), tmavě zelené (hlavně smaragdové a lahvové), různé odstíny růžové, oranžové (cihlově červené) a žluté (okrové, hořčice). Takže barevné trendy dosáhly Polska, které bylo před rokem vidět i v Miláně.

Velur a samet

Elegantní (ale také solidní!) Čalounění na pohovkách, křeslech a židlích je dalším silným bodem veletrhu nábytku Meble Polska 2022-2023. A protože velur nebo velet vypadá v barevné verzi skvěle, můžete obdivovat módní paletu výrazných barev. Za pozornost stojí zejména obliba čalouněných jídelních židlí. Výrobci nábytku jsou stále více ochotni nechat hotové sestavy se stoly a židlemi ve stejných barvách. Co na oplátku? Například stůl z masivního dřeva se zelenými nebo tmavě modrými židlemi, v němž jsou sedadla potažena lesklým velurem.

Polsko - moc při výrobě nábytku

Obrázky ukazují jednu věc: Polsko je v popředí výroby nábytku. V roce 2017 to byl 3. vývozce nábytku na světě (před námi pouze Čína a Německo) a 6. výrobce. V nábytkářském průmyslu pracovalo až 161 tisíc lidí lidí a bylo zde přes 27 000 registrovaných společností Hlavním příjemcem polského nábytku bylo Německo, následovala Česká republika, Velká Británie, Nizozemsko a Spojené státy americké. A jaký nábytek je vyroben nejvíce? Prognózy za předchozí rok (zatím žádné oficiální údaje) hovořily především o sedacím nábytku a nábytkových prvcích (46%), kancelářském a obchodním nábytku (39%).

Informace pocházejí z materiálů MTP Group, organizátora Meble Polska.

Kreativní dřevo

V interiérech je stále více exponováno dřevo v různých podobách. Designéři směle experimentují s dýhou a ozdobnými panely na úložném nábytku (skříně, skříně, komody). Zde můžete hovořit o bílé krizi, protože nábytkové prvky v této barvě jsou mnohem méně než před několika lety. Rovněž stojí za zdůraznění bohaté barvy dřeva - od nabíleného po tmavě hnědou.

Pohodlí a přizpůsobení

Výrobci nábytku a návrháři interiérů uznávají, že polské byty se zmenšují. A to znamená, že nábytek by měl být co nejprostornější a zároveň multifunkční. To lze vidět v kuchyňském nábytku a sbírkách nábytku do obývacího pokoje, jídelny nebo ložnice. Za zmínku stojí zejména rozšířené pohovky, např. S výsuvným stolem, USB stanicí nebo vestavěnými elektrickými zásuvkami.

Personalizace také hraje důležitou roli, i když … pod kontrolou. Tržní bohatství může být závratě, a proto mnoho společností lehce omezuje výběr, přičemž si vybírá nejosvědčenější řešení, pokud jde o úpravu nábytku nebo jejich dostupných variant (např. Výběr několika stop, ale výška - vždy stejná).

Království živé zeleně

Polské značky nábytku podporují vytváření živých, zelených aranžmá doma. To lze také nalézt ve velkém počtu na veletrhu nábytku Meble Polska 2022-2023. A existuje mnoho míst pro zeleň. Nejde jen o rostliny v květináči, ale také o zelené stěny (např. Za pohovkou) nebo o speciální místa pro pěstování bylin v kuchyni integrovaná s deskou.

Nejmódnější barvy nábytku - trendy designu interiéru

Barevný kuchyňský nábytek - 10 módních návrhů

Barevný koupelnový nábytek

Kategorie: