Matrace by měla být vybrána podle její hmotnosti, polohy, ve které spíme, a velikosti postele.

Správně zvolená matrace je klíčem k dobrému, zdravému a regenerativnímu spánku. Aby ho nic nerušilo, měli byste vědět, jak matraci vyčistit. Dobrou zprávou je, že čištění matrace není složité. Úkol je také usnadněn odnímatelným potahem matrace.

Proč je čištění matrace tak důležité? Hlavním důvodem - zbavujeme se roztočů a jejich nepříjemných trusů, exfoliační epidermy a zbytečných mikroorganismů. Vyčištěná, čerstvá matrace navíc zajišťuje ještě lepší spánek.

Čištění matrace pomocí vysavače

Nejjednodušší způsob čištění matrace je pravidelné vakuování. Je důležité to provést pomocí vysavače s alergickým filtrem - nečistoty z matrace (včetně trusu roztočů, které způsobují alergie, stejně jako prach a prach) budou zachyceny uvnitř a nebudou se dostat do vzduchu.

Pro pravidelné čištění matrace by měl stačit běžný vysavač s dobrým sacím výkonem. Ale aby byl účinek ještě lepší, můžete použít mycí vysavač a tekutinu na mytí koberců. Díky účinnému odstraňování vlhkosti tímto typem zařízení matraci příliš nenamočíme. Přesto stojí za to provést práci za slunečného dne, takže matrace rychleji schne.

.. Inteligentní čističe vzduchu a zvlhčovače vzduchu. Objevte populární modely >>

Mokré čištění matrace

Je vhodné pravidelně provádět mokré čištění matrace - hlubší, efektivnější a osvěžující. Jak na to Pokud se pokusíme použít co nejméně pracího prostředku, budou užitečná zařízení pro čištění parou, která odstraňují skvrny a také účinně dezinfikují (díky horké páře).

A jaké čisticí prostředky mám použít? Čalounické čisticí prostředky jsou skvělé - jsou jemné, takže se nemusíte obávat podráždění kůže. Dobrého účinku je také dosaženo aktivní pěnou, tj. Zředěným detergentem.

Jak vyčistit matraci pekáčem?

Jedlá soda je ekologický a plně přírodní prostředek. Má také skvělé čisticí vlastnosti. V případě matrace vám umožní odstranit nečistoty a také absorbuje vlhkost a nepříjemné pachy. K čištění matrace můžete použít jedlou sodu nebo přidat aromatický olej z čajovníku (několik kapek oleje na sklenici jedlé sody).

Sodu distribuujeme přesně po celé ploše matrace - např. Pomocí sítka. Rovněž se vyplatí jemně vtřít sodu do tkaniny. Matraci necháváme několik hodin (nejlépe celý den). Později jej důkladně vysajte. Zbytky sodovky mohou po práci vystoupit do vzduchu.

Podívejte se, co doporučujeme:

Jak vyčistit matraci? Odstraňování skvrn

Skvělý způsob, jak odstranit skvrny z matrace, je použití enzymatického odstraňovače skvrn . Takové opatření si můžete koupit hotově nebo sami. Tradiční odstraňovač skvrn tohoto typu je vodní roztok s citronovou šťávou (v poměru voda-šťáva 2: 1). Rozetřete ji na skvrnu, nechte ji několik minut působit a poté povrch očistěte např. Štětcem.

Složitější skvrny, např. Z krve? Zpočátku je stojí za to je omezit a „oslabit“ peroxidem vodíku nebo jednoduše studenou vodou. Nepoužívejte teplou vodu - pod ní se bílkovina obsažená v krvi rozštípne a skvrnu lze ještě obtížněji odstranit. Potom pro čištění matrace používáme například slanou vodu nebo jedlou sodu (poměr vody a sody 2: 1). Znečištění matrace lze také zkusit odstranit pomocí mycího prostředku.

Borax je další dobrý odstraňovač skvrn. Pro suché skvrny připravíme pastu z boraxu a vody, naneseme ji na sucho a poté seškrábneme. Pro mokré skvrny bude lepší řešení vyrobené z jedné části boraxu a tří částí vody. Nalijeme ji na skvrnu a poté tkaninu usušíme. Borax má tu výhodu, že také absorbuje nepříjemné pachy.

Potah matrace, tj. Snazší čištění

Chcete-li se vyhnout tvrdým skvrnám, přemýšlejte o povlečení matrace. Je snadné se připojit a poté vyjmout a prát v pračce, což znamená rychle se obnovit. Obaly jsou vyrobeny z pevných materiálů, které rovněž zajišťují dostatečné větrání. Proto se v matraci nehromadí vlhkost.

Nápady pro výzdobu ložnice - FOTOGALERIE

Jak vyzdobit bílou ložnici? 15 inspirací

Tmavé barvy v ložnici - 16 inspirací

Světlá ložnice v podkroví: interiér plný světla

Kategorie: