Bílé a krásné dřevo je leitmotivem v kuchyni. Obraz na zdi dokonale zapadá do této konvence, jemně ale zajímavě zdobí interiér

Obrázky do kuchyně? V současné době se vracejí k laskavosti a stávají se nezbytným prvkem výzdoby. Existují trendy v zdobení kuchyně grafikou? Jak si vybrat obrázek, který se nejen vejde do interiéru, ale také bude odolný vůči vlhkosti a nečistotám? Představujeme hrst inspirace, která vám umožní uspořádat kuchyň a jídelnu s fantazií a třídou.

Obrázky do kuchyně a jídelny - zdobení trendů

V poslední době grafika v interiérech - včetně kuchyně - dělá skutečný pocit. Trendy dominují především motivy související s přírodou. Listy, květiny, zvířata, prezentované v grafické podobě, jsou absolutním hitem. Tyto typy motivů vypadají skvěle ve většině uspořádání bytů, například v romantickém, půdním, moderním nebo dokonce minimalistickém stylu. Skandinávskému stylu dominuje geometrie a jednoduché, syrové kresby se zvířecími motivy. Pokračuje také móda pro obrazy v kuchyni s nápisy. Obrazy do kuchyně ovoce, kávy a bylin zase nejlépe ladí s interiérem v klasickém, provensálském nebo retro stylu.

Obrazy do jídelny a kuchyně na plátně a dalších materiálech - co bude fungovat?

Kuchyně s oddělenou jídelnou je místem, kde se hromadí více vlhkosti než v obývacím pokoji nebo ložnici. Pokud máte rádi vaření, na stěnách se hromadí také tuk - velmi obtížné je čistit. Proto mohou být obrazy na plátně do kuchyně, zejména obrazy, poškozeny. Pokud se však rozhodneme je v této místnosti zobrazit, je nejlepší je pravidelně občas věnovat odborné údržbě, kde budou odstraněny prach, nečistoty a skvrny. Na vlastní pěst můžeme vakuum nebo otřít jemnou vlhkou utěrkou. Jaká bude alternativa k tradiční malbě?

V současné době na trhu najdete grafiku vytištěnou na velmi odlišných materiálech. Obrázky pro moderní kuchyně lze tisknout na dřevo nebo plexisklo a dokonce i na kovové povrchy (ideální pro kuchyně a jídelny v retro stylu). Kuchyňské obrazy, které se snadno udržují v čistotě, jsou velmi oblíbené.

Pokud hledáte něco jednoduchého, vyberte obrázky do kuchyně v rámečcích, které si koupíte v každém obchodě s příslušenstvím. K grafice můžeme použít plakáty, pohlednice, fotografie a dokonce i kousky tapet nebo balicí papír.

Malý obraz opřený o zeď - jemně zdobí zónu pultu

Jak umístit obrazy na zeď do kuchyně?

To je důležitý problém, protože v kuchyni je několik míst, kde se grafika rychle zhoršuje. Nejprve se vyhněte oblasti kolem sporáku a dřezu. Na obrazech se dříve či později usadí voda, tuk, pára a kapky jídla.

Ostatní stěny jsou skvělým pozadím pro grafiku a jídelnu - zejména v jídelně u stolu. Obrázky v kuchyni budou dobře vypadat u vstupní zdi - doporučujeme tam zavěšovat větší počet malých obrázků uspořádaných v libovolném složení.

Obrázky do jídelny nebo kuchyně nemusí být nutně individuální grafikou. Triptychové malby do kuchyně jsou velmi oblíbené - třídílné kompozice, které ukazují například zátiší, se v tomto uspořádání staly zajímavým přízvukem.

Obrázky pro retro kuchyni, například grafiku na dřevo nebo kov, budou vypadat hezky nad kávovarem nebo přes batoh - nutně v podobném stylu. Pokud jsou malé, můžeme je nalepit na speciální suchý zip bez vyvrtání otvorů v dlaždicích. Kde je můžeme koupit? V současné době prakticky každý obchod s dekoracemi a dokonce i v knihkupectvích.

Obraz v kuchyni, který je klasický věčný

Moderní kuchyňské obrazy mohou být velmi levné a zároveň módní a výrazné. Tisk grafiky na vlastní náklady jen pár zlotých, vázání - z tuctu na několik desítek. V internetových obchodech a prodejnách nábytku jsou samozřejmě obrazy „připravené“, i když jejich cena může být velmi vysoká. Proto stojí za to se rozhlédnout a zkontrolovat, co máme po ruce. Dětské kresby, suvenýry? Nebo možná originální vaření s prezentací vašich oblíbených lahůdek? Taková díla by měla být zarámována a zavěšena v kuchyni - pravděpodobně nejvíce rodinném místě v celém domě.

Tapety do kuchyně - dekorace a pohodlí

Skleněná vitrína v kuchyni

Zeď nad kuchyňským pultem - praktické nápady

Kategorie: