Při výběru stolu pro malý prostor se rozhodneme pro obdélníkový stůl - je snazší jej připevnit ke stěnám a jinému nábytku. Perfektně zvolená velikost stolu umožnila kombinaci funkčnosti samotného nábytku a estetiky bez narušení komunikační cesty. Jídelní prostor je funkční přechodovou zónou mezi obývacím pokojem a kuchyní.

Design interiéru: do milimetru

Umístění jídelny v malém bytě může být výzvou. Ústředním tématem malé jídelny je výběr a přizpůsobení stolu. Jak kombinovat pohodlí používání stolu s funkčností pokojů? Představujeme možnosti a potřeby spojené s výběrem malého jídelního stolu.

Než si vybereme ten pravý stůl pro malou jídelnu, musíme pečlivě přemýšlet o našich potřebách. Pokud má být stůl použit pouze k jídlu a hlavně pro jednu osobu - máme téměř neomezené možnosti. Pokud je to občas místo k práci a shromažďuje velkou skupinu při jídle - bude o něco méně příležitostí. Pokud správně určíme naše potřeby, vyhneme se plýtvání prostorem nebo obtěžováním během používání.

V jídelnách je malý jídelní stůl v mnoha podobách. Základní kategorie, na které musíme při výběru stolu myslet, jsou tvar, nohy, barva, osvětlení a především kontext.

Jaký tvar by měl mít malý jídelní stůl

Počátečním bodem nechte pravé úhly. Čtvercový nebo pravoúhlý vrchol umožní lepší přizpůsobení stolu. Ve velké většině případů se v malém bytě rozhodneme „přilepit“ jídelní kout k okraji místnosti. Podélné obdélníkové tvary desek se správně zvolenými rozměry a proporcemi mohou sloužit jako jasné hranice mezi jednotlivými funkčními zónami bytu. Rovné okraje pracovní desky přispívají k jasnému označení komunikačních tras bytu.

Lampa nad stolem, kterou Natalia již natřela třikrát (černá, tyrkysová, šedá). Židle je také šedá, stejně jako několik dekorací v kuchyni.

To však neznamená, že kulaté stoly nemají šanci najít se v moderní a funkční jídelně. Vše záleží na výběru velikosti místnosti. Je důležité, aby taková tabulka nebránila užívání bytu. Kulatý stůl bude silným bodem ve složení celé místnosti. Jeho dekorativní charakter může zdůraznit dobře zvolené příslušenství - stojí za to přemýšlet o účinné lampě nad stolem.

Při výběru tvaru stolu pro malý byt je dobré si pamatovat nohy. Tabulky s nohama zasunutými blíže ke středu stolu nebo na jedné noze budou fungovat lépe. To odhalí více podlahy - je to důležité při budování dojem prostornosti v místnosti.

Malý stůl, velký výběr barev

Při výběru stolu pro malou jídelnu je nejdůležitější vzít v úvahu barevný kontext, ve kterém náš nábytek najde. V prostoru s jasnou barevnou dominancí by měla být tabulka upravena podle okolí nebo vypadat méně výrazně než okolí. V utlumené a neutrální místnosti má šanci stát se hlavní výzdobou a soustředit pozornost. Pak si můžeme vybrat stůl, který svou barvou zorganizuje celou skladbu jídelny.

Jak osvětlit malý stůl v jídelně

Znalost distribuce osvětlení v místnosti je zásadní pro každé uspořádání. Pro tabulku je to obzvláště důležité. Stůl, u kterého trávíte pěkný čas, musí být dobře osvětlený - to je dostatečně silný a příjemný.

Je-li to možné, pojďme stůl uspořádat tak, aby na něj dopadalo denní světlo. Můžeme jej umístit před světelný zdroj nebo vedle okna. Druhá možnost nám také umožní zajímavé způsoby aranžování prostoru - posouvá stůl k okraji místnosti a zabrání dojmu „vytlačení“ do zdi.

Obr. Interiéry SAS

Jak jsme již zmínili výše, dobrý nápad, zejména u stolů s vyššími dekorativními vlastnostmi, zdůrazňuje význam jídelny pomocí účinné závěsné lampy. Uměle osvětlený stůl může také vypadat krásně.

Malý jídelní stůl - další možnosti

Může se stát, že v našem uspořádání chceme použít skládací stůl. Jedná se o řešení, které přináší některé další potíže při používání a vyžaduje další dávku úhlednosti a přehlednosti, ale může vypadat skvěle. Máme na výběr stoly, které mají možnost dalšího zvětšení, ty, které, když jsou složeny, zcela přilnou ke zdi, stejně jako různé formy stolů integrovaných do řady kuchyňských skříní. Je vhodné navrhnout prostor jídelny tak, aby byl použitelný a pohodlný i při rozloženém pultu - přesné dimenzování bude povinné.

Můžeme také zvážit tabulku výšky lišty. Volně stojící i jako rozšíření kuchyňské desky. Tento typ štíhlého nábytku, zejména v kombinaci s vysokými židlemi, které jsou pro ně potřebné, se dokonale vejde do malého bytu.

Vybereme stůl pro moderní jídelnu: viz naše návrhy

Autor: Voi.com.pl

Malý stolek do kuchyně: 10 INSPIRACÍ!

Malá kuchyně, do které se vejde všechno! Objevte inteligentní řešení

Kategorie: