Bílá kuchyně otevřená do obývacího pokoje je jednoduchým odkazem na skandinávský styl. Jak dokonale naplánovat uspořádání skříněk tak, aby se z kuchyně stala bílá funkční koutek pro vaření? Nechte se inspirovat skandinávskou kuchyní ve starém činžovním domě!

Majitelé světlého bytu v činžovním domě začali připravovat novou kuchyň … plánováním obsahu každé skříňky. Funkčnost a snadný přístup k kuchyňským potřebám a příslušenství byly hlavním cílem, kterého bylo dosaženo při navrhování skandinávských kuchyní. Kromě toho se díky stěhování otevřela do obývacího pokoje kuchyň. Výzdoba bílé kuchyně je docela asketická, i když interiér je vysoký a prostorný (kuchyň s obývacím pokojem je 36 m2).

Skandinávská kuchyně a obývací pokoj: dobře organizovaná bílá

V bílé kuchyni se skandinávským obývacím pokojem za hladkými frontami vysokých skříní je spousta úložných prostor a zásuvek. Závěsné skříně splývají s pozadím stěny, vypadají lehce a minimalisticky. Poloostrov (s černou laminovanou horní částí) je dlouhý přes dva metry, což poskytuje pohodlné a prostorné místo pro přípravu jídel. Z obývacího pokoje slouží jako knihovna a bufet. Zajímavým prvkem v kuchyni je plynový sporák - má wok hořák, základní pomůcku pro přípravu asijských jídel. Jednoduchá bílá čtvercová glazura mezi budovami a podobný motiv zdobený černými přízvuky na podlaze jasně, ale důsledně odděluje kuchyň od obývacího pokoje. Podsvícení, vytvořené z velkých žárovek na barevných kabelech, dává jasné, bodové a rozptýlené světlo těsně nad oblastí pro přípravu jídla. Za černými dveřmi v kuchyni je vchod do spíž. Byly pokryty barvou tabule, takže na ně můžete psát „záležitosti domu“: menu, nákupní seznam nebo citlivá slova pro každý den. Bezkřídelní spodní kuchyňské skříňky se liší pouze jemným vodorovným vybráním, zdůrazňujícím obrys zásuvek - opticky proti vertikálnímu dělení horních skříní. Jen málo stylových kuchyňských spotřebičů (kávovar, batoh, kuchyňský robot) a celkové pořadí prostoru zvyšují objem.

Jak připravit Meringue Tart: RECIPE na lahodný a rychlý koláč na léto!

Skandinávská kuchyně a obývací pokoj: čistý funkcionalismus

Bílá kuchyně ve skandinávském stylu je především velmi dobře promyšleným prostorem pro úložné prostory a místa pro jednotlivé oblasti přípravy potravin: zásoby, skladování, mytí, přípravu jídel a vaření. Každý z těchto prostorů má dostatek prostoru a jejich řád není narušen. Racionalita tak dobře promyšlené kuchyně vychází již při přípravě prvního jídla v nové kuchyni: v dobře naplánovaných zásuvkách a přihrádkách máme na dosah ruky všechny potřebné nádobí. Také umístění dřezu a myčky není náhodné - díky jejich těsné blízkosti se vyhýbáme běhu s mokrou deskou napůl kuchyní, abychom se dostali k myčce. Dobré uspořádání skříní a funkčnost kuchyně upřednostňuje čisté, hospodárné a snadnější použití každý den.

ODHAD bílé kuchyně:

kuchyňský nábytek, ABU 20 000 PLN
Fúzní pec, Amica PLN 1099
Plynový sporák Framtid HGA5K, IKEA PLN 999
Hood Box FBI 722 XS, Franke 512 PLN
ICUS 3013 Komfortní lednička, Liebherr 1899 PLN
Real Life myčka na nádobí, Electrolux PLN 1249
Umyvadlo Blanco ZIA 6S XL, Blanco PLN 994
Celkem: 26 752 PLN

Kategorie: