Minimalistická Hama meteorologická stanice na konferenčním stolku

Meteorologická stanice nám pomůže předpovědět počasí a přizpůsobit naše plány počasí venku. Jak funguje meteorologická stanice a co hledat při nákupu? Poradíme vám v našem průvodci.

Co je to meteorologická stanice?

Meteorologická stanice je malé elektronické zařízení, které může mít každý ve svém vlastním domě. Říká nám, jaké je počasí venku - kolik stupňů je, zda je den slunečný, zda se očekává déšť a jaký máme atmosférický tlak.

Meteorologická stanice umožňuje sledovat několik parametrů, například:

  • teplota vzduchu
  • atmosférický tlak
  • vlhkost vzduchu.

Dražší modely také informují o očekávaném množství srážek, rychlosti větru, měření vlhkosti a informují o UV záření.

Jak funguje meteorologická stanice?

Meteorologická stanice přijímá rádiové signály - hlavně signál vysílaný v Německu DCF77, který automaticky upravuje datum a čas. Ve Varšavě, Krakově a Gdaňsku můžete také přijímat švýcarský signál HGB, který je přesnější než německý. Nepůsobí však v jiných regionech Polska.

Meteorologická stanice je vyrobena z elektronického displeje, na kterém můžeme sledovat výsledky měření, a ze senzorů, které by měly být umístěny mimo dům. Modely bez senzorů pracují méně přesně.

Co hledat při nákupu meteorologické stanice?

Plánujete koupit meteorologickou stanici? Věnujte pozornost:

  • zda je vybaven výše uvedeným senzory pro externí montáž - díky tomu budou měření přesnější. Stojí za to koupit stanice, které mají největší počet senzorů.
  • rozsah měření teploty - dobré meteorologické stanice by měly měřit teplotu v rozmezí -20 až 50 stupňů Celsia. Některé meteorologické stanice nenaznačují nižší teplotu než -10 stupňů Celsia. Při nákupu je třeba věnovat pozornost tomu, abyste v zimě nebyli zklamáni!
  • možné chyby měření - přípustná chyba měření je 0, 5 stupně.
  • zda má podsvícení displeje - pomůže přečíst teplotu večer a brzy ráno, když je venku tma.
  • druh napájení - většina meteorologických stanic je napájena z baterií, ale na trhu najdete také meteorologické stanice poháněné např. sluneční energií.
  • konektivita - na trhu jsou bezdrátové a kabelové meteorologické stanice. Bezdrátové stanice lze nastavit kdekoli.
  • zda lze data uložit - umožňuje analyzovat rozsahy měření z různých období.

Meteorologická stanice Sencor

Jaké jsou typy meteorologických stanic?

Na trhu jsou nabízeny různé typy meteorologických stanic. Chcete-li zvolit tu správnou, musíte nejprve přemýšlet o tom, co potřebujeme: zda musíme pouze měřit teplotu a tlak, nebo chceme také dostávat informace o rychlosti větru nebo množství očekávaných srážek.

WiFi meteorologická stanice

Meteorologická stanice WiFi má externí senzory, které vám umožňují provádět přesné měření. Některá data (datum, čas) se však stahují přes internet. K tomu je připojena telefonní aplikace, která umožňuje smartphonu číst data odeslaná z meteorologické stanice (což je velmi výhodné).

Návrhářské meteorologické stanice

Na trhu jsou k dispozici nejen základní modely meteorologických stanic, ale také exkluzivnější modely, které uspokojí nadšence elektronických přístrojů. Meteorologické stanice vás mohou informovat o povětrnostních podmínkách venku, ale také zobrazit vaše oblíbené fotografie. Některé meteorologické stanice jsou digitální snímky. Ostatní zase fungují jako kalendář nebo hodiny.

Je zajímavé, že dražší modely meteostanic mají vestavěný mini-projektor, který zobrazuje informace na zdi. Díky tomu nemusíte na displeji číst výsledky měření.

Kolik stojí meteorologická stanice?

Můžeme koupit jednoduché meteorologické stanice za několik desítek zlotých. Pokud chceme odečíst měření teploty a tlaku, bude taková stanice vyhovovat našim potřebám. Pokročilejší meteorologické stanice s více dalšími funkcemi jsou mnohem dražší. Milovníci pomůcek pro stanici s projektorem mohou zaplatit až několik set zlotých.

Jak se chránit před smogem doma?

Televizní reproduktory a zvukové panely - způsob, jak vytvořit dobrý zvuk

Bezdrátový vertikální vysavač - nová kvalita čištění

Kategorie: