Klasická stojací lampa na stativu se stínem, který pěkně rozptyluje světlo

Stojací lampa je objekt, který může změnit výzdobu obývacího pokoje nebo ložnice. Je to další zdroj světla, dodává interiéru pohodu, zdůrazňuje jeho charakter. Co hledat při nákupu stojací lampy a kterou lampu byste si měli vybrat?

Moderní stojací lampa je schopna vizuálně změnit místnost, ve které se nachází. Může je opticky zvětšit nebo rozšířit, vytvořit další roh k odpočinku nebo, díky svému původnímu tvaru nebo zajímavému designu, se v interiéru stát výrazným dekorativním detailem.

Jak si vybrat stojací lampu?

Před zakoupením stojací lampy je třeba zvážit, zda by měl být doplňkovým zdrojem světla a být prvkem například čtecího koutku, nebo zda by měl sloužit především jako dekorativní lampa. V prvním případě stojí za to vybrat stojací lampu s průhledným stínem, která bude emitovat jasné světlo. Ve druhé, můžeme nechat naši fantazii běžet divoce a koupit lampu ve stylu podkroví, například s velkou dekorativní žárovkou.

Hlavní světelný zdroj může také nahradit stojací lampa. V této situaci fungují lampy s dlouhým klenutým ramenem, které se vejdou i do velmi vysokých místností (např. Byty v nájemních domech). Vyzařují jasné světlo a osvětlují poměrně velký povrch.

Na co se zaměřit při nákupu stojací lampy?

Pokud již víme, jakou funkci chceme, věnujme pozornost:

Velikost - v závislosti na tom, zda chceme umístit lampu do centrálního bodu v obývacím pokoji nebo do rohu ložnice, zkontrolujeme, kolik místa zabere. Pokud si chceme vybrat lampu na stativu, pamatujte, že obvykle zabírá hodně místa.

Materiál - kvalitní žárovky, které vydrží dlouho, jsou vyrobeny z kovu. Takové odstíny nemají právo se zlomit. Papírové, plastové, bambusové lampy se mohou postupem času zhoršovat.

Intenzita světla - před nákupem zkontrolujeme také, jak intenzivní světlo vyzařuje lampu. Můžeme změnit její směr nebo určit intenzitu? To jsou důležité problémy, které stojí za to věnovat pozornost v obchodě.

Spider stropní lampy, nebo nápad pro kreativní osvětlení

Jaké funkce plní podlahová lampa v obývacím pokoji?

Stojací lampa v obývacím pokoji může opticky změnit tvar místnosti. V rohu se světlem směřujícím nahoru se zvětší obývací pokoj. Ve velkém obývacím pokoji může světlo směřující dolů vizuálně redukovat interiér. V úzké místnosti může místnost vizuálně rozšířit mnoho světla.

Stojací lampa může také oddělit zóny v obývacím pokoji. Umístěný u konferenčního stolku a pohodlného křesla vytvoří útulný koutek pro čtení a relaxaci. U pohovky to může být hlavní večerní světelný zdroj, díky kterému budete s potěšením potápět na pohovce, například sledovat další epizodu své oblíbené série.

Stojací lampa a její funkce v ložnici

Podlahová lampa v ložnici je zajímavým prvkem interiérového designu. Zdůrazňuje styl uspořádání ložnice a úžasně nahrazuje centrální zdroj světla. Difuzní světlo stojací lampy nás dokáže uklidnit a připravit na večerní odpočinek.

Před zakoupením ložnice lampa, stojí za zvážení, zda by měl být další zdroj světla, nebo například vyměnit lampy na nočních stolech. V této situaci lze podlahovou lampu použít jako lampu pro čtení knih. Je dobré zvolit model, který nám umožní regulovat intenzitu světla a nasměrovat jej do konkrétního bodu.

Lampy do obývacího pokoje - jak zařídit obývací pokoj?

Módní typy stojacích lamp

Stojací lampy jsou v současné době velmi populární. Vypadají dobře uvnitř a umožňují vám vydávat teplé a rozptýlené světlo, které podporuje relaxaci. Které stojací lampy jsou v současné době nejoblíbenější?

Kovové lampy s černými stínidly a stativové lampy - ideální lampy pro čtení a relaxaci, které jsou skvělé jak v interiéru ve skandinávském stylu, tak i ve stylu glamour, loft nebo classic.

Průmyslové lampy - tj. Inspirované továrním osvětlením. Jsou syrové v podobě, a proto dokonale ladí s interiérem v podkroví. Nejčastěji je v nich mnoho kovových prvků, jejichž povrch jemně stárne.

Reflektory - odkazující se na lampy používané na filmových sestavách, mohou být zajímavým prvkem v interiéru v průmyslovém, eklektickém nebo vintage stylu.

Bílé kovové lampy a lampy s krystaly - dokonale ladí s interiérem v půvabu, klasickém i moderním klasickém stylu.

Bambusové stojací lampy - budou fungovat ve skandinávském interiéru, rustikálním a boho.

Stojací lampa je schopna vizuálně změnit interiér, zdůraznit jeho charakter nebo oddělit zónu pro odpočinek. Před nákupem stojí za zvážení jeho design, protože se může vyplatit v interiéru. Lampa s originálním designem může být zajímavým doplňkem obývacího pokoje a lampa vyrobená z přírodních materiálů (např. Ze dřeva) bude ideální pro ložnici, opticky ji zahřeje a dodá útulnost.

Lampy a stínítka: jak vytvořit příjemnou náladu?

Světelné trendy: dekorativní žárovky a skleněné lampy

Vybíráme solární lampy

Kategorie: