Jak odstraníte kámen, který se trvale hromadí na povrchu baterie nebo na spodní straně sprchové vaničky? Domácí kamenná řešení jsou efektivní, ekologická a pro každý rozpočet. Podívejte se, jak odstranit váhu z vany, faucetu nebo dřezu v našem článku!

Tvrdá voda na vodovodním kohoutku je zaručena kámen. Většina kamenných čisticích kamenů obsahuje vysoce korozivní kyselinu chlorovodíkovou, která rozpouští výsledné usazeniny. Jeho zbytky na stěnách vany nebo sprchy však mohou být škodlivé pro zdraví domácnosti. Jaké jsou méně intenzivní a stejně útulné způsoby, jak kameny v koupelně a kuchyni?

Jak odstranit vodní kámen v koupelně: domácí metody a ekologické čisticí prostředky

Domácí metody čisté a hygienické koupelny a kuchyně jsou založeny na směsích, kombinacích a různých koncentracích zcela nenápadných produktů. Musí mít členy domácnosti, kteří se zajímají o čistotu a pořádek, je „intervenční souprava“, tj. Jedlá soda, kyselina citronová, vinný ocet a … coca-cola. Nelze přeceňovat univerzálnost jedlé sody. Směs sody a vody čistí, dezinfikuje a dokonce odstraňuje plísně. Účinně vyčistí dlaždice a obklady v koupelně, sporáku a troubě. Odstraňte vodní kámen na sprchových dveřích a koupelnovém kohoutku. Kyselina citronová je užitečná pro odstraňování extrémně přetrvávajících usazenin usazenin na smaltovaných površích, ale také uvnitř rychlovarné konvice. Ocet je nejlepším preventivním opatřením, které zabraňuje tvorbě usazenin na jakémkoli povrchu. Sklenice Coca-Cola, na druhé straně, může odstranit mastnotu, rez a záchodovou mísu poté, co byla po několika hodinách zaplavena vodou, je schopna odstranit i velmi silnou vrstvu vodního kamene z tvrdé vody. Jak odstranit kámen krok za krokem pomocí ekologických přípravků na čištění domácností?

Viz také: Čištění octem: některé nápady pro čištění a ekologické čištění

Jak odstranit vodní kámen z vodovodních baterií v kuchyni a koupelně

Domácí lék prověřený v průběhu let na přetrvávající kamenný sediment, často hostující koupelnové faucety nebo stěny, je … ocotový zábal. Jednoduše namočte bavlněnou tkaninu nebo vatu do 50/50 roztoku vody a octa a zabalte baterii a místa zasažená kamenem. Po 2-3 hodinách odstraníme ocetový komprimát a zbytek kartáčem na nehty. Zbytky kamene po namočení v octě vyčnívají hladce a bez problémů. Podobnou metodu domácího kamene lze použít na sprchové hubici. Sprchová tryska by měla být rozebrána a ponořena do hrnce naplněného směsí octa a vody (po min. 100 ml). Hrnec položíme na oheň a vaříme asi 15-20 minut. Sprchová tryska bude vypadat znovu jako nová!

Nenechte si ujít: Ekologické čištění domu: soda, ocet, kyselina citronová - aplikace

Jak odstranit kámen v koupelně: kámen čistíme ve spodní části vany a sprchové vaničky

Jak odstraníte vodní kámen z vany nebo sprchové vaničky? Připravte si 100 ml octa a poté nalijte na místo označené kamennými zbytky. Poté, abyste posílili čisticí účinek, naplňte místo kyselinou citronovou nebo nalijte čerstvou citronovou šťávu. Nechte směs na dně vany a sprchové vaničky přes noc. Ráno vše, co musíte udělat, je důkladně opláchnout vanu a sprchovou vaničku teplou vodou - nezůstanou žádné stopy po kameni a octový prvek dodá smaltovaným povrchům skutečný lesk a lesk. Pokud je kamenný sediment rozhodně silný, měla by být operace několikrát opakována, ale účinek bude zděný!

Podívejte se, co doporučujeme:

Jak odstranit vodní kámen v koupelně: jak zabránit usazování vodního kamene?

Staré maximum říká, že prevence je lepší než léčba. Proto, jakmile se vypořádáte s přetrvávajícím kamenným sedimentem, měli byste implementovat malé návyky, které zabrání trvalému usazování kamene kolem použité koupelnové a kuchyňské keramiky a ušetří nám spoustu práce. Domovský způsob pro kámen a jeho výrazné zmenšení nebo úplné odstranění ze stěn sprchové kabiny je po každé koupeli rychlý tah vody ze stěn sprchové kabiny se speciální vodní stěrkou, tj. Zařízení určené k čerpání vody z povrchu oken a skla. Sprchový kout pak přestane být místem pro pravidelné usazování vodního kamene a usazenin pěny a mýdla. Jednou týdně zkuste místa nejvíce vystavená kamenným usazeninám (upevnění baterie, rohy a dno sprchové vaničky a vany, okraje a rohy sprchových zástěn atd.) Setřít čistým hadříkem namočeným v octu. Chcete-li zabránit tomu, aby zápach octa v koupelně trvale stoupal, připravte směs octa, vody a trochu své oblíbené aromatické mycí kapaliny. Ten účinně eliminuje ostrý, octový zápach, díky čemuž jsou naše preventivní akce velmi příjemné a osvěžující.

Viz také: Čistý domov je zdravý domov: způsoby, jak efektivně uklízet váš domov

Domácí řešení pro čistý byt - ZOBRAZIT FOTOGALERIE

Jak čistit čalounictví nebo kuchyňské doplňky? Učte se od fotografických průvodců!

Domácí metody: jak čistit nerezové kuchyňské doplňky?

Jak vyčistit čalounění - osvědčené metody

Jak čistit stříbro? KROK POD KROKEM galerie!

Jak čistit stříbro? ZOBRAZIT VIDEO!

Jak vypadá čištění stříbra v praxi? Podívejte se na video níže!

Kategorie: