Byt nebo místnost se zahřívá na nepříjemně vysokou teplotu? Je na čase s tím něco udělat. Teplo v domácnosti je snadnější přežít několika jednoduchými způsoby. Podívejte se, jak vychladnout!

1. Klimatizace nebo ventilátor - nejlepší způsob vytápění domu

Řešení, která přinášejí úlevu nejrychleji, jsou však poměrně drahá. Je to všechno o vysokých účtech za elektřinu. „Místní“ lze použít malé ventilátory nebo ohřívače ventilátorů. Efektivní pokojová klimatizace zase vyžaduje vhodné umístění nebo instalaci.

Naše rada: před ventilátor vložte vodu s kostkami ledu. Tím se zlepší chladicí účinek.

2. Čistička vzduchu s funkcí chlazení

Čistička vzduchu je větší investice, ale zařízení je užitečné po celý rok. Zejména v zimě, kdy smog také vchází dovnitř, čistička zaručuje zdravé dýchání. Některé čističe vzduchu mají také funkci zvlhčovače vzduchu. Pokud do nádoby přidáte kostky ledu s vodou, budete se cítit příjemně. A to znamená úlevu v horkém počasí!

Čištění vzduchu doma: jak chránit blízké?

3. Zatemnění žaluzií pro teplo v bytě

Praktické a dekorativní! Zatemňovací rolety jsou vyrobeny z zatemňovacího materiálu, který blokuje až 95% slunečního světla, které se dostane do místnosti. Díky tomu může být vnitřní teplota až o 10 stupňů nižší než venku. Žaluzie by se měly užívat ráno, aby se pokoje během dne nezahřívaly.

Užitečné informace: zatemněné textilie nemusí být tmavé! Co se počítá, je druh materiálu, nikoli barva.

Zatemnění římských rolet

4. Zatemňovací závěsy

Dobrá volba pro tradicionalisty, kteří dávají přednost klasické výzdobě oken. Stejně jako žaluzie, zatemňovací závěsy jsou vyrobeny z zatemňovací látky. K dispozici v mnoha provedeních a barvách, mohou elegantně vyzdobit místnost a co je důležité - ochladit!

5. Elektrické zařízení v pohotovostním režimu

Vyrábíme také teplo doma, ale většinu z nich produkují elektrické spotřebiče, zejména lednice, TV a mikrovlnná trouba. Pojďme tedy uvažovat o režimech úspory energie. Mnoho tepla je také produkováno tradičními žárovkami, proto je také dobré se zaměřit na moderní řešení, která při osvětlení také šetří elektřinu.

6. Méně vaření, když je horké!

Dalším zdrojem tepla jsou sporák, trouba a samozřejmě pára, horká jídla. Je pravda, že v horkém počasí chuť k jídlu klesá a potřebujeme více vody, ale pokud potřebujeme něco uvařit, vybereme si lahůdky rychle k přípravě.

7. Rostliny - dobré pro teplo doma

Horký vzduch může být nepříjemný a suchý, mezitím je rostliny (nutně ve větší skupině) dobře hydratují a vychladnou. Postarejme se tedy o zelenou „bariéru“ na terase, balkóně nebo parapetu. A když zaútočí na teplo, přemýšlejme o takových rostlinách, jako jsou například kapradiny, šéfkuchaři, padák, kvetení a korálové dlaně.

Pokojové rostliny, které čistí vzduch doma

8. Dieta pro teplo v bytě

Nejprve byste měli pít hodně vody (2 litry denně), což přináší úlevu v horkém počasí a také obohacuje tělo o cenné mikroelementy. Za druhé, … kyselé mléko funguje skvěle! „Normální“ nutně nepomáhá ničím v žáru a kyselým způsobem, jakým můžete jíst. Ovocné šťávy? V každém případě je vhodné je smíchat s vodou v poměru poloviny a půl. Studená zmrzlina, zejména sorbety (méně kalorií!) A zmrazené ovoce přinese úlevu. Vyvarujte se kávy, alkoholu a sycených nápojů - mají dehydratační vlastnosti a my si to nemůžeme dovolit v horkém počasí. Vynikající studená limonáda bude lepší.

Zmrzlina pro horké počasí - právě včas! Pamatujte, že sorbety jsou nejlepší, protože jsou také méně kalorické

9. Studená sprcha

Rychlá studená sprcha přináší okamžitou úlevu v horkém počasí. A co víc, má povzbuzující vlastnosti, takže stojí za to ho vzít zvláště ráno. Teplá voda pěkně masíruje pokožku, ale také způsobuje ospalost!

5 způsobů, jak lépe spát: éterické oleje

Záclonoviny

Kuchyňské okno: záclony, záclony, závist

Kategorie: