PICARD volně stojící ocelová kamna, ideální pro interiér ve skandinávském stylu.

Samostatně stojící sporák - ocel, železo nebo kachlová - dřevo nebo plyn - lze snadno vybrat jak pro jeho potřebu tepla, tak pro design bytu. Poradíme vám, jaké výhody má toto řešení a kdy stojí za to je použít ve vašem bytě.

Volně stojící krbová kamna mají mnoho výhod. Skutečnost, že jsou nabízeny ve formě připravené k instalaci, díky níž se instalace provádí efektivně, a krása pece a příjemné teplo si můžete užívat velmi rychle. Kromě toho je lze přivést do hotových bytů, kde není místo pro tradiční krb - nevyžaduje rekonstrukci ani rekonstrukci. Vše, co potřebujete, je přístup k kouřovodu komínu, což znamená velkou svobodu uspořádání. Volně stojící kamna lze v případě potřeby přesunout z místnosti do místnosti nebo z bytu do bytu.

Stejně jako všechna kamna i volně stojící mohou potěšit svou formou, materiálem a krásou detailů. Jejich největší kouzlo je samozřejmě spojeno s teplem, které vydávají. Ačkoli krbová kamna nenahradí topný systém, dokonale zahřeje místnost pomocí kóty určené pro daný model. Zaručí také tepelný komfort v chladnějších dnech počátkem podzimu nebo koncem jara, tj. Během mimosáté sezóny.

Samostatně stojící krbová kamna: kachlová, železná, ocelová …

Atraktivní volbou jsou jak volně stojící kachlová kamna, tak i železo nebo ocel. Samostatně stojící kachlová kamna připomínají tradiční keramická kamna, díky nimž dokonale ladí se stylizovanými a historickými interiéry . Zároveň díky použití materiálů s vynikajícími parametry tepelné vodivosti zajišťují maximální efektivní spalování a minimální dopad na životní prostředí.

Na druhé straně volně stojící litinové pece se zahřívají pomaleji, ale uvolňují teplo déle - také po spalování - což vede k nižší spotřebě paliva a vyšší účinnosti. Díky své povaze dokonale ladí s rustikálním, půdním, anglickým nebo skandinávským interiérem. Volně stojící ocelové pece, i když na první pohled jsou podobné litinovým, jsou mnohem lehčí než oni. Aby byly stejně dobře použitelné, jsou jejich spalovací komory obloženy materiálem akumulujícím teplo. Perfektní pro byty a domy v moderním stylu .

Obzvláště malá litinová nebo ocelová kamna volně stojící, tzv kozy se mohou stát půvabným prvkem útulného interiéru bez ohledu na jeho tradiční nebo současný styl. V prvním případě budou modely s ozdobnými ornamenty a elegantními ohnutými nohami dobrou volbou. Ve druhém jednoduchých, např. Válcových tělesech bez dodatečné dekorace.

Volně stojící kamna, esp. v podobách připomínajících tradiční kozy jsou skvělé jak ve stylizovaných interiérech, tak i v moderním uspořádání.

Volně stojící krbová kamna: na dřevo nebo plyn?

Stojí za zmínku, že kromě volně stojících kamen na dřevo jsou tu také plyn. Na rozdíl od tradičních, vypalovaných dřevem, jsou prakticky bezúdržbové. Nevyžadují sekání a přivedení dřeva, přidání ohně nebo odstranění popela. Jejich práce také není spojena s přítomností kouře nebo prachu, které jsou vděčným, ale ne vždy žádoucím prvkem práce standardní pece. Díky plynové technologii se použití samostatně stojícího sporáku v domě nebo bytě ukázalo být ještě pohodlnější a ještě pohodlnější.

Kategorie: