Barevné inspirace v retro stylu. Je třeba věnovat pozornost zajímavým dřezům indigo

Veletrh ISH ve Frankfurtu je jednou z největších světových akcí pro domácí instalace, včetně instalace koupelen. Prezentace produktů, která se koná každé 2 roky, přitahuje kolem 200 000 návštěvníků. A co jste mohli vidět v letošním vydání a jak vypadá módní koupelna 2022-2023? Připravili jsme přehled trendů a inovací v oblasti designu a technologie.

Módní koupelna 2022-2023: svět nových technologií

Koupelnové vybavení stále více pracuje na základě nových technologií, které zahrnují použití elektronických panelů. To platí nejen pro rostoucí toalety, ale také pro umyvadla a kování. Obzvláště zajímavé jsou elektronické ovládací prvky pro sprchy a dešťové sprchy. Dalším technologickým aspektem je 3D tisk. Během ISH 2022-2023 představil Grohe inovativní Allure Brilliant Icon 3D baterii vyrobenou z kovu potištěnou ve 3D technologii. To umožnilo zajímavou, moderní formu v duetu s pevností.

Baterie Grohe Allure Brilliant Icon 3D

Módní barvy v koupelně 2022-2023

Chromové baterie jsou stále důležitou součástí nabídky výrobců, ale musíme si vybrat ze zajímavějších barev. Obzvláště módní jsou barvy zlato, měď nebo mosaz. Černé koupelnové (a kuchyňské) vodovodní baterie také posilují trendy. Černá se také objevuje jako součást sprchových kabin, doplňků a keramiky. Takže můžeme být v pokušení černým umyvadlem, vanou nebo záchodovou mísou.

Veletrh ISH 2022-2023 byl skvělou příležitostí přesvědčit vás o dalších barvách, a to jak na samotném vybavení, tak i v uspořádání koupelen. Villeroy & Boch (červená vana) k tomuto trendu přistupovala odvážně. Další běžné barvy? Granátové jablko, různé odstíny modré, cihlové oranžové, mátově zelené a růžové.

Denim navy blue - hlavní barva v moderní, prostorné koupelně

Moderní materiály - zábava s formou

Lehké (doslova a opticky) a pevné kompozity se dychtivě používají k výrobě umyvadel, van nebo toaletních misek. Takové materiály také usnadňují získání zajímavých forem - např. Asymetrických, a také významně redukují zařízení a barví je v různých barvách. Další věcí je složený povrch, který může být jak dokonale hladký a kluzký, tak sametově matný. Moderní materiály se objevují - zejména v detailech - na koupelnových bateriích a doplňcích. Rukojeť ze dřeva, kamene nebo kompozitu v kombinaci s kovovým tělem poskytuje mimořádné dekorativní možnosti a tam, kde se neočekávají.

Kompaktní a funkční

Současné byty se zmenšují, a proto je potřeba kompaktních řešení, a pokud možno i multifunkčních. Známe to hlavně z kuchyně nebo obývacího pokoje, ale tento trend zasáhl i koupelny. Tenké kompozitní umyvadla, vestavěné kabiny namísto tradičních (vestavěné a s velkou sprchovou vaničkou), stejně jako umyvadla integrovaná s přepážkou vyrobenou ze stejného materiálu nebo celé skříňky - stojí za pozornost věnovat se těmto řešením. Umožňují vám co nejlépe využít všech dostupných centimetrů. Na ISH 2022-2023 bylo také představeno mnoho malých rohových umyvadel a také určených pro malé toalety. Důležité je, že všechny lze pohodlně obsluhovat i přes někdy miniaturní velikosti.

Umyvadlo integrované s pracovní deskou a skříní, stejně jako sprchový kout

Módní koupelna 2022-2023: stále více dekorů

Barva a výzdoba - tyto slogany lze shrnout na ISH 2022-2023. Zajímavé dekorativní prvky se objevují na faucetech, ale také na koupelnové keramice. Koneckonců neexistuje žádné písemné pravidlo, že například u dřezu nesmí být dekorativní tisky! Díky novým trendům získává koupelnové vybavení také zajímavé textury (různé typy povrchových úprav, zvlnění, 3D výzdoba).

Komfortní koupaliště

Můžeme strávit spoustu času v koupelně. Není divu, že je často uspořádán jako koupací salon. To vám umožní důsledně integrovat koupelnu do interiérového designu celého bytu a přenášet do něj opakující se řešení v kuchyni nebo obývacím pokoji (podobné barvy, podobný nábytek a dekorace). Uspořádání představená na veletrhu ISH 2022-2023 podporuje relaxaci, pokojnou péči o krásu nebo příjemnou, dlouhou koupel.

Módní kování: černé faucety do koupelny a kuchyně

Keramické obklady do koupelny

3D koupelnové obklady - nápad pro koupelnu ve třech rozměrech

Kategorie: