Podkroví je ideálním místem pro uspořádání útulného pokoje, který potěší svým jedinečným charakterem a atmosférou. Osvětlení podkroví je do značné míry určeno osvětlením interiéru domu na nejvyšší úrovni. Podívejte se, jak může střešní okno ovlivnit rozložení podkroví!

Jedním z nejdůležitějších prvků při uspořádání podkroví je správná volba oken. Střešní okno je ideální způsob, jak osvětlit tmavý interiér podkroví . Výběrem správného modelu okna zajistíme nejen optimální osvětlení prostoru, ale také zavedeme do interiéru podkroví další dekorační prvek.

Střešní okno: co si vybrat?

  • Při rozhodování o oknech instalovaných ve svahu střechy je vhodné zvážit výběr konkrétního modelu střešního okna. Na trhu jsou například sklápěcí, sklopná a otočná okna. Měli bychom si uvědomit, že způsob otevírání okna má velký dopad na pozdější pohodlí při používání a také zvyšuje funkčnost podkroví.
  • Pro vyšší podkroví se doporučuje otočná okna, jejichž osa otáčení je přesně v polovině okenního křídla. Možnost otáčení okna lze ocenit například při čištění oken. V případě otočných oken bude možné vnější okno vyčistit zevnitř místnosti, aniž byste museli šplhat na střechu.
  • Dalším typem oken dostupných na trhu jsou výklopná okna, která díky sklopení směrem ven zajišťují maximální pohodlí při používání. Sklopná okna se otevírají pomocí držadel umístěných ve spodní nebo horní části křídla. Při výběru výklopného okna je třeba si uvědomit, že tento typ okna bude fungovat pouze ve dvojité kombinaci. Umístění jednoho naklápěcího okna vedle druhého usnadní čištění oken, protože nakloněním můžeme umýt vnější stranu sousedního okna.
  • Pro osvětlení podkroví můžeme také zvolit sklopné a otočné okno, které má dvě osy otáčení křídla. Tento model okna kombinuje výhody sklopného a otočného okna.
  • Pokud chcete více soukromí, při výběru střešního okna věnujte pozornost vnějším a vnitřním roletám, jakož i roletám a markýzám. Vnější rolety, kromě zastavení slunečních paprsků, také izolují okna, která způsobují výpadek proudu, a také potlačují hluk přicházející z vnějšku.

Kategorie: