Lustr, lampa nebo halogenová světla? Osvětlení obývacího pokoje je jedním z nejdůležitějších prvků uspořádání. S pomocí pečlivě vybraných lamp můžeme vytvořit nejen jedinečný dekor místnosti, ale především modelovat realitu - zdůraznit výhody interiéru a zároveň trochu maskovat nedostatky. Představujeme uspořádání vzorků s lustrem v hlavní roli.

Měli bychom naplánovat osvětlení obývacího pokoje na samém začátku. Návrháři doporučují několik světelných zdrojů v jedné místnosti. Absolutním MUSÍM V OBCHODU však být horní a centrální osvětlení. Nezapomeňte, že velké množství individuálních zdrojů bočního světla nemůže nahradit podsvícení, tj. Obecné osvětlení.

Lustr v obývacím pokoji: MUSÍ MAT

Přestože zonální osvětlení v obývacím pokoji je stále více populární, halogenová světla a LED diody vládnou v uspořádání, centrální osvětlení ve formě lustrů se stále netrpělivě používá. Někteří dávají přednost jednoduchým a minimalistickým formám, pro jiné bude ideální lustr třpytící se z krystalů. Výběr správného lustru pro místnost, na rozdíl od vzhledu, není snadné. Pokud chceme, aby světlo bylo naším spojencem, zapamatujme si některé důležité problémy. Lustry, které osvětlují strop, jsou ideální pro malé interiéry. V důsledku dostatečného osvětlení se interiér obývacího pokoje bude zdát mírně výš a větší. Ti, kteří směřují dolů, však vizuálně sníží a ztmavnou místnost.

Role osvětlení v obývacím pokoji

Správně naplánované osvětlení v obývacím pokoji je klíčem k úspěchu v designu interiéru. Má významný dopad na naši pohodu, proto je také důležitá její barva. Světlo s teplou nízkou intenzitou funguje skvěle jako společník odpočinku, zatímco intenzivní osvětlení je navrženo tak, aby nás stimulovalo k aktivitě. Při uspořádání obývacího pokoje ne každý bere v úvahu skutečnost, že osvětlení úzce souvisí s účelem interiéru. Při sledování televize nebo čtení knihy by nás tedy mělo doprovázet různé světlo pro každodenní činnosti, jiné k jídlu a úplně jiné osvětlení. Pokud jde o intenzitu světla, je také třeba zvážit skutečnost, že barvy interiéru obývacího pokoje mají významný dopad na osvětlení. Pamatujte, že tmavé a matné povrchy snadno absorbují světlo. Pokud však chceme, aby byl interiér větší a jasnější, používejte jasné barvy a leštěné povrchy, které úhledně odrážejí světelné paprsky.

Kategorie: