Mořská zelená, smaragd nebo možná zeleň? V tomto interiéru jsou zajímavě kombinovány různé módní odstíny

Zelená je barva míru a rovnováhy, stejně jako jedna z nejkrásnějších barev přírody, které jsme používali v designu interiéru po generace. Při použití ve stylizacích přinášíme do místnosti čerstvost a energii. Zelená se krásně mísí s jinými barvami. Lze jej snadno kombinovat s bílou, šedou, žlutou a dokonce i černou. Ne každý však ví, jaké odstíny zelené existují. A že je jich tolik!

Odstíny zelené: znáte je všechny?

Názvy a seskupení odstínů zelené jsou užitečné pro počítačovou grafiku, designéry a umělce. Na co je potřebujeme? Samozřejmě pro plánování barev v domácnostech. Odstíny zelené jsou výběrem až z osmnácti barev, mezi nimiž určitě najdeme něco pro každého. Všechny odstíny popsané níže se objevují na takzvaném barevném kolečku, které určuje, jak se barvy mísí.

Odstíny zelené: jména

Zelená - základní barva malby.

Světle zelená - výrazná barva, která připomíná barvu mladých listů.

Travní - jak název napovídá, je šťavnatý, intenzivní zelený, ideální pro jaro.

Mincovna - bledší odstín zelené, klesající v chladnějším tónu, s jemným nádechem modré.

Pistácie - jasný a zářivý zelený odstín přisuzovaný pistáciovým ořechům.

Celadon - jemný a jasný odstín s příměsí šedé.

Patina - světle zelená s odstínem modré.

Smaragdově zelená v kombinaci s mořským stínem.

Malachit - tmavý, intenzivní zelený odstín s jemnou modrou barvou. Název pochází z malachitu, minerálního a ozdobného kamene. Tato barva je často zaměňována se smaragdem.

Láhev zelená - o něco chladnější než malachit, v něm nevidíte příliš modrou barvu.

Jarní zelená - velmi jasně zelená, silně padající žlutá.

Vápno zelená - kombinace jasně zelené a žluté.

Veronese zelená - tmavě zelená podobná smaragdovému a malachitovému stínu. Název pochází od italského malíře Paola Veronese ze 16. století, který takovou zeleň často používal ve svých obrazech.

Mořská zelená - kombinace modré a zelené.

Námořní - modrozelená s odstínem tyrkysové.

Olivový - zelený se žlutým a jak název napovídá, připisuje se olivám.

Zelená je shnilá - žluto-zelená, docela tmavá.

Khaki - připomíná olivový odstín, ale spadla více do hnědé.

Odstíny zelené - barvy ideální pro interiér

Výrobci barev samozřejmě používají základní odstíny zelené, ale jejich fantazie je mnohem svěží. Každá společnost se tedy snaží zavést vlastní, jedinečná jména. Zelené odstíny barvy jsou například třtina zelená, květen zelená nebo hrachově zelená. Existuje také více poetických výrazů: zelený kopec, amazonský zelený, mátové kapky. Jak vidíte, odstíny zelené jsou obrovským polem, které se může pochlubit.

Zelená: odstíny. Kam se hodí as čím je dát?

Zelená není nejjednodušší barva, pokud jde o design interiéru. Bez ohledu na to, zda je šťavnatý nebo nudný, upoutá pozornost a rád dominuje. Během dne interiér zdobí různé odstíny zelené, díky nimž je svěží a moderní. Pokud však přeháníte množství zelené, může to být nepříjemné.

Proto je dobré kombinovat odstíny zelené s jinými barvami nebo zvolit interiér, ve kterém bude vypadat nejvýhodnější. Například z ložnice, ve které si oblékneme velmi silné tmavé malachitové odstíny, se promění smyslný, uklidňující interiér, ideální pro relaxaci. Zeleň v kuchyni bude vždy fungovat, zejména proto, že dobře odpovídá módní nebo šedé (často používané v této místnosti). Tmavě zelená, téměř padající do černé, bude fantastická s přísadami zlata a mědi.

Zelené doplňky, které stojí za to použít v každém interiéru

Zelená v uspořádání bytu není jen barva barvy na stěnách, ale také doplňky. Záclony, čalounění, koberec nebo „zelená džungle“ (rostliny!) Interiér dokonale oživí. Za zmínku také stojí zelená grafika. Poslední období popularizovala módu pro plakáty představující velké zelené listy. Takový dekorativní přízvuk se díky své neutralitě hodí prakticky do každého interiéru.

Byt v odstínech zelené: interiér v eklektickém stylu

Zelený hrášek a růže

Moderní byt se zelenou kuchyní

S přídavkem smaragdově zelené

Kategorie: