Bio krby nejsou jen ekologickým řešením. Jejich nepopiratelnou výhodou je, že je můžeme snadno namontovat téměř za všech podmínek.

Na jedné straně je obtížné najít tradičnější vybavení než krb. Na druhé straně, vzhledem k rostoucí popularitě krbů, lze naznačit současnou módu. Netýkají se pouze vzhledu krbů, ale také technologie, která je tvoří. Představujeme přehled nejžhavějších trendů krbů.

Krbová móda

Ačkoli jsou krby spojovány s klasikou, dnes se vyznačují obrovskou rozmanitostí. Můžeme snadno najít perfektní krb pro naše potřeby. Pokročilá technologie umožňuje instalaci krbů tam, kde to dříve nebylo možné. V důsledku toho jejich popularita roste, a tak můžete označit dominantní trendy krbů.

Trendy se týkají jak technologie, tak designu. Krb je příležitostí zaujmout pozici nejen estetickou, ale i ekologickou!

Minimalistický krb

Mezi trendy v designu interiéru stále dominuje ekonomický design. Krboví nadšenci snadno najdou model, který zapadne do minimalistické estetiky.

Mnoho modelů krbů a krbových vložek bylo navrženo tak, aby maximálně zobrazovaly hladkou skleněnou tabuli. Kovové prvky, jsou-li vůbec viditelné, jsou kresleny elegantními rovnými čarami v souladu s duchem moderní estetiky.

Moderní krbové vložky byly navrženy tak, aby co nejvíce odkryly plamen a zakryly prvky struktury.

Ekologická řešení

Ne všechny módy jsou spojeny pouze s estetikou. Existují také trendy zcela lhostejné životnímu prostředí. Proekologický přístup je v módě - je těžké to popřít. Krby to také splňují.

Zajímavým řešením jsou biokrby poháněné biopalivy. Tento krbový recept je nejen velmi pohodlný na používání a sestavení, ale také vytváří minimální zátěž pro životní prostředí.

Produktem spalování biopaliv v bio krbu je pára a zanedbatelné množství oxidu uhličitého. Můžeme si vychutnat pohled na skutečný plamen a mít smysl pro odpovědný přístup.

Takový tradiční volně stojící sporák v moderním interiéru dává nezapomenutelný efekt.

Nová klasika

Nejtradičnější formy krbu, volně stojící kamna a mezi nimi i oblíbená koza se stylově vracejí do moderních domovů.

Velmi módním řešením je druh návratu k tradici - dokonce ve formě jediného, ale výrazného přízvuku. Například instalace litinové kozy v moderním domě je skvělý nápad.

Samozřejmě, navzdory tradičnímu vzhledu, klasické návrhy volně stojících pecí jsou vybaveny řadou moderních řešení, díky nimž je použití takové pece jak ekonomické, tak ekologické. Nacházíme také moderní pece oblečené v tradičních obkládačkách.

Dalším způsobem, jak začlenit tradici do interiéru, mohou být volně stojící kamna, která oblékají tradiční recepturu do zcela moderního a atraktivního rámu. Skvělým příkladem mohou být kulaté kozy vyrobené z vysoce kvalitních kovových slitin, vybavené panoramatickým sklem, které poskytuje krásný a široký výhled na plameny.

Flexibilita krbu

Volně stojící kamna, krbové vložky a biokrby jsou obrovské. Díky tomu můžeme krb snadno přizpůsobit vašim potřebám. V důsledku toho si můžeme dovolit velmi zajímavý přízvuk v uspořádání - a zcela bez ohledu na vybraný styl.

Ultra-moderní bio-krb může být uzavřen ve tvaru tradičního a tradičního, vypalovaného dřevem - bude skvělý v minimalistickém obývacím pokoji. A taková vzrušující spojení, která umožňují pokročilé technologie, jsou nyní móda.

Kategorie: