Profily markýz můžete zakoupit v následujících barvách: černá, bílá, šedá hnědá nebo na vyžádání v jakémkoli odstínu z palety RAL.

Když se teplo vadí a je obtížné se před ním skrýt, řešením může být dobré kryty oken. Sluneční vnější markýzy od společnosti Fakro zastavují sluneční paprsky ze skla a nebrání výhledu venku! Nejedná se však o všechny funkce, pro které jim dáváme doporučení „M jak Flat“.

Typické vnitřní kryty oken omezují tok světla do místnosti, ale nechrání ho před vytápěním. Naproti tomu standardní vnější žaluzie udržují teplo před sklem, ale mimochodem blokují přístup světla dovnitř. Vnější markýzy Fakro kombinují výhody obou typů potahů.

Sluneční markýzy jsou vyrobeny z síťoviny odolné proti povětrnostním vlivům (skelná vlákna potažená PVC). Rozptyluje světlo pronikající skrz něj, eliminuje odrazy od očí. Vytváří tak ideální podmínky pro sledování televize nebo práci na počítači.

A co je nejdůležitější - protože v místnosti vyzařuje teplo, teplota v domě klesá až o 10 ° C. Je to výhodné, když teplo přichází z nebe! Markýza navíc během dne chrání před očima sousedů, ale nebrání výhledu domácnosti natahující se z okna.

Kdo má vysoká okna, věnuje pozornost tomu, jak jsou chráněny okna. Kromě ručně ovládaných modelů (VMZ) zahrnuje řada externích markýz Fakro také verze ovládané pomocí dálkového ovládání nebo nástěnného spínače v bezdrátovém systému (modely VMZ Z-Wave). Jsou elektricky napájeny.

Zajímavé jsou markýzy VMZ Solar s automatickými regulačními systémy, které odebírají energii ze slunce. Jsou vybaveny fotovoltaickým panelem a elektronikou - umožňují automatické nastavení v závislosti na stupni slunečního světla.

Více na fakro.pl

Kategorie: