Správné a pěkné krytí bude polovinou úspěchu úspěšné domácí party.

Bez ubrusu na stole si ani jedna z našich babiček nepředstavovala, že by hostovala. Stůl dnes nepřestal být ústředním místem domu, kde se rodina a přátelé scházejí k jídlu a zábavě. Jak je ale ubrus? Jaká je dnes její popularita? Co ho nahradíme?

Ubrus jsme položili na stůl pro dekoraci a ochranu stolu. Tradičně - bělejší čím slavnější. Dnes však ne každý cítí připoutanost k ubrusům. Ve více a více domácnostech je stůl zakryt jiným způsobem, nebo dokonce holým způsobem. Představujeme pravidla pro používání ubrusů a několik alternativních řešení.

Ubrus. Základní pravidla

Pokud chceme použít ubrus, musíme si pamatovat několik důležitých pravidel. Je velmi důležité, abychom věděli přesnou velikost stolu před nákupem. Je to všechno o délce převisu. Ubrus by měl viset ne méně než 20 cm a ne více než 25 cm na každé straně stolu - pak to nebude bránit tomu, aby se vaše nohy pod stůl, a to bude vypadat esteticky příjemné. To platí pro obdélníkové i kulaté stoly.

Při přípravě stolu na svatou Andrewovu stranu stojí za to se zaměřit na sofistikovanou jednoduchost, která navodí spojení se starými stoletími a vyznačí dlouhou historii oslavy Štědrého dne svatého Ondřeje.

Pokud bychom chtěli, aby ubrus visel na zemi (neměl by dosáhnout více než 2 cm od podlahy) - což lze odůvodnit, např. U konferenčního stolku v tradičním nebo stylizovaném interiéru - věnujme vybranému materiálu zvláštní pozornost. Pokud existuje šance, že lidé sedící u takového stolu sklouznou nohama pod pult, je velmi důležité, aby materiál, ze kterého je ubrus vyroben, byl co nejhladší a nejlehčí.

Pokud jde o vzory a barvy - výběr je prakticky neomezený. Samozřejmě - jako vždy v designu interiéru - mějte na paměti nejširší možný kontext, ve kterém bude nalezen stůl pokrytý ubrusem.

Ubrusy pro stůl. Ukázkové uspořádání

A co je nejdůležitější, uspořádání stolů není rozhodnutím pro roky. Můžeme experimentovat a uspořádat stůl jinak i každý den.

Začněme klasikou. Světlý, obvykle bílý ubrus, odpovídající nádobí se zlatými prvky. Elegantní a elegantní. Takový soubor správně spojíme s svátky a oslavami. Sedět u takto dekorovaného stolu je jiné, člověk mluví jinak - podívejme se, jak uspořádání stolu ovlivňuje lidi, kteří u něj sedí!

Tajemná podzimní dekorace stolů, Sittning nádobí.

Stupeň sestupnosti na prázdninové stupnici, ale přesto elegantní a elegantní: ubrus v přírodní lněné barvě nebo obarvený, v sadě s keramikou v teplých šedých odstínech. Dobře se kombinuje se dřevem a zelení. Perfektním doplňkem tohoto uspořádání proto budou řezané květiny a nechte u stolu často hostit čerstvou zeleninu.

Pěkné a jedinečné dekorace stolů, ale nekomplikované. namísto jednoho ubrusu dejte 3 - nechte viditelné vrstvy!

Kombinace několika vrstev, které se navzájem dokonale harmonizují v různých odstínech modré, izolované světlem svíčky a zvýrazněné odpovídajícím stolním nádobím. Všichni společně vytvořili krásné, klidné složení. Pojďme se rozhodnout o stole tak, aby barvy jídelny byly spojeny pokojně. Z tolika důvodů se nechceme ponořit při jídle.

Jakékoli jiné složení, i když se skládá z výraznějších barev, i když jen příjemné pro oko, vám umožní představit příjemnou atmosféru v jídelně a harmonizuje s výzdobou celé místnosti, bude to dobrý nápad

Místo ubrusu. Další možnosti

Jednou z nejčastěji zvolených alternativních dekorací stolů je nášlap. Vybereme běhounu pro atraktivní vyhlížející stůl vyrobený z krásného dřeva, abychom neskryli to, co v našem stole představuje hodnotu. Můžeme si vybrat jeden dezén podél stolu nebo dva paralelní dezény napříč.

Běžné jsou také kombinované systémy s běhouny a odpovídajícími činely. Tyto typy systémů stojí za zvážení - v závislosti na proporcích a rozměrech tabulky budou jednotlivé systémy vypadat dobře nebo špatně.

Rozsáhlou výzdobou a ochranou stolu jsou plstěné rohože - obvykle ve formě složitých výřezů. Máme k dispozici celou řadu vzorů, barev a tlouštěk rohože. Nezapomeňte, že si plstěný podložka zvolíte, aby se stůl správně přizpůsobil stolu - ať je v každé dimenzi menší o velký okraj. Teprve pak to bude vypadat atraktivní.

Někdy, pokud ubrus není alternativou, jedinou materiální výzdobou stolu jsou ubrousky. Správně sladěné s nádobím a stolem může stačit k tomu, aby jídelna poskytla jedinečný charakter.

Nakonec, pokud si to přejeme, nechte tabulku prezentovat tak, jak je. Bude od nás vyžadovat o něco častější péči nebo renovaci. Ale i stůl se znaky užívání může mít hodně kouzla.

Jídelna s nápadem

Novoroční stoly - nápady na slavnostní výzdobu

Kategorie: