Sníte o salónu, který je stejně účinný jako interiér z fotografie? Vyberte si jeden z deseti modelů, které navrhujeme a užívejte si hořčičnou pohovku, nejmódnější kus nábytku v sezóně!

Hořčičná pohovka je hitem posledních sezón. Trochu méně intenzivní odstín žluté zaujme, protože evokuje vintage styl a také vám umožní zdůraznit útulnou povahu interiéru. Co byste měli kombinovat s hořčičnou pohovkou tak, aby vytvořila harmonickou soupravu s jiným nábytkem v obývacím pokoji? Máme pro to osvědčené nápady - tři módní barevné palety!

Teplé barvy jsou zpět ve prospěch. V trendech interiérového designu můžeme vidět intenzivní pomeranče, teplé zelené, červené a zejména žluté, zejména hořčičný odstín. Co o něm stojí za to vědět?

Barevná psychologie a hořčičná barva

Stejně jako jiné barvy z odstínů žluté, je hořčice považována za hlubokou, originální a není snadné ji uspořádat. Výběr této barvy pro interiér vám umožní zdůraznit jedinečnost místnosti a její eleganci. Současně je tato odrůda žlutá spojována s energií, vitalitou a čerstvostí. Díky tomu vypadá interiér s nádechem hořčičné barvy, jako by byl osvětlen odpoledním sluncem.

Jaké barvy by měly být kombinovány s hořčičnou pohovkou?

Bílé, šedé, přírodní dřevo, měkké zemské tóny - to jsou nejbezpečnější kombinace. Kombinace těchto barev s hořčičnou žlutou nevyžaduje od nás speciální kompoziční dovednosti. Světlé barvy spojené se skandinávským stylem nepatří k tzv obtížné barvy (jinými slovy se rádi kombinují s ostatními), takže nebude obtížné je kombinovat s hořčičnou pohovkou. Výběrem takového kusu nábytku, zejména čalouněného velurem, zároveň představujeme vnitřní eleganci v retro atmosféře.

Oranžová, špinavě červená, tmavě modrá, vínová - jedná se o kombinace, které vyžadují určitou citlivost, ne tolik na barvě jako na odstínu. Dokazují však, že hořčičná pohovka bude fungovat nejen v bytě ve skandinávském stylu, ale také v interiérech s jiným stylem, s pestrou paletou barev. Správná kombinace barev může oživit místnost a pobyt v ní nás ještě více povzbudí.

Prášková růžová, mořská modrá, zelená láhev - i když by se mohlo zdát, že taková extrémní spojení nebudou fungovat společně, před desítkami let to byly extrémně módní kombinace. Proč byla taková spojení populární? Stojí za to vědět, že podobné kontrasty dodávají vnitřní lehkosti a také do něj přinášejí spoustu energie. Mosaz a zlaté doplňky rozptýlené po celém obývacím pokoji budou také dokonalým doplňkem čalounění hořčice.

Salon k odpočinku nebo pro zábavu?

Která z navrhovaných barevných kombinací bude pro nás nejlepší? Závisí to především na našich preferencích, co se týče emocí, které v nás místnost vyvolává. Pokud je v obývacím pokoji místo pro relaxaci a ztlumení, měla by být hořčičná pohovka oslabena bílou nebo šedou barvou. V salonech, které mají charakter a jsou silně energizující, by se hořčičný potah pohovky měl kombinovat s vínovým, růžovým nebo olivovým nádechem.

Hořčičné sedačky dostupné v obchodě Scandicsofa.pl V galerii v horní části článku představujeme několik vybraných modelů z obchodu Scandicsofa.pl Nabídka zahrnuje nejen pohovky v různých velikostech a velikostech, ale také křesla, postele, rohy a poufy - také v hořčičné barvě. Doporučujeme vám přečíst si návrhy.

Kategorie: