Obývací pokoj v designu z poloviny století - nádherný chlupatý koberec v jemné barvě vyrovnává živější barvy nábytku a doplňků

Koberec do obývacího pokoje, i když leží jen na našich nohou, může být nejdůležitějším interiérovým přízvukem. Nabízíme módní koberce do obývacího pokoje v různých stylech - připravené nápady najdete ve fotogalerii. Také vám poradíme, na kterém koberci si vybrat: co hledat před nákupem, jakou hustotu je rouno dobré a z čeho by měl být vyroben.

Módní koberce do obývacího pokoje

Mezi hladké koberce patří nejmódnější ty, které mají stínovací efekt, lisované a mírně lesklé štětiny. Vzorované koberce v obývacím pokoji jsou ovládány vintage módou, odkazují na historii, používají klasické, bohaté ozdoby. V tomto trendu najdeme nové koberce, úmyslně zestárlé, předstírající, že jsou opotřebované a poškozené, stejně jako koberce vyrobené z fragmentů starých perských koberců.

Koberec do obývacího pokoje z přírodních vláken

Přírodní vlákna: vlna, hedvábí, bavlna. Nejdražší a nejušlechtilejší je hedvábí. Nejčastěji kupujeme koberce z ovčí vlny - zejména ta z Nového Zélandu je ceněna. Výhodou vlny je vysoká kvalita, flexibilita a odolnost. Vlna akumuluje vlhkost, díky čemuž má anti-elektrostatické vlastnosti a schopnost regulovat vlhkost (doporučujeme ji pro ložnice). Není vhodný pro alergiky, protože podporuje rozvoj mikroorganismů. Nejlevnější přírodní koberce jsou bavlna. Mají velkou výhodu pro prachové nepřátele: lze je umýt.

Koberce do obývacího pokoje ze syntetických vláken

Plasty: polypropylen, polyamid, akryl. Toto je správná volba pro alergiky: na umělých vláknech, houbách, roztočech, bakteriích, můrách neexistují podmínky pro vývoj. Syntetické koberce do obývacího pokoje se snadno čistí a těžko jsou náchylné ke znečištění. Kvalita je horší než vlna, ale také mnohem levnější a dostupná v nespočetných provedeních. Moderní výrobní technologie umožňují zdokonalení umělé příze tak, aby se podobala výhodám vlny (polypropylenové koberce Heat Set). Ve Skandinávii jsou také tkané plastové koberce - jsou prakticky nezničitelné a lze je prát v pračce.

Viz také: Skandinávský styl - inspirace - FOTOGALERIE >>>

Polypropylenové koberce (symbol PP) jsou drsné, odolné vůči oděru, nečistotám a světlu. Poznámka: takové koberečky nemají rádi můry! Polyamidové (PA) koberce mají podobné vlastnosti, ale mají více barev. Koberce s tepelnou tvrdostí (PPBCF) vyrobené z rafinovaného polypropylenu jsou hustší a odolnější, nevýhodou těchto koberců je umělý lesk. Akrylový koberec (PAN) se podobá vlněnému - čím více stojí za to věnovat pozornost složení. Nezapomeňte, že vlněné koberce do obývacího pokoje jsou mnohem dražší než akrylové (ve skutečnosti by měly být). Takže nepřekračujte za akrylové!

Jakou velikost koberce byste si měli zvolit pro svůj obývací pokoj a další?

V obývacím pokoji je nejlepší velký koberec, který však nepokrývá celou podlahu. Vyplatí se přizpůsobit sedacímu nábytku: ideálně, pokud pokrývá téměř celou šířku pohovky (ale ne všechny nebo více!), A přední část pohovky a křesla jsou na koberci. Jde o to, že lidé, kteří si užívají odpočinku, si mohou vždy položit nohy na koberec, i když lehce posunou nábytek (křesla) zpět.

Jídelna by měla být o něco větší než povrch stolu. Pokud dáváte přednost koberci, který je mnohem větší než stůl, nezapomeňte, že židle stojí na koberci i po jejich odsunutí. Je to dobré řešení pro hosty a členy rodiny.

Malé koberce jsou užitečné v průchodech a chodbách nebo pro označení menších zón. Podlahu v ložnici je možné obkládat v plném rozsahu nebo pouze tam, kde jsme položili nohy. Důležitá je také délka štětin - čím více je koberec používán, tím kratší je rouno.

Koberec v obývacím pokoji: hustota pilot

Při nákupu koberce stojí za to věnovat pozornost jeho cenovce. Tloušťka kobercové hromady je důležitá - určuje počet bodů na metr čtvereční. Někteří žertují, že se jedná o „rozlišení“ koberce - a jako u fotografií, čím vyšší, tím lepší. Při koupi koberce do obývacího pokoje mějte na paměti, že: 150 tisíc počet bodů na metr je absolutní minimum, 500 000 znamená dobrou kvalitu, více je luxus. Výjimkou z tohoto pravidla jsou "chlupaté" chlupaté koberečky, jejichž husté vlasy neumožňují zahušťování - zde jen něco málo přes 50 tisíc. bodů.

Pro koberec je také důležitá další hodnota - hmotnost na 1 m2. Podobný princip: čím více, tím lepší a minimální je obvykle 2, 4 kg / m2.

Ceny koberců do obývacího pokoje

Druh vlákna a způsob tkaní (stroj, ruka) ovlivňují nejen trvanlivost koberce, ale také na tom závisí cena. Nejlevnější koberce jsou bavlna a polypropylen. Nejdražší koberec je ručně tkaný nebo jehlový (tuffed) koberec, vlněný a hedvábí.

Kůže místo koberce: to je módní!

Podložky na podlaze, když se koberce objevují velmi často ve skandinávském stylu, se nám moc líbí. Skandinávci to rádi používají především z přírodních materiálů. A protože kůže se stále tvoří při jiných lidských činnostech, proč je nezahrnout do výzdoby?

Kůže jako bytové doplňky zapadají do jejich přirozené podoby a také do stylu podkroví, ale také do stále populárnějšího ekologického stylu. Zajímavým faktem je kůže obarvená v jedné, ale zcela abstraktní barvě, například červená nebo obarvená, aby se podobala zebře nebo ocelot.

Místo pro módní kožený koberec

Kožený koberec bude skvělý pod konferenčním stolkem v obývacím pokoji, v těsné blízkosti krbu a pod stolem v kanceláři. Trend kožených koberců zahrnuje především koberce z jednoho kusu. Patchworkové koberce šité z mnoha malých prvků jsou méně populární, ale v asketických a minimalistických interiérech se ocitnou jako originální detaily.

Nenechte si ujít: Kožené podlahy - zjistěte jejich výhody >>>

Ozdobujeme obývací pokoj: FOTOGALERIE

Jak koberec, tak menší dekorativní doplňky dokážou zázraky uspořádat v obývacím pokoji. Nabízíme několik horkých řešení - a to vše s obrázky!

Exotické dekorativní motivy: 21 nápadů!

Dveřní zarážky: praktické a dekorativní

Britské dekorativní motivy v interiéru

Kategorie: