Plech pro stěny v domácích kuchyních pocházel z restaurací a hotelových kuchyní. Používá se tam kvůli vysokým hygienickým požadavkům - v domácnostech se stal symbolem interiéru v průmyslovém stylu. Jaké typy plechů budou fungovat v domácí kuchyni?

Plechové stěny - výhody a nevýhody

Cínové panely na zeď v kuchyni lze zakoupit ve velmi velkých listech. To je jeho základní výhoda - možnost použití hladkého povrchu bez spojů usnadňuje péči o zeď. Mytí cínové stěny nad pracovní deskou je proto technicky jednoduché.

Na druhé straně je cínový panel materiálem, na kterém jsou dokonale vidět všechny nejmenší nečistoty - bude nutné každodenní důkladné čištění.

Mezi nepochybné výhody cínové stěny patří její tepelná odolnost a nízká citlivost na mechanické poškození

Uspořádání kuchyně v průmyslovém stylu

Druhy plechů pro kuchyňské stěny

Listy z plechu používané na kuchyňských stěnách přicházejí v několika variantách. Pokud jde o materiály, vybereme si mezi nerezovou ocelí, hliníkem a mědí. Listy se také liší texturou. Potkáme hladký plech s lesklým povrchem, kartáčovaný matný plech a paletu kostkovaných listů.

Plech z nerezové oceli

Tento typ kovového plechu, zejména v lesklé chromové verzi, bude nejsilněji spojen s průmyslovými kuchyněmi. Vysoký lesk navíc zajistí dobré osvětlení pracoviště, ale z dlouhodobého hlediska to může zatěžovat vaše oči. Tento typ plechu může přinést trochu chladu do místnosti.

S matným plechem z nerezové oceli bude snazší dosáhnout pocitu teplého interiéru. Tento typ archu má obrovské dekorativní vlastnosti.

Kontrolované listy, i když byly vyrobeny z hlediska jejich trvanlivosti, návrháři interiérů využívající prvky průmyslového stylu, které jsou oceňovány pro dekorativní povahu vzoru. Deska šachovnice je střídavě zakryta kolmými diagonálními slzami - jednoduchými, dvojitými nebo ve skupinách po pěti. Vlnitý plech bude jistě velmi výrazným prvkem výzdoby.

Hliníkový a měděný plech pro kuchyňské stěny

Hliníkový plech vypadá jako matný nerezový plech. Jeho výhodou je nízká hmotnost, což usnadňuje montáž. Stejně jako nerezová ocel je to materiál, který není náchylný ke korozi. Je to však mnohem lepší tepelný vodič, a proto má nižší tepelný odpor než ocel.

Kuchyňská stěna je zakončena saténovým prostěradlem. Matný list je teplejší a praktičtější: na nich je vidět méně otisků prstů

Použijeme měděný plech ve stylizovaných interiérech, blíže rustikální estetice. Jeho rozšířením bude často měděná sada květináčů. Měděný plech na zdi je velmi silně vtisknut do celé kuchyně. Naštěstí je to materiál s nepopiratelným šarmem.

Kovové panely do kuchyně. Jak je používat

Plechovka na kuchyňské stěně může být použita samostatně. Můžeme pokrýt celou oblast kolem skříně jedním listem. Můžeme snadno kombinovat kovové panely s jinými materiály.

Populární myšlenkou je použití plechu pouze v citlivých oblastech - tj. Těch, které jsou nejvíce vystaveny nečistotám, vodě a vysokým teplotám. Pás kovového panelu pokrývající oblast sporáku a dřezu bude vypadat skvěle v kombinaci s téměř jakýmkoli jiným materiálem.

Kovovou povrchovou úpravu můžeme aplikovat pouze do určité výšky - tam, kde je zeď při vaření nejvíce náchylná ke znečištění. Pamatujte, že při spojování kovu s jiným materiálem dobře zajistíte hranici mezi nimi - jinak riskujeme shromažďování nečistot a vlhkosti.

Průmyslová kuchyně: byt v Sadyba

Návrh moderní, průmyslové kuchyně s jídelnou

Kuchyně s polymerním sklem a akrylovým laminátem. 10 inspirujících opatření

Kategorie: