Jak dobře spát? Postarejte se o hygienu spánku, abyste se každé ráno probudili odpočatí a regenerovaní. Pěkně zařízená ložnice, vhodné podmínky a dobré návyky ve večerních hodinách vám pomohou s tímto úkolem.

Pokud chcete klidně spát a ráno se probudit energií, nejprve se postarejte o vzduch v ložnici. Počasí se může zdát základem, nicméně s ohledem na smog a znečištění venku je lepší důvěřovat moderní technologii a používat čistič vzduchu. Abychom se ujistili, že nevdechujeme škodlivé chemikálie, používáme k dokončení interiéru výrobky se schválením a doporučeními zdravotnických zařízení. Další důležitou věcí je pohodlná matrace přizpůsobená naší váze, která zajistí dostatečnou oporu páteře v jakékoli poloze, stejně jako lůžkoviny - lehké, s vysokou tepelnou izolací, ale zároveň zaručující volný průtok vzduchu. Před výběrem vybavení ložnice se vyplatí zjistit, co hledat.

1. Azyl ve vašem oblíbeném stylu

Skutečný, dobrý odpočinek je možný pouze ve správném prostředí. Zkuste z vaší ložnice udělat útočiště. Sázejte na své oblíbené barvy (spíše z utlumené palety přírodních barev) a materiály, které jsou příjemné na dotek.

2. Výzdoba okna: záclony

Záclony mají neobvyklý dekorativní potenciál, ale v ložnici by měla sloužit hlavně k zatemnění interiéru. V této roli budou fungovat materiály odolné proti slunci.

3. Čtení před spaním

Položte tablet nebo telefon nejméně 30 minut před spaním. Naše mozky vidí modré světlo vyzařované jejich displeji jako signál, že den pokračuje. A to nám ztěžuje usínání a odpočinek. Proto byste raději měli sáhnout po knize. Pamatujte na dobré osvětlení!

4. Měkké a útulné

Přiveďte do ložnice útulné prvky, jako jsou polštáře, látky a dokonce i měkké čelo postele. Můžete je vyrobit sami nebo si je objednat - přesně ve stylu, který vám vyhovuje.

5. Vhodná matrace

Měl by mít nejlepší antibakteriální a antifungální vlastnosti a měl by být odlišen svou odolností proti deformaci. Důležité je také dobré větrání. Matrace se zónami tvrdosti, které vyhovují potřebám jednotlivých částí těla, jsou skvělé. Vyplatí se vybrat model s odnímatelným potahem, který lze prát.

Nenechte si ujít: Jakou matraci byste si měli vybrat? Průvodce >>>

6. Vyčistěte vzduch

Špatné větrání nebo vystavení tabákovému kouři a jiným látkám znečišťujícím ovzduší může způsobit bolesti hlavy, malátnost, podrážděnost a problémy se spánkem. Často tedy větrejme místnost a je nejlepší mít speciální čistič vzduchu. Odstraňuje dokonce velmi malé nečistoty, viry a bakterie a také alergeny na prach a roztoče.

7. Bydlení zelené

Být obklopen zelení regeneruje vitalitu a uklidňuje vás. Při přípravě ložnice nezapomeňte na rostliny. Někteří, např. Šternberský zeleň, čistí vzduch!

8. Sázejte na modrou

Co je nutné pro pohodlí?

Prostor, ve kterém relaxujeme, má velký vliv na kvalitu našeho odpočinku. Především by to mělo být řádné - tak se ujistěte, že v ložnici je snadné se vyhnout nepořádku. K tomu vám pomůže správně zvolený nábytek pro skladování, jako jsou komody a noční stolky. Barvy jsou také nesmírně důležité - vybíráme uklidňující barvy, jako je béžová, bílá, šedá, zelená, modrá. Materiály a vzory převzaté z přírody mají také uklidňující účinek na naši pohodu. Pomáhají vytvořit útulnou, rozptylující náladu. Sázejte na dřevo, jasné měkké vazby, jemné květiny.

M jako byt

Téma změny klimatu a potřeba nového přístupu k přírodním statkům se nás týká. Co se týče bytu, už několik let píšeme o jistém trendu, zvýšení povědomí o ohleduplných lidech. Navrhujeme jednoduché způsoby, jak šetřit elektřinu a vodu.

Kupte poslední číslo

Nápady pro výzdobu ložnice: FOTOGALERIE

Kufry, kufry, bedny: nápady pro použití v interiéru

Modrá ložnice: 13 nápadů pro výzdobu v barvách moře

Světlá ložnice v podkroví: interiér plný světla

Vybíráme ložní prádlo: jak to přizpůsobit stylu ložnice?

Kategorie: