Inspirací pro tento styl byly byty zařízené ve starých továrnách. Obrovský prostor, vysoký strop, beton a hrubá povrchová úprava - to jsou charakteristické prvky stylu podkroví. Musíte se přestěhovat do podkroví uzavřeného průmyslového závodu a vyzdobit tak svůj domov v takové atmosféře? Ne nutně! Několik přesných rozhodnutí o uspořádání vám umožní vytvořit půdní náladu i v běžném bytě.

- Průmyslový styl, půdní atmosféra, surové formy - to je trend, který je již několik let velmi populární - říká Joanna Zapała, návrhářka interiérů. - Chcete - li vyzdobit interiér v tomto stylu, musíte pečlivě vybrat každý prvek místnosti. Jedna nesprávná volba může zkazit celé uspořádání! Stojí za to pečlivě zvážit i ty nejmenší detaily, od dokončování stěn po drobné doplnění.

Průmyslové barvy a textury

Klíčem je zde paleta barev omezená na bílou, šedou, černou . Doplněk může být zelený a tyrkysový podle barvy patiny nebo červených a tmavých pomerančů získaných z cihel.

Industrialismus miluje konkrétní a konkrétní miluje industrialismus. Toto však není materiál pro každého - chladný, syrový a často drsný od přírody. Ale musíme běžet do kutilství pro cement? No ne. V současné době najdete v obchodech dekorativní barvy, které vytvářejí mírně metalizující efekt, který dává povrchu trojrozměrnost. Rychlejší, snadnější a bez automatického míchače cementové malty.

Pro milovníky takových interiérů navrhuje značka KFA Armatura hliníkový radiátor v matném grafitu (je vidět ve všech uspořádáních uvedených v textu a v galerii v horní části článku). Je to kombinace designu a funkčnosti - radiátor již nemusí být jen radiátor, nyní to může být také dekorace. Dodá interiéru atmosféru podkroví a díky své barvě a matné struktuře dokonale ladí s průmyslovým interiérem. A co je nejdůležitější, dokonale plní svou funkci, tj. Účinně vytápí místnost. Hliníkové ohřívače jsou nejoptimálnější volbou z hlediska tepelné účinnosti, protože jejich výkon je větší než u ocelových s podobnou hmotností a rozměry.

Přesně vybrané prvky půdního stylu jsou také dokonale kombinovány se skandinávským, moderním nebo vintage stylem.

Extra - protože bez nich nemůžete dělat

Nechcete provádět významnou renovaci, ale chcete oživit interiér v průmyslovém klimatu? Doplňky vám pomohou!

  • Kovové koše, velké žárovky visící ze stropu nebo lampy s kovovým stínem pokrytým černou barvou jsou skvělým nápadem pro průmyslový interiér.
  • Prostor také oživí palmy (hledejte druhy Areka - často kupujte i v populárních supermarketech) a betonové hrnce, ve kterých sukulenty budou vypadat fantasticky. Princip je jednoduchý - měl by být jednoduchý, minimalistický a přísný jako ve staré továrně, ale stylovější.
  • Pokud máte rádi výlety na bleší trhy, můžete teď zbláznit - ale pamatujte: nechcete lovit bohatě zdobené vázy a podnosy. Sázejte na jednoduchost tvarů a barev (protože jejich paleta je v tomto případě velmi omezená). Vyberte si židle s kovovým rámem, najděte stůl se střechou z masivního dřeva. Nedělejte si starosti, pokud je mírně poškozený a poškrábaný - to je to, o čem to je, mělo by to vypadat, jako by každé ráno tovární dělníci pili kávu a pomocí ostrých nástrojů kreslili návrhy na obrovský list papíru.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s KFA - Grupa Armatura Kraków

Kategorie: