Ventilátor místnosti může být také praktickou ozdobou - například model Otto v bambusovém dřevěném pouzdře

Domácí fanoušek by měl v chladných dnech účinně chladit. Je dobré, pokud má chladicí ventilátor místnosti také některé užitečné funkce a pracuje tiše. Co si můžeme vybrat a který ventilátor místnosti bude pracovat nejlépe? Odpovídáme na tyto otázky.

Před zakoupením ventilátoru (tj. Domácího ventilátoru) je vhodné si prohlédnout několik nabídek. Můžeme si vybrat z tradičních (kruhové větrné mlýny) a sloupových zařízení. Místnost fanoušků lze také rozdělit na stojící (podlaha), stůl a strop.

Tradiční domácí větrný mlýn

Tradiční domácí fanoušek je zařízení dobře známé všem. Ještě předtím, než se v pokojích stala klimatizace, byl to jen jednoduchý způsob, jak cítit úlevu od tepla. Jednoduchý domácí fanoušek je také nízká cena - obvykle několik desítek zlotých za malý stolní model. Čím větší a silnější, samozřejmě, tím více to stojí.

A jak se vlastně stane, že se cítíme chladno, protože vzduch … se nemění? Konkrétně jde o jeho oběh. Domácí větrný mlýn je uvede do pohybu, čímž unikne nejteplejší vzduch (naší kůží) a je nahrazen mírně chladnějším.

A který tradiční domácí větrný mlýn bude nejlepší? V malé místnosti je vše, co potřebujete, stolní ventilátor, který si vezmeme s sebou. Vysoko stojící ventilátor rovnoměrně ochlazuje větší prostor v místnosti. V ložnici je lepší zvolit ventilátor pro otáčející se místnost, aby se neochladila pouze jedna zóna. Například pokud nasměrujeme proud vzduchu pouze na přesně definované místo (obličej, záda, nohy), riskujeme nachlazení!

Malý stolní ventilátor bude užitečný například v ložnici - pokud to funguje docela tiše!

Sloupový ventilátor - co dělá tento pokoj fanouškem vyniknout?

Místo vrtule má sloupový ventilátor několik malých křídel uvnitř. Pokud chceme ušetřit místo v místnosti, je třeba zvážit nákup kolonového ventilátoru. Tento typ ventilátoru se vyznačuje štíhlým designem (odtud název - připomíná sloupec), díky čemuž nepotřebuje mnoho místa. Obvykle má výšku 40 až 100 cm. Snadno se vejde do rohu nebo kdekoli v místnosti. Sloupoví fanoušci vypadají moderně a esteticky, takže mohou dokonce hrát roli praktických dekorací. Nevýhodou návrhářských fanoušků tohoto typu je však bohužel vysoká cena. Na oplátku získáme například možnost dálkového ovládání pomocí dálkového ovládání.

Jaký ventilátor místnosti - stojící, stůl nebo strop?

Ventilátory lze také rozdělit na stolní (s nízkým dnem a vrtulí s malým průměrem) a stojící, tj. Podlaha (s nastavitelnou výškou stojanu - až 150 cm). Ve více prostorných pokojích se jistě ukáže praktičtější. Pokud potřebujete větrný mlýn pro jednu osobu, malý model stolku přinese značnou úlevu - může se toulat po domě, když měníme umístění. Ušetříme také na účtech za elektřinu, protože samozřejmě větší a výkonnější model spotřebovává více energie.

V obchodech jsou také stropní ventilátory - známé především od … amerických filmů. V Polsku to není zvlášť populární řešení, což je škoda! Takový domácí fanoušek pracuje mnohem tišší než tradiční stolní ventilátor. Navíc jej lze integrovat s lampou - takže máme produkt 2 v 1. Pak ho můžete snadno namontovat do středu místnosti, kde se také stane hlavním zdrojem světla. Je třeba si uvědomit, že domácí stropní ventilátory mají více dekorativních vlastností než ty průmyslové.

Praktické domácí větrné mlýny od Sencor (vlevo) a HB (vpravo)

Domácí ventilátor: funkce přídavného chlazení pro místnost

Moderní ventilátory pro chlazení místnosti mají mnoho dalších funkcí. Základní možností je schopnost otáčet ventilátorem. Díky tomu nedochází k chlazení na místě a chlad se šíří po celé místnosti. U některých ventilátorů lze nastavit rychlost otáčení. Je jistě dobré, že ventilátor má regulaci úrovně chlazení (rychlost otáčení vrtule nebo křídel). Zařízení lze poté přizpůsobit vašim potřebám a pokojové teplotě. Pokud jsou v domě malé děti, musíte se ujistit, že ventilátor má pevný kryt a běží tiše nebo alespoň má možnost „spánku“.

Stropní ventilátor dokonale ladí s dekorem

Čištění vzduchu doma: jak chránit blízké?

Rostliny doma: jak rostliny vytvářejí prostor?

Květinové stojany - zajímavé výstavy rostlin

Kategorie: