Fialové pokoje jsou elegantní, smyslné, ale také přispívají k tichu. Není divu, že fialová se nejčastěji vyskytuje v ložnicích. Taková uspořádání jsou obzvláště oblíbená ženami - možná proto, že ložnice připomíná klasický budoár. Jak zacházet s fialovým v ložnici? Přečtěte si našeho průvodce a podívejte se na fotografie fialových ložnic.

Hledáte inspiraci pro barvy v ložnici, vyplatí se věnovat pozornost silným odstínům, zvláště pokud bychom chtěli mít výrazný dekorativní efekt. Je však lepší omezit se na takovou barvu pouze na jedné stěně (např. Za postel), aby výzdoba místnosti nebyla únavná. Ložnice a fialová jsou dobrou, ověřenou kombinací. Tato smyslná barva s mnoha odstíny dokonale ladí se stěnami v ložnici. Kromě toho funguje skvěle navíc.

Fialová je synonymem diskrétní elegance, ale v designu interiéru je vhodné ji použít s mírou - může ovládat výzdobu. A je lepší se vyhnout riziku, že jednoho dne se probudíme s znepokojivým pocitem sytosti! Ve fotogalerii jsme vybrali příklady uspořádání ložnic s fialovou stěnou.

Fialová ložnice - kde začít?

Fialová, fuchsiová, fialová, vínová, vínová - to jsou odstíny fialové, které potěší oko a jsou součástí nejnovějších trendů v vybavení ložnice. Pokud se rozhodneme pro tmavě fialové stěny v ložnici, stojí za to je rozzářit skleněnými nebo stříbrnými doplňky. Výzdoba bude doplněna například jemnými římskými roletami, které zajímavě ozdobí okno.

Fialové barvy vyhovují moderním i stylovým ložnicím. V uspořádání fialové ložnice můžeme kombinovat různé odstíny fialové, např. Světlé lila stěny a tmavší akcenty ve formě podestýlky, přehozy nebo dekorativního příslušenství. Pokud máme malou ložnici, vyberte si světle fialový odstín, který dokonale ladí s bílým nábytkem a doplňky. Tímto způsobem mimochodem opticky zvětšíme interiér. Nebo možná tapetu na zdi místo barvy? Každopádně! Vyberme si jeden s fialovým pozadím a krásnými ornamenty - stříbro, šedá nebo krémová. Toto řešení uspokojí nejnáročnější milovníky kouzla.

Naše rada: tmavě hnědá podlaha dokonale padne na fialové stěny. Tento odstín efektivně vyvažuje chladnou fialovou.

Fialové zdi: ostružina, lilek, hroznový FOTOGALERIE

Fialové pokoje: s čím kombinujeme tmavé odstíny fialové?

Tmavé odstíny fialové silně ovlivňují smysly. Ve starověkém umění symbolizovali hloubku, duchovní sféru a sílu fantazie. Jsou fantastické v pokojích, kde odpočíváme - v ložnici a koupelně. Fialová je poměrně chladná barva, takže zbavuje stresu, pomáhá zklidňovat a regenerovat lépe.

Jak zacházet s tmavě fialovou v ložnici? Hodně záleží na tom, jaký efekt chceme dosáhnout. Milovníci kouzelného stylu a elegantní (nebo dokonce divadelní!) Interiéry si mohou vybrat stín tmavé hrozny na zdi a kombinovat s bílými dlaždicemi na podlaze. Jedná se o velmi kontrastní barevné duo, a proto dynamické - a proto ne pro každého. Možná něco mírnějšího? Síla tmavě fialové účinně láme pastelově šedou. Jak to zadat? Přednostně se používají tkaniny (záclony, přehozy), čalouněná čelní deska nebo malý nábytek, jako je lavice, noční stolek nebo toaletní stolek. Podrobnosti by se také měly zaměřit na jemnou levandulovou barvu. Hraní s různými odstíny fialové zbavuje interiér monotónie a současně to zajímavě diverzifikuje.

Pokud se chceme obklopit tmavšími barvami, stojí za zvážení uspořádání fialové ložnice. Důvod je jednoduchý: fialové se bude líbit společnost granátového jablka, vínové, čokoládové hnědé a černé. Na druhé straně, s růžovou a oranžovou vytvoří dynamičtější kombinace.

Fialová v interiérech - FOTOGALERIE

Fialová často vyvolává polemiku - je buď dychtivě zavedena do interiéru, nebo ji obchází v širokém oblouku. Možná je čas ho přesvědčit? Ve fotogaleriích najdete spoustu důkazů o tom, že fialové lze zajímavě, důmyslně použít v interiérech.

10 fialových inspirací v uspořádání kuchyně

Interiéry bytů fialové barvy

Fialové zdi v galerii

Kategorie: