Sedge (Carex brunnea) je příkladem rostliny bezpečné pro kočku

Kočka doma je velká radost. Každý majitel by proto měl vědět, zda nevědomky představuje hrozbu pro svého čtyřnohého přítele. Jakým způsobem Některé pokojové rostliny mohou být pro kočky nebezpečné. Zjistěte přesně, kterým z nich je lépe se vyhnout a které jsou pro domácí mazlíčky zcela bezpečné.

Jedovaté rostliny pro kočku - jaké by mohly být důsledky?

Teoreticky se kočkám na rostlinách nelíbí, ale v praxi jsou to velmi zvědavá zvířata, která mohou být nepředvídatelná. Některé kočky hlodají zelené listy, které napomáhají trávení, a někdy chtějí jen zjistit, s čím se zabývají. Bohužel rostliny škodlivé pro kočku mohou znamenat takové nemoci, jako je zvracení, bolest břicha, průjem, křeče, zvýšené slinění, srdeční poruchy a v nejhorším případě dokonce smrt. Pravděpodobně budete překvapeni, ale mezi rostlinami ohrožujícími kočky je mimo jiné Aloe - známý pro své léčivé vlastnosti v případě člověka.

Rostliny nebezpečné pro kočku

Pokud se kočka stala novým členem rodiny, je lepší, že nepřichází do styku s rostlinami, jako je břečťan, fikus, oleandr, kroton, azalky, spathiphyllum, zamiokulky, pomerančové clivia, vánoční hvězda, vysokohorská fialka (jedná se o jedovaté květiny pro kočku, protože alpské fialové květy krásně). K okrasným rostlinám patří chryzantéma, cesmína, jmelí a narcisy.

Důležité: pokud kočka jedí rostlinu, vyplatí se rychle určit, která z nich je možné předat a předat tuto informaci veterinárnímu lékaři.

Nebezpečné nebo jedovaté rostliny pro kočku

Rostliny, které se kočkám nelíbí

Ano, existují rostliny, které odpuzují kočky! Tyto znalosti mohou být užitečné, pokud v zahradě existují místa, která chceme držet dál od čtyřnohých hostů. Rostliny, které se kočkám nelíbí, zahrnují coleus canina - trvalka, která kvete fialově modrými květy od července do srpna. Vydávají nepříjemný zápach odpuzující kočky i psy.

Dalšími rostlinami, které se kočkám nelíbí, jsou balkánský pelargónie (nízká, nemotorná trvalka, kvetení v květnu a červnu), italské kotě (které se často pěstuje na balkonech), běžná rue a levandule úzkolistá.

Květiny bezpečné pro kočku

Naštěstí ne všechny rostliny představují pro kočky hrozbu. Právě naopak - seznam plně zabezpečených je poměrně dlouhý! Pokud máme rádi pokojové rostliny, které krásně kvetou, zvolte africkou fialovou, phalenopsis (bromeliad), bromelia nebo passiflora (mučenka).

Pokud chceme kočkám potěšit a připravit pro ně mini džungli, pěstujeme doma vysoké a hustě listnaté rostliny, jako jsou araucaria, nolina nebo fatsja. Kočka se bude moci pohybovat mezi nimi bez rizika odření a mrzačení.

Rostliny bezpečné pro kočku - pro malé byty

Kočky budou líbit begonii, bambusové květináči, fytonii, třikrát. Je třeba vědět, že yucca bude skvělá volba - tato rostlina má čistící účinek na játra a močový systém kočky. Má také analgetické a antispasmodické vlastnosti. Mějte však na paměti, že kočka může být alergická na rostlinu, takže při nákupu něčeho nového pro vaši zahradu sledujte chování zvířete.

Pokojové rostliny pro kočku bezpečné a jedovaté - co potřebujete vědět?

Pokuste se vyhnout nákupu rostlin s hroty nebo něčím, co by se mohlo chytit nebo otřít o zvířecí ústa. Kromě toho věnujte pozornost tomu, co stříkáte listy. Pokud jde o chemikálie, které chrání rostliny nebo lešticí přípravky, buďte lépe opatrní - mohou kočkám poškodit mnohem více než jedovaté rostliny. Vyberte pouze přírodní léčiva, nejlépe jen vodu.

Jaké rostliny mají kočky rádi a kterým se lépe vyhnout?

Teoreticky kočky milují catnip, kočičí tymián nebo tzv mini-rostliny (aktinidia pstrolistnia). Ve větším množství však tyto rostliny mohou zvířeti ublížit a kromě toho mají silný návykový účinek. Kvůli našim čtyřnohým přátelům - držte je dál od takových rostlin.

Je dobré vědět, že u kočky můžete byt stále vyzdobit zelení. Každá strana bude spokojená!

Kočičí dům. Geniální stánky a nábytek pro kočky

Design pro zvířata: doplňky a pomůcky pro domácí zvířata

Zvířecí motivy v interiéru

Kategorie: