Jaké barvy dřeva si můžeme vybrat z dřevěné podlahy, lišt, rámů dveří a oken nebo nábytku do obývacího pokoje nebo ložnice? Jaký odstín dřeva má popel a jaký dub? Liší se evropský ořech od amerického ořechu? A jak vypadá czeczota? Seznamte se s naší kontrolou barev, barev a odstínů dřeva.

Barva dřeva má v designu interiéru velký význam. Správně vybrané odstíny dřevěného nábytku, dřevěné podlahy nebo parkety s lištami a dveřní a okenní truhlářské práce tvoří základ pro úspěšné uspořádání po mnoho let. Zbytek jsou jen doplňky. Objevte s námi barvy a barvy nejpopulárnějších druhů dřeva používaných v nábytku a interiéru.

Přečtěte si také: Jak dokončit dřevěnou podlahu?

Barvy dřeva: barvy dřeva populárních polských stromů

Dub. Barva dubového dřeva se pohybuje od žluto-hnědé po hnědou. Stejně jako africký mahagon má porézní strukturu dřeva.

Bříza. Světlá barva dřeva, téměř bílá až žluto-hnědá, se zvlněnými sklenicemi, hustě uspořádaná. Velmi flexibilní dřevo pod vlivem vodní páry.

Podívejte se, co doporučujeme:

Buk . Barva bukového dřeva je žluto-hnědá se skvrnitým vzorem. Mírně růžová pod vlivem páry.

Ash. Barva popelového dřeva se pohybuje od mléčně bílé až světle hnědé. Silné a velmi pružné dřevo pro zpracování, proto se často používá pro nosné prvky (otočné stoly a nohy židle). Ve vlhkých podmínkách je však dřevo popela velmi náchylné k hnilobě. Popelník lze snadno vyleštit do vysokého lesku.

Borovice. Měkké borovicové dřevo má téměř bílou až oranžovo-hnědou barvu.

Cherry. Krémově žlutá až načervenalá. Dřevo z ovocných stromů vysoce ceněné při výrobě nábytku. Často se používá pro inlay. Jednoduché dřevěné zrno se zajímavým, charakteristickým vzorem.

Přečtěte si také: Barvy dřevěných kuchyňských čel!

Jak dokončit dřevěnou podlahu: podívejte se na nejlepší metody a řešení

Barvy dřeva: evropský a americký ořech

Evropský ořech. Barva evropského ořechového dřeva je od světle po tmavě šedohnědou. Jeho největším přínosem je však neobvyklé, jedinečné a vysoce ceněné uspořádání zrna.

Americký ořech. Tmavší druh než evropský ořech, i když existují podobné barvy. Vyznačuje se také zajímavým zrnem, které je na výkrese o něco jemnější.

Otok ořechu (czeczota). Vzor dřeva má velmi charakteristické „víry“ a spletené linie zrn, které byly vytvořeny v důsledku vnějších faktorů. Jde zejména o nemoc vyskytující se v evropském druhu ořechů.

Přečtěte si také: Domácí způsoby, jak obnovit dřevěný nábytek!

Barvy dřeva: mahagon a jeho varianty

Mahagonová rostlina. Tmavé a docela iluzorní zbarvení dřeva podobné červenohnědému odstínu. Uspořádání prstenů spolu s hlubokými barvami mahagonu dává iluzi střídavého třpytivého vzoru dřeva. Mezi kroužky jsou často bílé inkluze (jednou pečlivě zabarvené vyrovnávacím kabátem).

Americký mahagon. Charakteristickým zrnitým vzorem a oranžovo-hnědou barvou jsou rysy amerického mahagonového dřeva. Má také zajímavou porézní strukturu.

Africký mahagon. Ještě poréznější dřevo než jiné mahagonové stromy. Nejlehčí v žánru a rozhodně méně cenné. Ve svém přirozeném stavu má mírně narůžovělý odstín.

Barvy dřeva: exotické dřevo

Cedar. Barva cedrového dřeva je teplá, světle oranžová. Výrazně tmavý, pruhovaný, pruhovaný vzor širokého zrna a charakteristická intenzivní aroma usnadňují identifikaci.

Makassar. Téměř černé nebo tmavě hnědé dřevo s charakteristickými šedými, žlutými nebo načervenalými pruhy, s velmi kompaktní strukturou. Tangenciální řezání je při obrábění velmi oblíbené.

Rosewood. Barva růžového dřeva se liší od světle hnědé s černými pruhy (brazilské růžové dřevo) až hnědé s pruhy, které se mění na fialové (růžový tulipán). Rosewood má také velmi mastnou a drsnou strukturu s otevřenými póry.

Žluté stromy. Velmi oceňovaná zlatá barva žlutého dřeva se často používá ve vykládání a ozdobách. Sklenice z jemného žlutého dřeva jsou naskládány těsně vedle sebe. Textura dřeva je podobná mastnému palisandru, ale mnohem jemnější. Je zajímavé, že během léčby žluté dřevo uvolňuje vůni kokosu.

Přečtěte si také: Vybíráme barvy stěn, rámy oken a dveří a podlahy!

Barvy dřeva na podlaze

Lehké dřeviny (smrk, bříza, modřín) vizuálně zvětšují interiér, zatímco tmavé dřevo (ořech, třešeň, exotické dřevo, tmavší dub) způsobí, že bude vypadat menší. Dřevěné podlahy mohou mít různé barvy a vzory zrn.

Každé dřevo má své vlastní vlastnosti. Dřevěná podlaha žije se životem dřeva - nikdy není monotónní, nudná, opakující se. Dub a jasan jsou dřevo s viditelnými zrny, bohaté na ořechy a akácie. Rovnoměrný javor (javor) je zase zajímavý díky své světlé barvě.

Exotické dřevo vám umožní rozšířit škálu barev. Ipe (lapacho) je velmi tvrdá a tmavá, teak - červená, badi - oranžová, merbau - červeno-hnědá a iroko, kempas, jatoba a další představují různé odstíny hnědé. Domácí dřeviny mají obvykle menší tvrdost a stabilitu než exotické, ale navzdory převládající módě nejsou méně estetické.

Ve skutečnosti je každé dřevo pěkné. Použitelnost podlahy nezávisí ani tak na druhu dřeva, ani na typu podlahy: parkety, prkna nebo sendvičové panely. Dřevo vnáší do interiéru domácí atmosféru, i když má pouze jednu dřevěnou židli.

Dřevo nejen do obývacího pokoje

Výběr správného typu dřeva pro podlahu a jeho impregnace umožní použití dřevěných podlah v kuchyni a koupelně. To je obzvláště praktické, když máme obývací pokoj spojený s kuchyní. Nemusíme rozdělit podlahu na různé typy podlah, a tak se interiér jeví konzistentnější a harmoničtější. To je praktické, zejména v malých interiérech, protože rovnoměrný materiál na podlaze opticky zvětšuje místnost.

KONTROLA: jak pečovat o lakovanou dřevěnou podlahu >>>

Nejlepší druhy dřeva pro dokončení kuchyňské podlahy nebo dřeva do koupelny nebo terasy jsou exotické lesy, jako je merbau, teak, iroko, doussie nebo padouk. Mají vysokou odolnost proti vlhkosti a jsou velmi tvrdé a odolné proti mechanickému poškození. Polské druhy stromů, které můžeme použít k dokončení podlahy kuchyně a koupelny, jsou dub a modřín.

Dřevěné podlahy: jak si vybrat dřevo do interiéru?

Dřevo je velmi univerzální materiál. V závislosti na barvě dřeva ji můžeme přizpůsobit každému stylu uspořádání.

Přirozeně lehkými dřevinami jsou například borovice nebo olše nebo světlý dub nebo ořech. Jiné druhy, například exotické lesy, mají obvykle tmavší barvu a vypadají dobře v klasickém, retro, art deco, minimalistickém nebo orientálním uspořádání. Světlé dřevo se perfektně hodí do interiérů v provensálském, skandinávském, ošuntělém stylu, francouzském i minimalistickém stylu. Vše však záleží na celkové vizi interiéru.

Tmavé dřevěné podlahy mohou také vypadat skvěle v interiérech spojených s jasnými barvami. Kromě toho je vždy možné dřevo natřít tak, aby vyhovovalo barvě. Z tohoto důvodu je nejlepší zvolit nejodolnější a nejodolnější druhy dřeva, například dub nebo ořech. Díky použití dřevěných podlah bude každý interiér útulnější a teplejší.

Dřevo v interiérech - FOTOGALERIE

Ať už na podlaze nebo v nábytku - dřevo v každé podobě vytváří domácí atmosféru, dodává teplo a útulnost. Nejlepší důkaz najdete v našich fotogaleriích.

Dřevěné kuchyňské průčelí: typy, žánry, NAMES

Béžová kuchyň z přírodních materiálů: dýha, měď a krajka

Zrcadla na kutilských řezech krok za krokem

Byt v Powiśle: duo ze dřeva a šedé

Dřevěný dům pro chlapce: nápad pro dětský pokoj

Kategorie: