Konvice s regulací teploty - vyplatí se to koupit? Objevte výhody elektrických konvic s regulací teploty. Zjistěte také, za jakých teplot by se měl vařit čaj, káva a další produkty.

Zdá se, že rychlovarná konvice je jedním z nejjednodušších zařízení, jejichž primárním úkolem je vařit vodu. Rychlovarná konvice s regulací teploty je v našich kuchyních stále oblíbenější. Jaké jsou výhody konvice s teploměrem? Skeptik řekne: „Ale proč konvice funguje?“ Gurmán čaje a kávy zná odpověď na tuto otázku. Zde je náš průvodce: kupujeme konvici s regulací teploty.

Nenechte si ujít: Nádobí a příslušenství k přípravě čaje: psychodynamické zahřívání

Konvice s regulací teploty: čaj a káva

Pivovarnictví čaje nebo kávy je proces, při kterém je rychlovarná konvice s regulací teploty spolehlivá. Přestože nepijeme příliš mnoho kávy, zaujímáme čtvrté místo v konzumaci čaje v Evropě. Již jsme se naučili pít čaj pro zdraví - zelený, červený nebo bylinný, a jen pro radost - ochucený nebo černý. A každý z těchto čajů potřebuje jiný čas, zejména teplotu vaření. Nestačí nalít vroucí vodu přes kabelku nebo listy, pokud chcete uvést skutečné vlastnosti nápoje. Nejen to, ani káva, ani čaj s vroucí vodou by neměly být zaplaveny. Nejlepší espresso potřebuje 95 ° C a čaj? Co záleží.

Teplota vaření čaje:

 • bílý čaj - sládková teplota cca 80 ° C
 • Čínský zelený čaj - sládková teplota 75-90 ° C
 • Japonský zelený čaj - sládková teplota 60-75 ° C
 • žlutý čaj - varná teplota 75-80 ° C
 • černý čaj - varná teplota 95 ° C
 • modrý čaj - pivovarská teplota 90-95 ° C
 • červený čaj - vaření piva 95 ° C
 • ovocné čaje - sládková teplota 95 ° C
 • bylinné čaje - sládková teplota 90-95 ° C

Toto jsou pouze příklady, protože existuje více druhů čajů a žádný z nich nepotřebuje 100 ° C. Pokud vaříte vodu v tradiční konvici, je obtížné zkontrolovat aktuální teplotu v ní. Zjistíme to pouze tehdy, když se voda vaří nebo pomocí tradičního píšťalky. Rychlovarná konvice s teploměrem to pro nás udělá.

Přečtěte si také: Velikonoční čaj - úžasná chuť odpočinku

Rychlovarná konvice: konstrukce

Tradiční rychlovarná konvice se skládá z topného prvku určujícího rychlost vaření, obvykle umístěného v základně zařízení. To je důležité, protože v modelech elektrických varných konvic s funkcí regulace teploty je základna obvykle rozvinutější, tj. Je na ní také ovládací panel. Důležitým bodem u kotlů s plochými topnými prvky (mohou být také spirály) je to, že jejich základna je otočná. Existují modely elektrických varných konvic, ve kterých má základna prostor pro uložení drátu, a mohou mít také automatický systém navíjení kabelů.

Tělo rychlovarné konvice je zase druh džbánu s „hubicí“ zakončenou jemnou sítí (jedná se o typ filtru, který zastavuje veškeré nečistoty a usazeniny). Výtok je profilován, aby zaručil bezpečné nalití horké vody, a někteří výrobci domácích spotřebičů používají speciální tipy, aby zabránili rozlití vody. Kapacita konvice na rychlovarnou konvici je obvykle mezi 1 a 2 litry (turistické hrnce mají mezi 0, 4 a 0, 9 litru). Tělo má víko, které se stále více vyrábí s funkcí automatického zvedání. Na těle je indikátor hladiny vody - jedná se obvykle o typ jednoho nebo dvou „oken“. Hladina vody je uvedena v litrech a stále více také v počtu šálků.

Viz také: Který kávovar byste si měli vybrat? Nakupujeme dobrý kávovar

Konvice s regulací teploty: nastavení teploty

Toto je funkce titulu, tj. Konvice se schopností nastavit specifickou teplotu vody. Funkce regulace teploty vody se nachází v dražších zařízeních. V závislosti na modelu konvice s teploměrem se teplotní rozsah a způsob jejich nastavení mohou lišit. Obvykle je regulace teploty několik stupňů (od čtyř do šesti stupňů). Proto můžeme ohřívat vodu v rychlovarné konvici, např. Na 60, 70, 80 nebo 95 ° C.

Existuje několik způsobů, jak změnit požadovanou teplotu v konvici pomocí teploměru. Nejčastěji se to provádí pomocí tlačítek, která označují konkrétní stupně. Může být také zabudován panel, na kterém je každé tlačítko přiřazeno ke konkrétnímu druhu nápoje. Stisknutím jednoho z nich se automaticky zvolí vhodná teplota pitné vody, např. 40, 80, 90 nebo 100 ° C, což velmi usnadňuje přípravu například konkrétního typu čaje. K dispozici jsou také konvice s plynulou regulací teploty vody, díky které se teplota nastavuje tlačítky „+“ a „-“. Novinkou jsou modely elektrických varných konvic vybavených tzv světelné kruhy přiřazené k určité teplotě. Světelný kroužek je umístěn v základně zařízení. Mění barvu v závislosti na teplotě vody. Kroužek také mění barvu během chlazení. Kontrolka „stavu“ bude blikat, dokud voda nedosáhne požadované teploty a poté zůstane svítit. Barva kontrolky stavu se mění v závislosti na teplotě vody v konvici. Po dosažení nastavené teploty kontrolka zhasne.

Funkce udržování teploty vody je také důležitá v konvici s regulací teploty. Pro aktivaci stiskněte příslušné tlačítko po stisknutí požadovaného tlačítka předvolby. Jakmile voda dosáhne nastavené teploty, speciální kontrolka vás informuje o spuštění funkce. Chcete-li jej vypnout, stiskněte znovu tlačítko výběru nebo jednoduše vyjměte konvici ze základny. Provoz udržovacího režimu může trvat například 30 minut. Po uplynutí této doby zazní zvukový signál a konvice se automaticky vypne.

Rychlovarná konvice: bezpečnostní pravidla

Voda a elektřina vždy vyžadují bezpečnost. Základním pravidlem je nákup domácích spotřebičů pouze známého původu. Ve značkových elektrických konvicích se výrobci zajímají o bezpečnost zákazníků, a proto jsou kotle mimo jiné vybaveny in:

 • automatický přepínač - po vroucí vodě se zařízení vypne, k tomu také dojde po vyjmutí džbánu ze základny;
 • vypnout bez vody - díky němu se zařízení automaticky vypne, což chrání před jeho zničením a ohněm; v automatickém vypnutí po vyjmutí ze základny - toto je řešení, které má většina modelů dostupných na polském trhu;
 • automatické zastavení páry - je to funkce automatického vypnutí přístroje po otevření víka, pokud se víko náhodně otevře během vaření, konvice se vypne;
 • neohřívací kryt - chrání před popálením;
 • gumové povrchy - např. na rukojeti a základně, zaručují stabilitu a zabraňují sklouznutí konvice z pracovní desky nebo sklouznutí z ruky.

Jak odstranit vodní kámen z konvice?

1. Kyselina citronová nebo jedlá soda. Nalijte kyselinový balíček do konvice s vodou, vařte vodu (pokud je kámen velký, nechte jej přes noc) a poté nalijte.

2. Ocet. Nalijeme do vody v konvici sklenici octa a uvaříme. Necháme 10 minut, nalijeme a myjeme konvici. Chcete-li odstranit nechtěný zápach, musíte vařit stejnou vodu dvakrát. Do konvice můžete nalít ocet a dát jej celou noc, nevařit.

Vaření kávy a čaje - nádobí, vybavení (ZOBRAZIT FOTOGALERIE)

Zjistěte více o nádobí a vybavení, které vám poskytne dokonalou kávu nebo čaj.

Podáváme kávu. Tradičně a moderní

Káva perfektní krok za krokem - kávovary a příslušenství

Kávové a čajové náčiní

Kategorie: