Menší varné zóny lze kombinovat tak, aby se vešly na nestandardní velká jídla. Díky průhlednému ovládacímu panelu je manipulace s talířem, včetně výběru parametrů vaření, intuitivní

Moderní domácí spotřebiče vám umožní vyvinout kulinářskou vášeň, i když máme v této oblasti málo zkušeností. Pece a indukční varné desky pro nás udělají spoustu věcí a především zajistí správnou přípravu lahůdek. Nakonec se všechny špinavé nádobí hodí do moderní myčky nádobí. Chuť byla potěšena a pořádek!

Domácí spotřebiče intuitivní a inteligentní

Díky technickým inovacím je vaření méně vstřebatelné. Místo toho, abyste dali pozor na čas a teplotu, stačí vybrat správný program ve varné desce nebo troubě a zařízení zajistí, že těsto bude krásně opečené a steak je dokonale smažený. Díky tomu můžete bez stresu, že něco spálí, zopakovat multiplikační tabulku se svým dítětem nebo strávit pár okamžiků knihou.

Moderní pece, to je profesionalita pro začátečníky

Díky moderním pecím můžete doma vařit jako profesionálové, a to platí i pro začínající kuchaře. Domácí spotřebiče nám poskytují nejen zajímavé technické možnosti, jako je napařování nebo sous-vide, ale také interaktivní recepty a automatické programy, které zajišťují, že neděláme chybu a vždy dosáhneme dokonalého výsledku. Trouby Electrolux vám proto umožňují úspěšně rozvíjet svou kulinářskou vášeň. Za zmínku stojí zejména parní trouby, které umožňují jak tradiční pečení horkým vzduchem, tak i použití páry. Co získáme? Například křupavá kachní prsa s růžovou vnější, šťavnatou a aromatickou pečenou nebo čerstvě vonící chléb.

Sonda pro kuchaře s malým množstvím zkušeností (i když nejen pro něj!) Tento modul monitoruje teplotu vnitřku misky a chrání tak před nedostatečným vařením a předvařením. A když je jídlo hotové, signalizuje konec práce a vypne troubu.

Moderní funkce trouby hrají důležitou roli. V případě zařízení Electrolux kromě výše uvedené sondy teploty jádra patří:

  • Připojení: troubu lze ovládat z mobilní aplikace MyElectrolux. Vybereme recept a zařízení si vybere parametry pečení samo.
  • Steamify®: volíme pouze teplotu pečení. Zařízení nastavuje další indikátory, včetně množství páry, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků.
  • Asistované vaření: Jednoduše si vyberte jeden z mnoha definovaných receptů a pokaždé si vychutnejte perfektní výsledky pečení.

Zde je třeba zdůraznit, že parní pece lze také použít jako tradiční pece.

Funkční indukční varné desky

Při vaření na indukčních varných deskách se zahřívají pouze nádobí, zatímco varná deska zůstává studená. Díky tomu je velmi bezpečným řešením, které se snadno udržuje v čistotě. Regulujeme teplotu přesně a vaření nebo smažení je mnohem rychlejší s nižší spotřebou energie než v případě například keramických nebo běžných elektrických sporáků. K tomu všemu jsou přidány funkce, které vám umožní vykouzlit pokrmy jako nejlepší restaurace, i když jsme začátečník kuchaři. Dobrým příkladem jsou indukční varné desky Electrolux SLIM-FIT - nejmělší na trhu (ve srovnání s modely konkurentů). Takovou desku můžete umístit do 12 mm silné desky nad zásuvkami a do 28 mm silné desky nad troubou Electrolux. Díky tomu můžete rozvíjet kulinářské umění i v bytě, kde není prostor pro skutečnou kuchyň.

Vestavěné moderní indukční varné desky pracují intuitivně a ergonomicky. U spotřebičů Electrolux se vyplatí zmínit některé důležité funkce, které usnadňují vaření:

  • Infinite ™: velké a flexibilní varné zóny, které se automaticky přizpůsobí velikosti a tvaru pokrmů.
  • SenseFry®: indukční varná deska sama určí parametry vaření. Jediné, co musíte udělat, je vybrat typ jídla a úroveň smažení na displeji TFT a technologie SenseFry® bude udržovat konstantní teplotu na povrchu misky (to vám umožní připravit perfektní palačinky).
  • SenseBoil®: deska rozpozná okamžik, kdy se voda vaří a automaticky sníží výkon. Díky tomu jsme si jisti, že se nic nepřevrhne.
  • SensePro®: bezdrátová sonda na maso nepřetržitě měří vnitřní teplotu a přenáší informace na desku. To vám umožní pohodlně připravovat chutná jídla vařená, smažená, dušená a připravená metodou sous-vide jako v nejlepší restauraci.
  • Hood2hood: tj. Spolupráce mezi deskou a kapotou. Ten se automaticky zapne a síla extraktoru se nastaví na intenzitu vaření.
  • FlexiBridge: velká varná zóna. Můžete snadno kombinovat varné desky různými způsoby: (1) spojování segmentů do dvou větších polí, (2) spojování tří segmentů, (3) spojování čtyř segmentů do jednoho velkého pole.

Pohodlné praní

Velkolepé vaření často znamená … spousta věcí, které se nakonec musí umýt. Někdy může dokonce oddělovat začínající kuchaře. Proto stojí za to přemýšlet o výběru správné myčky, která tento problém vyřeší rychle as nízkou spotřebou vody a elektřiny. Průměrná spotřeba vody v myčkách nádobí - v plném programu pro silně zašpiněná jídla - je 10–20 litrů. Minimální (v krátkých programech): 6–7 litrů. Ruční mytí sady 15 jídel je mezitím 115 litrů vody! Pokud se myčky nádobí rozhodneme používat každý den, spotřebujeme až 13krát méně vody ve srovnání s tradičním mytím. Používání moderních zařízení je navíc čistým potěšením. Myčka Electrolux ComfortLift® je vybavena inovativním a prvním košem tohoto typu, který lze zvednout do pohodlné výšky, snadno vložit nádobí do myčky a poté je vyjmout. Hladký a kontrolovaný pohyb při spouštění koše zaručuje plnou bezpečnost nádobí. Třetí zásuvka myček MaxiFlex je zase navržena tak, abyste do ní mohli pohodlně umístit příbory a kuchyňské náčiní, a díky tomu si můžete do spodních košů umýt až 14 sad nádobí. To vám umožní provádět veškerou práci najednou. Za zmínku stojí také speciální program na mytí skla - GlassCare 45 ° . Odpovídající nižší teplota poskytuje skleněnému nádobí plnou bezpečnost a krystalickou záři.

Dalším doporučeným řešením je jednoduchá obsluha myček Electrolux QuickSelect . Podle názvu si můžete rychle a pohodlně zvolit prací cyklus. Jednoduše přejeďte a určete délku cyklu a poté - stisknutím - další možnosti. Zbytek je práce zařízení!

Navíc díky nové technologii AirDry se dvířka myčky automaticky otevřou v poslední fázi mycího cyklu. Je to přirozený způsob, jak dokonale vysušit nádobí a zároveň se zbavit skvrn a snížit spotřebu energie . Je také vhodné věnovat pozornost satelitnímu rameni FlexiSpray . V kombinaci s pěti úrovněmi postřiku zaručuje vynikající praní. Na rozdíl od konvenčních stříkacích ramen se FlexiSpray pohybuje v několika různých rovinách. Díky tomu se vodní trysky dostanou do všech rohů myčky, což zajišťuje, že nádobí je dokonale čisté bez ohledu na jejich množství a stupeň znečištění. Jedinečná kombinace stylu a nejlepší technologie myček ComfortLift® byla oceněna prestižní cenou Gold Product Design Award 2017 .

Článek byl připraven ve spolupráci s Electroluxem, www.electrolux.pl

Kategorie: