Lidový styl je stále častěji nejen v módě, ale také v interiérech. Interiéry v lidovém stylu jsou jistě nabídkou odvážných, ale také pro ty, kteří mají rádi tradici s nádechem energie. Lidové motivy v designu interiéru jsou vždy radostné a plné barev a velmi útulné.

Lidový styl interiéru - je docela obtížné přizpůsobit styl v uspořádání, ale pokud se rozhodneme pro to, máme záruku, že náš dům bude útulný a teplý, a hosté a členové domácnosti budou rádi zůstat v něm. Lidové motivy jsou zpět ve prospěch, máme rádi jak doplňky s folklórními motivy a ozdobným nábytkem, tak materiály jako plsť .

Lidový styl v moderním interiéru

Pokud chcete představit lidový styl vašeho interiéru, musíte si pamatovat moderování. Příliš mnoho prvků v lidové atmosféře nás může cítit, jako bychom byli v chatě Kurpie, a to není smysl. Nejlepší je použít moderní zázemí a představit prvky lidového stylu v nábytku a doplňcích. Toto řešení je celkem bezpečné a lze snadno kontrolovat počet doplňků s lidovými motivy a neustále posuzovat, zda jsme jejich množství přehnali.

Udělejte si to: jak malovat skříň s lidovými motivy >>>

Lidový styl je velmi silný motiv a často jeden nebo více prvků určuje celé vnitřní uspořádání. Dokonce i použití jednoho zvláštního přízvuku v lidovém stylu může definovat celý interiér jako lidový.

Prvky charakteristické pro lidový styl

Motivy, které byly kdysi vyhrazeny pouze pro lidové umění, jsou nezbytnými prvky lidového stylu. Nejběžnějším vzorem projeveným v lidovém stylu jsou květiny a dekorace připomínající výřezy Kurpie. Tyto motivy často najdeme na tkaninách, nádobí nebo v kuchyňských doplňcích. Abychom ještě více zdůraznili lidovou povahu interiéru, můžeme použít tapety nebo obrázky s výše uvedenými motivy, dřevěnými doplňky a nábytkem, jakož i zavést do interiéru vícebarevné barvy. Prvky lidového stylu oživí a zpestří každé uspořádání a dodají mu radostnou povahu.

Kategorie: