Maria Weiss - Maria Biała - je nejslavnější webovou stránkou Rosenthal.

Rosenthal Porcelain - myslím, že jméno slyšeli všichni. Historie značky Rosenthal, jednoho z nejslavnějších výrobců porcelánu, je výsledkem zmateného osudu zakladatele společnosti a dramatického osudu Evropy a světa ve 20. století. Dnes je Rosenthal moderní společností se skvělými tradicemi. Co byste měli vědět o porcelánu Rosenthal?

Tvůrce značky, narozený v roce 1855 Philipp Rosenthal, má od dětství kontakt s jemnou bílou keramikou - byl synem bavorského velkoobchodníka s porcelánem . Ve společnosti svého otce prozkoumal tajemství obchodování s touto cennou komoditou, a když mu bylo 18, odešel z Německa do Spojených států, aby převzal práci jako pomocník v dovozním zástavě Meyer Brothers. Tam Rosenthal zjistil, že Amerika postrádá porcelán zdobený j. Šest let poté, co opustil svou vlast, v roce 1879, a tak se vrátil do Německa, aby otevřel vlastní dílnu na zámku Erkersreuth. Oba malíři, kteří používali zdobená jídla z vynikající továrny Hutschenreuther v nedalekém Selbu. Ačkoli začátky byly skromné, existence značky Rosenthal sahá až do tohoto okamžiku.

Rosenthal porcelán - popelník a "Maria"

Průlom v historii společnosti přišel s nenápadným objektem, který přinesl Rosenthalovu ateliéru první velký komerční úspěch. Byl to … porcelánový popelník se slovy „místo odpočinku pro zapálený doutník“. Vynikající smysl pro trh znamenal, že Rosenthala rychle rostla na 60 lidí. V roce 1889 tvůrce značky otevřel svou vlastní porcelánovou továrnu v Selbu, ve které probíhal celý výrobní proces - od navrhování návrhů a návrhů, přes výrobu pokrmů až po zdobení bílého porcelánu elegantními obrazy. Řada apt tahů zakladatele společnosti (dnes jim říkáme investice do start-upů) vedla k vytvoření filipínské Rosenthal & Co. v roce 1897

To bylo pod touto značkou v 1916 to “ bílá Maria ” debutovala - porcelánový web se stavem ikony designu. Byl zasvěcen druhé manželce Filipa Rosenthala a pojmenován po ní. „Maria“ nebyla vždy bílá - v závislosti na měnící se módě, kterou mimo jiné oblékla letní květiny (dekorace "Sommerstrauss"), elegantní modrý věnec ("Maria Rosenkante blau") a stylové ve své jednoduchosti tenký zlatý proužek. Na přelomu 20. a 21. století existovala i černá verze legendárního webu. Trochu dříve debutová řada vyrobená z křišťálového skla vytvořila jejich doplňkové nádoby („Maria Crystal“) - sklenice, salátové mísy, pater.

Protože v řezu „Maria“ se vyrábějí nejen talíře v různých velikostech, šálky na různé horké nápoje a tzv. uprostřed stolu (džbány, cukrové mísy, sklenice na mléko, vázy, talíře), ale také různé doplňkové předměty (mísy, salátové mísy, skleničky na vejce) a ozdobné pokrmy (dokonce i vázy různých tvarů nebo svícny v několika podobách), je ikonická Rosenthalská služba často označována jako nejrozsáhlejší porcelánová služba na světě. Je to pravda Je těžké říct; je však jisté, že „bílou Marii“ úspěšně pokryjeme nejkrásnějším svátkem.

Designový porcelán Rosenthal, tj. Nejlepší návrhy na stole

Dramatický osud rodiny Rosenthalů

Dramatická historie Philippea Rosenthala a jeho společnosti v temné době nacismu je pozoruhodná. Poté, co se Hitler dostal k moci v roce 1933, byl tvůrce značky, i když katolický, z důvodu svého židovského původu ze společnosti odstraněn. V zájmu příjmů z vývozu se záležitost řešila v bílých rukavicích, které řádně řeší rodinné spory. Vzhledem k tomu, že rodiny Rosenthalových dcer z prvního manželství, Klara a Anna, mohly ve víře starší rodiny představovat hrozbu pro fungování společnosti, se svým zmocněncem udělal nevlastního syna - syna druhé manželky. Tímto způsobem chtěl zachovat skutečný dopad na řízení společnosti.

V reakci na toto rozhodnutí však synové Anny Rosenthalové podali u soudu žádost o zbavení dědictví a v důsledku několikaletého řízení soudce režimu v roce 1937 retrospektivně prohlásil, že Philipp Rosenthal v roce 1934 „v důsledku hlubokých arteriálních změn spojených s věkem nevratným v mozku. “ V témže roce zemřel tvůrce legendární značky a společnost byla nacisty převzata. Brzy se na stolech nacistických hodnostářů objevil porcelán s hákovým křížem nad charakteristickým logem Rosenthal a nacistický válečný stroj živil příjmy z dovozu světových produktů.

Rosenthal Porcelain: Nový obchod

Další průlom v historii továrny na porcelán v Rosenthalu nastal v roce 1950, kdy společnost získala společnost Philip Rosenthal, syn zakladatele svého druhého manželství (na rozdíl od svého otce, který měl za sebe jediný, nikoliv dvojitý „p“). Narodil se v roce 1916, kvůli jeho sestupu jako osmnáctiletého musel emigrovat se svými příbuznými do Anglie. Po vypuknutí druhé světové války se stal dobrovolníkem cizí legie. Když Vichyho kooperativní vláda převzala moc ve Francii, Rosenthal junior opustil armádu a vydal se zpět do Anglie. Tam pracoval jako německý učitel, novinář a nakonec jako úředník v propagandistickém oddělení britského ministerstva zahraničních věcí.

Philip Rosenthal se vrátil do Německa v roce 1947 a okamžitě zahájil své úsilí o opětovné získání otcovské společnosti, k čemuž nakonec došlo v roce 1950. Brzy se stal vedoucím konstrukčního oddělení, o několik let později - prezidentem představenstva, který zůstal (s dvouletou přestávkou) až do dvě desetiletí a poté na příští desetiletí předseda dozorčí rady.

Byl to rodinný podnik Philip Rosenthal, který je dnes - jedna z nejuznávanějších porcelánových značek na světě. Zdědil po otci vynikající smysl pro trh, který mu umožnil dobýt srdce zákazníků moderním designem, v souladu s duchem 50. a 60. let. Klíčem k úspěchu byla spolupráce s designéry, jako jsou Raymond Loewy, Tapio Wirkkala, Timo Sarpaneva a Luigi Colani. Mnoho z jejich současných prací má status ikony designu 20. století - například čajová služba TAC od Waltera Gropia z roku 1967. Myšlenka zlepšit kvalitu života obyčejného člověka díky dobrému modernímu designu se ukázala jako velký úspěch - také komerční.

Pozice značky Rosenthal jako světově uznávaného výrobce porcelánu byla posílena spoluprací s významnými umělci, jako jsou Henry Moore, Friedensreich Hundertwasser, Salvador Dali, Ernst Fuchs a HAP Grieshaber. Samostatnou kapitolou je řada „Rosenthal splňuje Versace“ - řada bohatě zdobených večeří a čajových služeb, která byla vytvořena od roku 1992 a představuje eklektický styl tohoto luxusního módního domu. Nejznámější z nich jsou bílá a modrá „Le Grand Divertissement“, bílá a zlatá „Meandre d'Or“, která se objevuje v několika barevných variantách „Medusa“ - vždy s charakteristickým logem Versace, hlavou Gorgonu - a také černou a zlatou „Vanity“ a „Barocco“, pestrobarevný „ruský sen“ a zlatožlutý „Les rêves Byzantins“.

Rosenthal porcelán dnes

Philip Rosenthal zemřel v roce 2001. Jeho smrt však společnost neotřásla, dříve řízenou juniorským vedením. Problémy začaly na počátku globální recese - v červnu 2008 ztratila globální skupina zaměstnávající 1100 lidí likviditu a o šest měsíců později oficiálně vyhlásila platební neschopnost. Záchrana přišla z Itálie. Rosenthal se stal součástí Sambonet Paderno. Výroba, stejně jako dříve, probíhá v Bavorském Selbu a porcelánové salony po celém světě vždy nabízejí zákazníkům „Maria“ a další elegantní, klasické stolní styly (Sanssouci, Petrohrad), luxusní služby podepsané: Versace, stejně jako moderní jídla od kostní porcelán a tvrdý porcelán pod značkou Studio-line.

Rosenthal zahrnuje také další porcelánové značky: Thomas (moderní, nenáročný design), Hutschenreuther (krásná estetika 19. století) a Arthur Krupp (levný porcelán pro kavárny a restaurace).

Porcelán a keramika - FOTOGALERIE

Ćmielów: nejstarší polská porcelánová továrna [MARK INFO]

Porcelánové dárky s dobrým vkusem a cenou INSPIRACE GALERIE

Bílý a modrý porcelán a keramika: 10 inspirací

Kategorie: