Modrá v ložnici doplněná o bílé a černé doplňky.

Barvy stěn, barvy nábytku, doplňky a dekorace - to vše záleží. Barvy v interiéru jsou jedním z faktorů, kterým nejprve věnujeme pozornost. Na rozdíl od vzhledu nejsou barvy v interiéru pouze doplňkem uspořádání, ale velmi často prvkem určujícím styl uspořádání.

Barvy stěn, barvy nábytku a doplňky - to vše ovlivňuje konečný výraz interiéru. Barvy v interiéru nejsou vedlejším prvkem uspořádání, ale jeho hlavním určujícím činitelem. Ovlivňují naši psychiku a způsob, jakým vnímáme životní prostředí. Co znamená bílá? Co znamená červená? Jak nás ovlivňuje černá? Co vlastně víme o barvách?

Barvy stěn a další: co znamenají a jak na nás působí?

Barvy stěn, dekorace a ozdobné prvky v interiéru nejen vizuálně obohacují prostor, ale také ovlivňují naši psychiku a pohodu. Barvy v interiéru ovlivňují chuť k jídlu, klidný spánek, energii a podrážděnost. Možná proto se s nimi zachází jako s nejlepším přírodním „návrhářem“ našich interiérů. Když natíráme byt, vyplatí se vybrat barvy, které se nám nejen líbí, ale především na nás mají dobrý dopad.

Viz také: Barevné inspirace interiéru

  • Bílá - používáme jej hlavně při návrhu koupelny a kuchyně, protože dává pocit sterilní čistoty a uklidňuje nás. Kromě toho bílá vizuálně zvětšuje místnost, takže je ideální pro malé interiéry . Je snadné si vybrat doplňky pro bílé interiéry, protože se shodují prakticky všechny barvy. Bílá barva stěn je skvělou základnou pro prakticky jakékoli uspořádání.
  • Žlutá - také se vizuálně zvětšuje, ale také zahřívá, a proto je žlutá barva vybraná jako barva stěny ideální pro místnosti umístěné ze severu. Kromě toho zlepšuje náladu. Nezapomeňte však, že pokud je na zdi příliš mnoho žluté, může to způsobit podráždění.
  • Růžová - světle pastelová vizuálně zvětší malý interiér a „přivede nás k životu“ jako chladná sprcha. Zajímavá barva stěn, i když se nejčastěji používají v dívčím pokoji.
  • Oranžová - silná barva, ale je to moderní barva. Taková barva v interiéru přináší dobrou náladu a touhu žít.
  • Červená - je to mimořádně energetická a teplá barva. Jedna věc je jistá - položte každou ospalost na nohy, ale navíc to může být únavné.
  • Modrá - světlá barva je ideální pro malé koupelny, zejména v provensálském stylu, stejně jako pro dětský pokoj, protože uklidňuje, uvolňuje a stimuluje práci.
  • Zelená - uvolňuje se a dává pocit bezpečí.
  • Fialová - je-li pastelová, je vhodná pro interiéry v provensálském stylu, tmavá - spíše pro velké místnosti. Fialová je barva Orientu. Věnováno těm, kteří chtějí klid a pohodu.
  • Hnědá barva - lze ji klasifikovat jako zemitou, je spojena s přírodou. Preferováno mnoho let při zdobení klasických nebo moderních interiérů.
  • Černá - extrémně náročná barva, ale stále častěji používaná v bytech. Má výstřední charakter, ale inspiruje aktivní.

Zkontrolujte také: Design interiéru se stěnami v odstínech modré

Kategorie: