Dobré skladování podestýlky je zárukou její dlouhé čerstvosti a trvanlivosti

S potěšením z čerstvého a čistého povlečení se může vyrovnat jen málo věcí. Pro udržení v perfektním stavu nestačí často měnit a umývat. Důležité jsou také podmínky, ve kterých skladujeme nepoužité přikrývky a přikrývky. Dobrým nápadem je kontejner na ložní prádlo. Jaké jsou možnosti uložení ložního prádla?

Skladování ložního prádla. Proč to stojí za to udělat správně?

Cool, čisté povlečení je příjemné pro uživatele, ale bohužel i pro jiné organismy. Povlečení i peřiny jsou ideálním místem pro bakterie a roztoče. Měli bychom zajistit, aby povlečení používané každý den bylo pokryto přehozy na daný den. I když často měníme ložní prádlo a nebojíme se růstu mikroorganismů, je vždy hezčí, když je postel prostě bez prachu. To však není všechno.

Lůžkoviny jsou vystaveny těmto faktorům nejen při jejich použití. Měli bychom také chránit další sady přikrývek a peřin, které uchováváme doma. K tomu použijeme vzduchotěsné kontejnery, kufry, bedny a kryty. Stojí za to je využít, abyste si užili pohodlí a zdraví v posteli.

Špatně chráněné a uložené ložní prádlo nejen narušuje udržování správné hygieny ložnice, ale také rychleji ztrácí kvalitu. Ano, vývoj roztočů a prachu může vést ke špatnému dýchání a alergiím, ale deky a polštáře chované ve špatných podmínkách ztratí své tepelné vlastnosti a prodyšnost rychleji.

Výběr zásuvky na postel je dobrý nápad, pokud udržujete vnitřní část zásuvky v čistotě.

Nádoba na ložní prádlo. Jak vybrat to nejlepší?

Můžeme si vybrat kontejnery, které sklouznou pod postel, kufry, které lze použít jako sedadla, a potahy na zip, do kterých můžeme zabalit náhradní sadu deky a polštáře. Volba je velká. Jak to získáte?

Pokud je naším cílem účinně chránit ložní prádlo před prachem a mikroby, musíme se nejprve pečlivě utáhnout. Netěsný kontejner může zpomalit destruktivní procesy, ale nezastaví je účinně. Proto, bez ohledu na to, jak se rozhodneme ukládat, musí být efektivní.

V tomto ohledu jsou materiálové nebo fóliové potahy nenahraditelné. Budeme je však hlavně používat k ukládání zřídka použitých přikrývek na dno prostorné skříně. Často nejsou příliš estetické a nebudete je chtít udržovat v dohledu. Místo toho můžeme části ložního prádla uchovávat zabalené v krytech v jiné nádobě.

Jaký kontejner na ložní prádlo je vhodný pro malý byt?

Rozhodnutí, jak ukládat ložní prádlo, musí být částečně závislé na našich schopnostech. Ložnice nejsou často velké pokoje - musíme ušetřit místo.

Pokud máme doma šatník - problém prakticky zmizí. Všechny náhradní díly ložního prádla najdou volný prostor vedle ručníků, žehlicích prken a podobně. Pokud ne - přemýšlejte o řešení, které se vejde do nevyužitého prostoru, nebo o řešení, které bude vykonávat více než tuto jednu funkci.

Nekomplikované a nejjednodušší - někdy jsou takové dekorace interiéru nejlepší. Obr. Studioqla photography - Łukasz Borusowski

Zásuvka pod postelí na lůžkovině

Velmi běžným praktickým řešením je zásuvka na postel. Mnoho výrobců postelí předpokládalo takový prvek v designu nábytku. Pokud má naše postel volný prostor - můžeme si koupit samostatnou zásuvku. Takovýto kontejner lze použít nejen k uložení náhradního ložního prádla, ale je také praktickým místem pro zřídka použité předměty nebo oblečení pro jinou část roku.

Můžeme si vybrat modely na kolech i bez kol. Přizpůsobme rozhodnutí očekávanému objemu (modely na kolech mohou být o něco méně prostorné) a podlahy v ložnici. Pojďme si vybrat způsob, který umožňuje snadné vyhazování a neohrožuje podlahu.

Tyto typy kontejnerů, i když mohou chránit před prachem ukrytým v nich, ztěžují udržování čistoty pod postelí. Mějte na paměti, že nezpůsobují větší hromadění prachu přímo pod našimi nosy.

Jako místo pro uložení ložního prádla lze použít skříň ve formě posuvné skříně. Poskytuje jak ochranu proti prachu, tak dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Nádoba na ložní prádlo a jeho další funkce

Nádoby na ložní prádlo mají čas od času podobu krabic. Takový kmen je nejtradičnější formou skladování knedlíků. Tento typ masivního dřevěného nábytku může být sám o sobě dekorací místnosti.

Kromě toho může tento typ kontejneru působit jako sedadlo. Nacházíme ty, které jsou potažené čalouněním nahoře a používají se denně jako poufs. Masivní dřevěný kus nábytku lze také použít jako základ pro květiny nebo jiné dekorace. Toto řešení mírně skryje základní úkol kontejneru.

Kufry, kufry, bedny: nápady pro použití v interiéru

Přikrývka odpovídala stylu ložnice

Objednejte si v ložnici - 11 nápadů pro estetické uložení

Kategorie: